Jump to content

Bascule cu pivoti ce se pot schimba...


Rhaziel

Recommended Posts

eu nu am auzit de asa ceva. oricum daca exista nu cred ca as avea incredere...

 

offtopic: am fost pe la mai multi mecanici sa verifice articulatiile si absolut toti mi-au zis ca pivotii trebuie schimbati, chiar daca la 2 dintre ei am fost la 5000 km dupa ce schimbasem bratele cu tot cu pivoti. deci pivotii erau ca noi. asa m-am tapit prima oara cand am schimbat bratele si erau foarte buni pivotii.

vezi sa nu cazi si tu in aceeasi capcana.

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca ar fi ceva de la Meyle, care totusi e o firma cat de cat serioasa......deci nu cred ca s-ar pune problema de "incredere"......dar ce sunt curios sa vad cum arata si daca se gasesc dupa aia pivotii care sa se schimbe..... ca altfel nu rezolva nimic

 

PS: nu am eu de schimbat inca basculele sau pivotii, dar intrebam asa ca idee, pe viitor!

Edited by CalinE46+194E1
Link to comment
Share on other sites

da,meyle produce brate la care se poate schimba pivotul,dar avand in vedere ca bratul e din aluminiu,nu m-as risca sa depresez un pivot si sa presez altul inapoi.

oricum la ce concurenta a inceput sa fie intre producatori,preturile au mai scazut la piese de e46,avand in vedere si ca e o masina de generatie mai veche,deacuma.

Link to comment
Share on other sites

da,meyle produce brate la care se poate schimba pivotul,dar avand in vedere ca bratul e din aluminiu,nu m-as risca sa depresez un pivot si sa presez altul inapoi.

oricum la ce concurenta a inceput sa fie intre producatori,preturile au mai scazut la piese de e46,avand in vedere si ca e o masina de generatie mai veche,deacuma.

Mda, eu ma gandeam ca s-au folosit alte sisteme de prindere a pivotului, avand in vedere ca e aluminiu acolo, sau macar daca era bratul facut din altceva....

Eram curios de acest lucru pt ca e tare incomoda treaba cu schimbatul bratului intreg pentru un pivot care are putin joc (ca doar n-o sal las pana bate de-l auzi din portbagaj)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.