Jump to content

Plasti Dip


rain

Recommended Posts

Am vazut un diy pe un site unde un tip reconditiona consola centrala la e46 cu un spray numit plasti dip ... a iesit destul de bine cu niste costuri foarte mici (comparativ cu inlocuirea consolei cu una noua) ... nu cred ca sunt singurul pe care intereseaza o astfel de alternativa ... poate stie cineva unde se gasteste acest produs :)

Aici este DIY`ul cu pricina :)

post-13350-1271678270_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maine va pot da mai multe detalii.... revin si cu poza la produs , el se foloseste foarte des in vopsitorie, gen: bandouri la masini , dar nu stiu cat e de bun pt cele de interior dar cred ca e acelasi lucru?
Link to comment
Share on other sites

Pai si nu iti poti da seama ? ca vad ca ai tot e46 :)

 

 

Ale mele le-am vopsit negru, si le-am dat cu lac.

 

Asa arata ce folosesc eu!!!!

de unde l-ai achizitionat? si cam cit costa? daca l-ai incercat este rezistent cit de cit la zgirieturi?

 

E facut "special"doar pentru service sau reprezentante NU cred ca se comercializeaza , cel putin eu nu am gasit de cumparat.Pret de service 80 roni , rezista si la zgirieturi.

Link to comment
Share on other sites

Pai si nu iti poti da seama ? ca vad ca ai tot e46 :)

 

 

Ale mele le-am vopsit negre, si le-am dat cu lac.

 

Asa arata ce folosesc eu!!!!

de unde l-ai achizitionat? si cam cit costa? daca l-ai incercat este rezistent cit de cit la zgirieturi?

 

E facut "special"doar pentru service sau reprezentante NU cred ca se comercializeaza , cel putin eu nu am gasit de cumparat.Pret de service 80 roni , rezista si la zgirieturi.

 

 

 

Cam asa va arata dupa vopsire

Link to comment
Share on other sites

Aici gasiti produsul de care vorbea colegul la inceputul topicului. Se pare ca nu trimit in romania dar daca aveti rude sau prieteni in state cred ca se poate rezolva. Eu ajung la sfarsitul lunii iunie pe-acolo si imi voi lua...pacat nu pot aduce ptr toti doritorii :)

 

la noi in magazine nu cred ca gasim asa ceva :)

Edited by CodMedia
Link to comment
Share on other sites

@Leu

Ce ar trebui sa intelegem noi priovitorii din imaginea din semnatura ta ?

Care este mesajul ? (ca ma depaseste ) ; cum probabil a fost depasita si limita care iti este permisa pt semnatura...

 

Foarte inteligent. Tine-o tot asa. ( cum o tine ea )

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

@Leu

Ce ar trebui sa intelegem noi priovitorii din imaginea din semnatura ta ?

Care este mesajul ? (ca ma depaseste ) ; cum probabil a fost depasita si limita care iti este permisa pt semnatura...

 

Foarte inteligent. Tine-o tot asa. ( cum o tine ea )

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@geo serban: Multam frumos pentru info, foarte util link`ul

@codMedia: poate reusesti sa iei mai multe, ai ajuta foarte multi colegi de forum si, de ce nu, poti face un mic profit! Eu as cumpara de la tine.

Eu am deschis acest topic in speranta ca voi gasi o solutie pentru consola mea centrala si, in acelasi timp sa ajut si alti colegi cu aceeasi problema ... sper sa nu transformati acest topic intr`un circ cu alte flame`uri ...va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.