Jump to content

BMW E46 330CI


savdragos

Recommended Posts

Acum cateva luni mi-am cumparat si eu un BMW 330ci din 2001, eram foarte incantat ca in sfarsit am reusit sa cumpar un Bmw dupa ce am avut mai multe masini de diferite marci. Initial nu ma gandeam ca o sa cumpar un coupe intrucat nu aveam bugetul necesar, insa un prieten tocmai in perioada in care eu imi cautam masina adusese masina asta din Germania si intrase intr-o mica criza de bani iar solutia evident ca i-am oferito eu :)......i-am achitat un avans de 10.000 euro urmand ca restul de 4000 sa ii dau in cateva luni esalonat.

Toate bune si frumoase am luat masina care m-a impresionat in primul rand cu numeroasele dotari si starea caroseriei care avea decat cateva zgarieturi minore in rest impecabila plus ca avea si bara de M pachet si oglinzi de M.

 

Dotarile masini sunt urmatoarele:

 

Motor: 3000 benzina, 231 Cp

Cutie: Steptronic

Tapiterie piele neagra cu plafon negru, Scaune electrice incalzite cu memorie, 4X geamuri electrice, DSC, Telefon, Navigatie mare, Xenon, magazie cd, pilot automat, tempomat, pachet comfort, volan imbracat in piele, si cat atat cred.

Rulaj 132.000 km.

 

Am pus cateva poze cu masina exact asa cum am cumparato.

 

In rest ce sa zic m-a cam luat febra cu masina asta intrucat deja am investit circa 4000 euro in masina si inca mai am cateva planuri si mai costisitoare dar care din pacate trebuie sa mai astepte!

O sa mai pun niste poze si o sa mai detaliez modificarile pe care le-am facut pana acum in posturile ce vor urma!

Edited by savdragos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are jante de jante... :) ....stati sa le puna pe masina

 

of topic

sti tu ceva si noi nu stim?

 

 

foarte frumosa sa o tapanesti sanatos si fara incidente

 

 

stiu...dar ii las lui placerea... :)

 

Inca nu am apucat sa-i fac poze cu noile jante , dar am sa pun niste poze mai recente cu stopuri, si lukasuri schimbate, am schimbat si semnalele sunt tot asa shadow line dar nu am poze cu ele.

Link to comment
Share on other sites

mi-am comandat si eu "ceva"...de BBS n-am avut bani :)

 

hai cu poze...chiar voiam sa zic ca jantele alea nu o prind, dar am zis sa nu-ti tai elanul din prima :)

 

 

Cateva poze cu interiorul!

 

S-o stapanesti sanatos!,si ea pe tine :)

pentru ce sunt setul numarul 2 de butoane de langa schimbator(lateral)

Edited by tud.
Link to comment
Share on other sites

mi-am comandat si eu "ceva"...de BBS n-am avut bani :)

 

hai cu poze...chiar voiam sa zic ca jantele alea nu o prind, dar am zis sa nu-ti tai elanul din prima :)

 

 

Cateva poze cu interiorul!

 

S-o stapanesti sanatos!,si ea pe tine :)

pentru ce sunt setul numarul 2 de butoane de langa schimbator(lateral)

 

;) si eu prima data cand m-am urcat in masina asta ma intrebam pentru ce naibi am 4 butoane pe consola centrala, 2 stiam ca sunt de la geamurile electrice de la usile din fata dar celelalte habar nu aveam ce sunt si cand am apasat pe ele :) surpriza erau de la geamurile din spate, am fost foarte impresionat ca se deschideau si geamurile din spate, oricum dupa cateva zile am vazut ca majoritatea coupe-urile au geamurile cu deschidere electrica pe spate asa ca nu este ceva deosebit, pur si simplu asa vin din fabrica. Oricum sunt foarte utile in momentul in care ai in spate un pasager ca fumeaza.

 

superba,motor superb,dotari de invidiat.

Sa ai parte de ea.

 

Offtopic,

Chiar,unde ai gasit pe vremea asta +35 de grade ?

 

Sunt mai vechi pozele :) oricum mersi pentru incurajari!

Oricum promit ca in cateva zile o sa-i fac mai multe poze, in care o sa includ si cateva detalii cu modificarile care le-am facut pana acum la masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.