Jump to content

vand volan sport cu comenzi pentru seria 1,3:)


Recommended Posts

Salut,

 

Fac curatenie de primavara ...

 

vand volan sport (cu airbag rotund) pentru seriile 1 si 3 (E81,82,87,88, 90,91,92...).

 

Volanul provine de pe seria mea 1, nu are nici un semn de uzura nici pe volan, trim sau airbag.

Toate sunt in conditie impecabila.

 

Volanul nu e complet, mai are nevoie de butoanele pentru comenzi multifunctionale,

suportul cu arc pentru airbag si mufele electrice.

 

Pret 350 euro : volan, ornament aluminiu si airbag.

 

Componentele (cele trei enumerate mai sus) pe care nu le am

costa in jur de 125 euro noi OEM, dar nu le cumpar sa nu stau cu ele pana vand volanul.

 

Daca am timp, pot sa ajut si cu montajul (eu l-am schimbat la masina mea si nu e foarte complicat).

 

Postez si niste poze

 

post-1145-1240601752_thumb.jpg , post-1145-1240601760_thumb.jpg

post-1145-1240601770_thumb.jpg , post-1145-1240601778_thumb.jpg

post-1145-1240601785_thumb.jpg , post-1145-1240601793_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pe e46 nu ar merge ?

 

nu cred ca merge. Se poate sa se potriveasca pe coloana de directie, dar are alta configurare pentru comenzile multifunctionale. E46 are 8 butoane, din care 4 pentru cruise control, iar seriile 1 si 3 noi au doar 4 butoane, cruise controlul e mutat ca maneta sub semnalizare.

 

Am auzit un coleg ca a vazut un volan sport de E87/90 ca acesta pus pe o seria 3, dar aproape sigur ca nu ii merg comenzile multifunctionale.

 

Salut,

Adi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am şi eu o nedumerire:

când scoţi airbag-ul ştiu că trebuie să bagi şurubelniţa prin 2 găurele care atunci când sunt "virgine" <_< când le atingi cu degetul sunt acoperite, deşi se simte un cauciuc mai moale.

Ăntrebarea mea e după ce bagi şurubelniţa rămâne acolo gaură?

S-ar putea să fiu şi eu nevoit să scot airbag-ul să pun folie pe trim şi sunt curios...

Baftă la vânzare!

 

P.S. accepţi un schimb al trimului? al meu e negru, problema e că la colţul din stânga jos e o zona de vreo 2 mm pătraţi maxim unde mi s-a dezlipit folia( http://img340.imageshack.us/i/dscf1233ct3.jpg/ )...plătesc eu curierul...

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Am Âşi eu o nedumerire:

când scoÞi airbag-ul ºtiu cã trebuie sã bagi ºurubelniÞa prin 2 gãurele care atunci când sunt "virgine" :) când le atingi cu degetul sunt acoperite, deºi se simte un cauciuc mai moale.

Ăntrebarea mea e dupĂŁ ce bagi ÂşurubelniĂža rĂŁmâne acolo gaurĂŁ?

S-ar putea sĂŁ fiu Âşi eu nevoit sĂŁ scot airbag-ul sĂŁ pun folie pe trim Âşi sunt curios...

Baftã la vânzare!

 

P.S. accepÞi un schimb al trimului? al meu e negru, problema e cã la colÞul din stânga jos e o zona de vreo 2 mm pãtraÞi maxim unde mi s-a dezlipit folia( http://img340.imageshack.us/i/dscf1233ct3.jpg/ )...plãtesc eu curierul...

 

 

Ummm ... gaurelele raman "virgine", cu conditia sa folosesti o surubelnita plata foarte subtire ... Oricum gaurelele sunt taiate foarte fin pe mijloc ...

 

E chestie de ... experienta <_<

 

mersi de oferta, dar nu sunt interesat ... il dau asa cum e ...

Link to comment
Share on other sites

Ummm ... gaurelele raman "virgine", cu conditia sa folosesti o surubelnita plata foarte subtire ... Oricum gaurelele sunt taiate foarte fin pe mijloc ...

 

E chestie de ... experienta <_<

 

mersi de oferta, dar nu sunt interesat ... il dau asa cum e ...

m-am prins. daca e chestie de experienta cum spui tu cred ca am sa ma descurc :bashwall:

o sa analizez inainte taietura de pe mijoc sa introduc surubelnita corect, sa nu fac alta :)

Mersi inca o data pt sfat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
cat mai costa comenzile ? ai idee ? nu dai plasticu ala la schimb cu unu fara comenzi ? am un prieten cu un E90 :)

apropo el are pilot automat in stanga are o maneta mai jos.. are vreo importanta ?

 

salut,

 

scuze ca raspund asa tarziu... comenzile costa aprox. 70 de euro noi.

 

La seriile noi (e87, e90, etc etc) au pus cruise controlul pe o maneta din stanga, iar butoanele au doar controlul sistemului audio, comenzi vocale si doua butoane setabile (la e87, la e90 sunt presetate).

 

Pe e46, e39 cruise controlul era pe volan ... mult mai marfa ... asta e !

 

up si inca valabil !

cine e interesat, dati un pm si il si instalez (in functie de timp) pe o bere, doua !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.