Jump to content

si mi-au furat oglinda...si mie..


newguyintown

Recommended Posts

Azi dimineata am constatat cu mare bucurie ca am ramas fara oglinda de pe partea soferului. i-au furat doar geamul si se pare ca hotul a fost destul de "gentleman" incat sa nu imi smulga si tot ce era inauntru. Cel care a furat-o probabil ca era prea obosit sau era prea intuneric in zona si nu a observat ca oglinda era inscriptionata. Ii recomand sa isi faca un consult la un oftalmolog si eventual sa imi comunice si mie cam cati bani poate lua pe o oglinda de e46 inscriptionata si care nici macar nu era heliomata. In rest ii doresc toate cele bune. De fapt i-am dorit toate cele tot drumul de acasa pana la servici. De fiecare data cand trebuia sa trec pe banda din stanga ii mai doream o data binele.

 

Problema mea e ca nu stiu de unde sa imi cumpar alta. Nu ma trimiteti la vitan sau la targ va rog frumos. Nu vreau sa imi vad oglinda mea acolo la vreunu pt ca s-ar putea sa il iu la omor. Si nici nu vreau sa cumpar o oglinda de-a vreunui coleg de pe forum.

 

As avea nevoie de sugestii va rog: magazine sau useri de aici care au oglinda la vanzare. Sunt convins ca nu sunt singurul care a patit asa ceva pana acum.

 

Multumiri

Edited by newguyintown
Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am constatat cu mare bucurie ca am ramas fara oglinda de pe partea soferului. i-au furat doar geamul si se pare ca hotul a fost destul de "gentleman" incat sa nu imi smulga si tot ce era inauntru. Cel care a furat-o probabil ca era prea obosit sau era prea intuneric in zona si nu a observat ca oglinda era inscriptionata. Ii recomand sa isi faca un consult la un oftalmolog si eventual sa imi comunice si mie cam cati bani poate lua pe o oglinda de e46 inscriptionata si care nici macar nu era heliomata. In rest ii doresc toate cele bune. De fapt i-am dorit toate cele tot drumul de acasa pana la servici. De fiecare data cand trebuia sa trec pe banda din stanga ii mai doream o data binele.

 

Problema mea e ca nu stiu de unde sa imi cumpar alta. Nu ma trimiteti la vitan sau la targ va rog frumos. Nu vreau sa imi vad oglinda mea acolo la vreunu pt ca s-ar putea sa il iu la omor. Si nici nu vreau sa cumpar o oglinda de-a vreunui coleg de pe forum.

 

As avea nevoie de sugestii va rog: magazine sau useri de aici care au oglinda la vanzare. Sunt convins ca nu sunt singurul care a patit asa ceva pana acum.

 

Multumiri

 

Eu am scapat de problema asta cu antifurturile inestetice. Dar se pare ca s-au reprofilat pe opel si sambata a ramas astra fara oglida :)

Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am constatat cu mare bucurie ca am ramas fara oglinda de pe partea soferului. i-au furat doar geamul si se pare ca hotul a fost destul Nu ma trimiteti la vitan sau la targ va rog frumos. Nu vreau sa imi vad oglinda mea acolo la vreunu pt ca s-ar putea sa il iu la omor. Si nici nu vreau sa cumpar o oglinda de-a vreunui coleg de pe forum.

 

As avea nevoie de sugestii va rog: magazine sau useri de aici care au oglinda la vanzare. Sunt convins ca nu sunt singurul care a patit asa ceva pana acum.

 

Multumiri

 

newguyintown, imi pare rau pentru cele intamplate :) ...

ar fi binevenita o solidaritate si un pic de fair-play...cei carora li s-au furat oglinzile sa nu cumpere de la "baieti"...in felul asta, dc este oferta si nu este cerere poate se cumintesc si nu se mai fura...zic si eu

Link to comment
Share on other sites

Sincer acum a fost prea chior ? Ce naiba face cu ea inscriptionata ?? Doamne ce hot prost =)) Scuze newguy :) dar sincer si un prost daca vede ceva care este scris pe el nu il ia ;) Totusi dute si prin targ... daca o gasesti.. dai omului un pret mai mic decat cere si poate te lipesti dar fara batalie.... Ca tot zicea un user de oglinzile de pe opel am vazut si eu la cativa amici de ai mei care au vectra chiar erau prinse in nituri pop... Am zis Doamne ce talibani cum sa iti bati joc de masina in halul asta... Dar dupa aceea am aflat de faza cu furatul :lol: Bafta
Link to comment
Share on other sites

Culmea, si eu tot azi mi-am gasit E46-ul fara oglinzi, ambele. Pe Iuliu Maniu. Faza cu inscriptia nu merge, eu le-am avut inscriptionate cu nrul fostului proprietar si le-am sters cu p moneda. Am casco la masina dar nu stiu daca imi dau astia banii. Am la Ardaf. Mi-a stricat toata saptamana, ca nu pot sa conduc fara ele. :)
Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am constatat cu mare bucurie ca am ramas fara oglinda de pe partea soferului. i-au furat doar geamul si se pare ca hotul a fost destul de "gentleman" incat sa nu imi smulga si tot ce era inauntru. Cel care a furat-o probabil ca era prea obosit sau era prea intuneric in zona si nu a observat ca oglinda era inscriptionata. Ii recomand sa isi faca un consult la un oftalmolog si eventual sa imi comunice si mie cam cati bani poate lua pe o oglinda de e46 inscriptionata si care nici macar nu era heliomata. In rest ii doresc toate cele bune. De fapt i-am dorit toate cele tot drumul de acasa pana la servici. De fiecare data cand trebuia sa trec pe banda din stanga ii mai doream o data binele.

 

Problema mea e ca nu stiu de unde sa imi cumpar alta. Nu ma trimiteti la vitan sau la targ va rog frumos. Nu vreau sa imi vad oglinda mea acolo la vreunu pt ca s-ar putea sa il iu la omor. Si nici nu vreau sa cumpar o oglinda de-a vreunui coleg de pe forum.

 

As avea nevoie de sugestii va rog: magazine sau useri de aici care au oglinda la vanzare. Sunt convins ca nu sunt singurul care a patit asa ceva pana acum.

 

Multumiri

 

si mie mie lu-au furat inscriptionate...treaba e ca hotu nu mai sta sa se uite daca sint inscriptionate sau nu, mai ales ca e si pe fuga si e si bezna

vezi ca au la dijital pe lizeanu, sau, oricum la magazinele de pe langa dijital

sint electrice si incalzite, au costat 1,2 mil setul

 

pune-ti tablite, desi, mie mi-au tras de una dintre ele si mi-au spart-o si cand aveam tablite

Link to comment
Share on other sites

Culmea, si eu tot azi mi-am gasit E46-ul fara oglinzi, ambele. Pe Iuliu Maniu. Faza cu inscriptia nu merge, eu le-am avut inscriptionate cu nrul fostului proprietar si le-am sters cu p moneda. Am casco la masina dar nu stiu daca imi dau astia banii. Am la Ardaf. Mi-a stricat toata saptamana, ca nu pot sa conduc fara ele. :)

 

daca nu ai fransiza, iti dau pe casco cu siguranta

Edited by valtheval
Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumiri tuturor.

 

O sa caut la magazinele mai sus mentionate dar am o nelamurire: daca sunt incalzite insemna ca sunt si reglabile electric? Ale mele nu erau heliomate si nici rabatabile electric deci s-ar putea sa le gasesc la un pret rezonabil la umn magazin.

 

De dus in Vitan nu o sa ma duc...in nici un caz ca sa imi cumpar oglinzile mele inapoi. In plus daca ma duc acolo , la temperamentul meu, ori ajung la spital ori la puscarie.

 

Mai mult ca sigur sunt singurul lui client. Altcineva nu o sa i le cumpere (sper) si nu are rost sa i dau satisfactie sa pun pe cineva sa le cumpere inapoi de la el.

 

Sper din toata inima sa vad pe vreunu de asta de fura oglinzi. Indiferent de la ce masina. Am o bata noua si inca n-am inaugurat-o. Dar nu am eu norocul asta.

 

Multumiri tuturor inca o data

Link to comment
Share on other sites

nu da cu bata in ei ca intri la aia cu "Smecheri de Bucuresti" :)

 

Cu riscul de a deveni ce vrei tu ...eu daca prind vreunu il bat de-l stalcesc.Si de abia astept! Si oricum nu sunt Bucurestean. Sunt moldovean 100%. Asa ca la mine nu se aplica chestia cu "smecheri de bucuresti".

 

Oricum..deviem de la subiect. Multumesc tuturor...se poate inchide

Link to comment
Share on other sites

Personal am vazut foarte multe BMWuri cu oglinzile smulse pe Bd Iuliu Maniu, curios este ca astia nu prea actioneaza in parcarile amenajate din spatele blocurilor ci numai pe bulevardele mari ....am prieteni care numai in astfel de locatii s-au trezit fara oglinzi,

 

am o curiozitate la E90 / E91 / E92 / E93 se fura oglinzile mai greu ? sau mai rau se smulg cu totul ? pt ca am vazut un e92 coupe superb cu firele in loc de oglinzi ...

Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am constatat cu mare bucurie ca am ramas fara oglinda de pe partea soferului. i-au furat doar geamul si se pare ca hotul a fost destul de "gentleman" incat sa nu imi smulga si tot ce era inauntru. Cel care a furat-o probabil ca era prea obosit sau era prea intuneric in zona si nu a observat ca oglinda era inscriptionata. Ii recomand sa isi faca un consult la un oftalmolog si eventual sa imi comunice si mie cam cati bani poate lua pe o oglinda de e46 inscriptionata si care nici macar nu era heliomata. In rest ii doresc toate cele bune. De fapt i-am dorit toate cele tot drumul de acasa pana la servici. De fiecare data cand trebuia sa trec pe banda din stanga ii mai doream o data binele.

 

Problema mea e ca nu stiu de unde sa imi cumpar alta. Nu ma trimiteti la vitan sau la targ va rog frumos. Nu vreau sa imi vad oglinda mea acolo la vreunu pt ca s-ar putea sa il iu la omor. Si nici nu vreau sa cumpar o oglinda de-a vreunui coleg de pe forum.

 

As avea nevoie de sugestii va rog: magazine sau useri de aici care au oglinda la vanzare. Sunt convins ca nu sunt singurul care a patit asa ceva pana acum.

 

Multumiri

stai linistit ca se fura si inscriptionate!! o stiu pe pielea mea.....

Link to comment
Share on other sites

eu am o intrebare offtopic: ce dracu fac cu ele baietii care le fura? chiar asa multi posesori de bmw nu au oglinzi si le cumpara de la hoti? in timisoara nu se intampla asa ceva, cel putin nu din stiinta mea.

 

 

se pare ca problema se manifesta doar la nivelul Bucurestiului. nici in Craiova si nici in Tg. Jiu, dupa cunostiintele mele, nu se intampla asa ceva.

 

sper sa nu zic intr-un ceas rau :)

Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

eu am o intrebare offtopic: ce dracu fac cu ele baietii care le fura? chiar asa multi posesori de bmw nu au oglinzi si le cumpara de la hoti? in timisoara nu se intampla asa ceva, cel putin nu din stiinta mea.

 

 

se pare ca problema se manifesta doar la nivelul Bucurestiului. nici in Craiova si nici in Tg. Jiu, dupa cunostiintele mele, nu se intampla asa ceva.

 

sper sa nu zic intr-un ceas rau :)

 

 

si acum toti hotii se muta in Craiova si Tg. Jiu ca sa echilibreze balanta...plus de asta, marfa noua ;) ..

eu nu stiu ce se afla in spatele oglinzii asa ca intreb: nu este vreo portiune de 2/2 cm care sa vina in contact direct cu oglinda?..ma gandeam poate este posibila aplicarea de silicon astfel incat sa nu poata fi smulsa (nici de proprietar din pacate :lol: ) dar totusi sa isi pastreze mobilitatea.

Link to comment
Share on other sites

si acum toti hotii se muta in Craiova si Tg. Jiu ca sa echilibreze balanta...plus de asta, marfa noua :) ..

eu nu stiu ce se afla in spatele oglinzii asa ca intreb: nu este vreo portiune de 2/2 cm care sa vina in contact direct cu oglinda?..ma gandeam poate este posibila aplicarea de silicon astfel incat sa nu poata fi smulsa (nici de proprietar din pacate ;) ) dar totusi sa isi pastreze mobilitatea.

 

nu prea ai cum saq faci chestia asta.oglinda e reglabila electric. daca o "lipesti" isi pierede toata mobilitatea. si ca sa iti raspund la intrebare: in spatele oglinzii se afla o chestie foarte neaspectuoasa. 2 fire banuiesc cele de la incalzire, un suport plus mecanismul electric de reglaj. eu am aflat ieri raspunsul la intrebarea asta. tie iti doresc sa nul afli niciodata

Link to comment
Share on other sites

si acum toti hotii se muta in Craiova si Tg. Jiu ca sa echilibreze balanta...plus de asta, marfa noua ;) ..

eu nu stiu ce se afla in spatele oglinzii asa ca intreb: nu este vreo portiune de 2/2 cm care sa vina in contact direct cu oglinda?..ma gandeam poate este posibila aplicarea de silicon astfel incat sa nu poata fi smulsa (nici de proprietar din pacate :lol: ) dar totusi sa isi pastreze mobilitatea.

 

nu prea ai cum saq faci chestia asta.oglinda e reglabila electric. daca o "lipesti" isi pierede toata mobilitatea. si ca sa iti raspund la intrebare: in spatele oglinzii se afla o chestie foarte neaspectuoasa. 2 fire banuiesc cele de la incalzire, un suport plus mecanismul electric de reglaj. eu am aflat ieri raspunsul la intrebarea asta. tie iti doresc sa nul afli niciodata

 

mersi de info...si de asemenea de urare...iti doresc la fel :) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.