Jump to content

E60 "parcat" pe bucati


bogdan_ttt

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A lovit frontal scuarul care e inalt de aprox 40 de centimetrii... ambele roti fata s-au smuls efectiv impreuna cu tot sistemul de directie, bara stabilizatoare era ceva mai in fata pe scuar, tampoanele la motor retezate si motorul a ramas numai prins in compartimentul motor si sta pe sosea. O sa mai revin cu poze pe masura ce le descarc....

Eu am ramas susprins de modul cum s-au smuls pivotii din roata...o sa vedeti in poze

Edited by bogdan_ttt
Link to comment
Share on other sites

ceva in genul asta a patit si X5-ul, a depasit prin dreapta, crezand ca e pe prima banda.

de fapt a facut-o printr-o statie de autobuz, care nu a fost suficinet de mare pt a permite depasirea...

viteza mare + bordura inalta = airbag-uri sarite, rotile smulse ca cele de la E60-ul de mai sus, jantele sparte, dauna totala

Link to comment
Share on other sites

Erau niste cunostinte de-ale mele......am fost acolo , nimeni nu a patit nimic grav ..... lovituri usoare.

 

Beti morti + drum ud + 130km/h......s-a rupt puntea cu caseta cu tot.....cutia de viteze la vreo 20m in fata......chesti dintrastea :) 535i masina daca nu ma insel.....

Link to comment
Share on other sites

Oare cauciucurile erau Run Flat? :)

 

Poate ca bizonii sunt protejati prin lege, dar din pacate nu sunt pe cale de disparitie, orice s-ar spune.

 

Nu vreau sa instig la nimic, dar daca as fi de fata la o faza de asta de betie din care ar rezulta persoane dragi mie ranite, cred ca as putea injunghia pe cineva cu pixul din dotare.

 

Betie la volan = final countdown, din pacate de multe ori pt altii, nu pentru vinovati. Acolo puteau ramane oameni mutilati pe viata din cauza unui destept care nu a putut lua un taxi.

Edited by bgdaddylv
Link to comment
Share on other sites

Erau niste cunostinte de-ale mele......am fost acolo , nimeni nu a patit nimic grav ..... lovituri usoare.

 

Beti morti + drum ud + 130km/h......s-a rupt puntea cu caseta cu tot.....cutia de viteze la vreo 20m in fata......chesti dintrastea :) 535i masina daca nu ma insel.....

 

535i ??? Adusa din State banuiesc...ca altfel cam greu pe la noi...

Oricum, interesanta parcarea...pacat ca nu am fost acolo...sa imi cumpar niste piese de rezerva (bucsi, bascule, etc)

Link to comment
Share on other sites

Erau niste cunostinte de-ale mele......am fost acolo , nimeni nu a patit nimic grav ..... lovituri usoare.

 

Beti morti + drum ud + 130km/h......s-a rupt puntea cu caseta cu tot.....cutia de viteze la vreo 20m in fata......chesti dintrastea :) 535i masina daca nu ma insel.....

 

Poveştiri adevărate.

 

Nu vezi motorul ăla ĂŽn poze?

 

Aşa ar fi arătat motorul dacă era un 535i:

 

http://img234.imageshack.us/img234/695/jkn54b304705697nj3.jpg

 

De cum am scos masina din parcare am simtit cum se aluneca si mi-a fost clar ca trebuie lasata foarte moale masina... Insa altii "ie" mai grei de cap... Mai era pe Bd. Timisoara unu cu un X5 pizdit rau care probabil voia sa-si umezeasca pitzipoanca din dreapta si pan la urma a reusit sa-si inmoaie masina...cand treceam tocmai il saltau pe platforma. Problema nu e ca-si fac ei praf masinile, ci ca impartim cu ei acelasi asfalt si aceeasi planeta, in general...

 

Oricine poate face accident.

DacĂŁ are un X5 E70 ĂŽnseamnĂŁ neapĂŁrat cĂŁ e cocalar? Eu nu cred.

 

Nu era atât de lovit X5-ul ºi nici n-a fost luat cu platforma, l-am vãzut eu acum o orã ºi jumãtate.

Far spart, barã, aripã stângã ºi janta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

cel cu X5 ar putea fi chiar un patron care se intoarce seara de la birou, mult timp dupa ce a plecat toata lumea acasa, nervos ca nu isi incaseaza banii datorati de catre clienti, ingrijorat ca peste 2 saptamani are de dat 30 000 euro salarii si nimeni nu ii face nici o plata, ambele telefoanele ii suna , nevasta il asteapta in ploaie pentru ca un dobitoc cu dacie 1310 a facut o manevra gresita in parcare si i-a busit masina, un cretin din fata lui merge cu 15 la ora pe centru sa vada vacile de pe trotuar ce bolid are el... scenarii pot fi nesfarsite. ce rost are ? un accident se poate intampla oricui, vinovat sau nu... cocalar sau nu

end off topic

Link to comment
Share on other sites

@MAS: E o greÂşealĂŁ sĂŁ ai asemenea idei preconcepute.

 

Chiar nu vãd de ce eºti aºa Înverºunat Împotriva celui cu X5, pânã la urmã a fost un accident banal.

 

La fel cum spui tu cĂŁ cel cu X5 este cocalar, la fel poate spune cineva despre tine pentru cĂŁ ai E34.

Pentru mulÞi oameni cu gândire limitatã, BMW-ul este o marcã pentru cocalari. Dacã acel BMW mai e ºi E34, e o maºinã de cocalari r@ceri.

 

Nu cred cĂŁ este potrivit sĂŁ emitem astfel de pĂŁreri fĂŁrĂŁ legĂŁturĂŁ cu realitatea.

PoĂži fi cocalar indiferent de maÂşina pe care o conduci iar accident poate face oricine.

Link to comment
Share on other sites

Iata ce au reusit niste baieti acum jumatate de ora. Norocul a facut ca nu era nimeni in statie.

 

hahaha, macar are DSC masina :)

eu cu E34 cu cauciucuri de iarna (reci, pana sa se incalzeasca) n-aveam aderenta mai deloc si mergeam numai de-a latul, bineinteles la o viteza corespunzatoare. de cand asteptam o mazga din asta pe jos :)

 

bine, aici alta a fost cauza cred, nu derapaje.

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.