Jump to content

Accident Timisoara-Cenad


Caius TM

Recommended Posts

Trei autoturisme s-au ciocnit În apropiere de Lovrin În aceastã dimineaÞã, accident soldat cu un mort ºi mai mulÞi rãniÞi.

O femei aflatĂŁ la volanul unui Matiz, ĂŽnsoĂžitĂŁ de fiica de Âşapte ani Âşi de de bunica ei, veneau din Italia.

La ieºire din Lovrin, inexplicabil, soferiÞa a Început sã tragã de volan, stânga-dreapta. A intrat pe contrasens unde maºina a fost lovitã În plin de o dubã cu numere de Caransebeº. Impact a aruncat autoturismul Într-un Ford, ajung apoi În ºanÞ.

Femeia de la volan a rĂŁmas strivitĂŁ ĂŽntre bordul maÂşinii Âşi scaun, iar fiica acesteia a murit strivitĂŁ de bagaje.

Mama conducãtoarei auto a scãpat cu câteva zgârieturi ºi a spus cã fiica sa Încerca sã scape de o viespe aflatã În maºinã, aceasta fiind probabil ºi cauza accidentului.

Echipajele de salvare sosite ĂŽn scurt timp la faĂža locului, s-au chinuit mai bine de o orĂŁ sĂŁ o scoatĂŁ pe femeia de la volan. PoliĂžiÂştii aflaĂži la faĂža locului fac cercetĂŁri pentru a stabili cauza accidentului.

Traficul pe ruta Timiºoara - Sânnicolau Mare s-a derulat pe o singurã bandã pânã la eliberarea carosabilului.

post-9923-1217240951_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mai multe poze...

pacat de fetita ca a decedat.. :twoup:

 

ieri a mai fost unul asemanĂŁtor la bobda... :twoup:

Eu nu as lasa Matiz-ul, Tico sa circule prin afara localitatii .. cu atat mai putin sa paraseasca tara .. :D

Link to comment
Share on other sites

Pfuaa, Doamne mare iti mai e gradina, iauzi a facut accident ca vroia sa scape de o viespe :twoup:

Femeie la volan...

Mda... se poate ..

Mai stiu eu pe cineva ... care mi-a plans in dreapta o juma de ora ... pentru ca am dat peste un caine ..

Intrebarea mea e .. ce facea respectiva daca era ea la volan?

Link to comment
Share on other sites

pfu.... mi se face pielea gainii numai cand ma gandesc ca zilnic la munca fac cate 200 - 300 de km cu o mizerie de SPARK :D :twoup: :twoup: :D

caut loc de munca ma angajeaza careva?

Ce stii sa faci?

Destule .... acum vand aspirina.... dar ma bate gandul sa caut altceva!: ))

Link to comment
Share on other sites

cred eu cĂŁ e cea mai "conservĂŁ" chiar dacĂŁ este mai mare decat un Matiz.

 

Dar daca ar fi sa alegi intre Geely si asta ?! :twoup:

 

post-1106-1217670967_thumb.jpg

Nu e singura pe care am vazut-o circuland.

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

cred eu cĂŁ e cea mai "conservĂŁ" chiar dacĂŁ este mai mare decat un Matiz.

 

Dar daca ar fi sa alegi intre Geely si asta ?! :twoup:

 

post-1106-1217670967_thumb.jpg

Nu e singura pe care am vazut-o circuland.

Da, sunt in Olanda... mai sunt si in alta parte?

Faza frumoasa e ca au voie si pe trotuar :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

alt accident pe aceasi ruta... Timisoara-Cenad...

 

 

"Veneam de la Timiºoara ºi mergeam cãtre Sânnicolau, cu pãrinÞii mei ºi sora. Mi-a ieºit ceva În faÞã, cred cã era un BMW galben. Am Încercat sã-l evit, dar maºina a Început sã danseze pe ºosea ºi ne-am izbit de copac. Atâta de tare am dat, cã mama mea a ajuns din spate În faÞã. Ea e foarte grav rãnitã. Nu ÎnÞeleg cum de nu am putut evita accidentul", povestea ºoferul, Îngrijorat cã membrii familiei sale au fost transportaÞi la spital, cu trei ambulanÞe. AgenÞii de circulaÞie au efectuat mãsurãtori, pentru a Încerca sã afle din ce cauzã maºina s-a izbit de copac, pe celãlalt sens de mers. PoliÞiºtii spun cã, cel mai probabil, ºoferul a observat prea târziu cã maºina din faÞa sa a redus viteza ºi a frânat violent, intrând În derapaj.

 

 

http://video.tion.ro/members.tion1/flv-Acc...flv/viewer.html

post-9923-1219047800_thumb.jpg

post-9923-1219047807_thumb.jpg

post-9923-1219047812_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

si inca unu... aceasi ruta...

 

http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/col...090506-04374945

 

„Era mort când am ajuns noi. Am văzut maşina şi deja ştiam cine e. E un teribilist de la noi, din Şandra. Numa dintr-astea făcea. Se ĂŽnvârtea cu Chevrolet-ul pe şosea, cu frâna de mână trasă, de parcă avea BMW. Nu s-a potolit...”, povesteşte un localnic

Edited by UPS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.