Jump to content

TIP (muffler) finala


c0sta

Recommended Posts

so.

mi-am pus un tip la evacuare. sau un muffler. cum vreti sa ii spuneti. de la firma XXXXX . inox/otel sudat in argon de finala. impresia mea este ca a iesit f bine

din cate am vazut sunt destui care vor acest lucru. propun sa ne strangem mai multi si sa mergem impreuna intr-o zi de weekend (ca sa poata toata lumea) la firma XXXXX. o sa vorbesc cu tipii sa ne primeasca intr-o zi de weekend si sa ne faca o reducere deoarece mergem mai multi - sper sa raspunda pozitiv la cererea noastra. va rog postati aici daca sunteti doritori

 

eu am dat 150 ron pe toata operatiunea. pretul difera in functie de muffleru ales - cel putin asa am inteles eu.

poze mai jos.

 

http://img527.imageshack.us/img527/8245/dscf2710dq2.th.jpg http://img527.imageshack.us/img527/2267/dscf2711rj4.th.jpg http://img527.imageshack.us/img527/7052/dscf2712gm3.th.jpg

 

thanx @liquima for pics

 

NOTA: aceste NU este un anint publicitar. nu am nici un interes in acest aspect. a fi tratat ca atare. am cenzurat numele firmei ca sa nu fie inteles ca reclama. daca moderatorii vor fi de acord voi pune numele firmei precum si locatia.

Edited by Romulus
Link to comment
Share on other sites

Bravo, arata bine. Exista la cei de la MaFra si nu numai un spray special "splendori motori" sau ceva de genul asta, daca vrei ma uit si iti spun exact. Solutia asta se da pe interiorul tevii si se lasa sa se usuce, formeaza o pelicula protectoare si nu mai lasa sa se depuna negreala de la gazele de evacuare si e foarte usor de curatat teava dupa aceea. Aceasta solutie se foloseste la motoare (motociclete). Costa pana in 10 lei, daca vrei mai multe detalii da-mi un semn :blink:
Link to comment
Share on other sites

Daca-i vorba doar de design, e ok, daca vrei si sound...

ce sound man la diesel... hai ca daca voiam si sound o dadeam in penibil...

e numa de aspect. clar arata mult mai bine decat mustucu' ala indreptat in jos.

 

Bravo, arata bine. Exista la cei de la MaFra si nu numai un spray special "splendori motori" sau ceva de genul asta, daca vrei ma uit si iti spun exact. Solutia asta se da pe interiorul tevii si se lasa sa se usuce, formeaza o pelicula protectoare si nu mai lasa sa se depuna negreala de la gazele de evacuare si e foarte usor de curatat teava dupa aceea. Aceasta solutie se foloseste la motoare (motociclete). Costa pana in 10 lei, daca vrei mai multe detalii da-mi un semn :blink:

 

dap vreau. zi cum unde si ce....

ca deja s-a inegrit. si ma cam seaca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.