Jump to content

Cerere de oferte


Thebe

Recommended Posts

Salut la toti.

 

Dupa citeva posturi mai mult la plezneala pe forum (la care toti si-au dat cu parerea si m-au trimis pe la tot felu' de buticari neseriosi), dupa cautari la producatori de jante (direct la ei pe site), am obosit si sint cam dezamagit. As vrea niste jante noi, dar nu am de unde sa le iau. Incet incet, incep sa cred ca ce vreau nici nu exista, nu doar ca nu e nimeni competent in tara asta sa imi faca mie rost. Deci, care vreti sa faceti un ban, incercati sa satisfaceti urmatoarea cerinta:

 

1. Generalitati

 

* Vreau 4 jante noi.

* Dimensiunile jantelor sint diferite pe fata si pe spate (vezi mai jos).

* Jantele ar trebui sa potriveasca la mine pe masina fara improvizatii (de preferat).

* Jantele trebuie sa aiba buzele interioare in asa fel incit sa suporte cauciucuri run-flat (nu stiu exact ce inseamna asta, dar stiu ca sint speciale - mai exact trebuie sa fie ca jantele mele actuale).

* Nu tin la un model anume, postati va rog oferte de tot ce satisface dimensiunile cerute, si o sa-mi aleg (totusi, fara spinnere si penibilitati aurite sau cu picatzele).

 

2. Specificatii

 

R18 8J ET20 pe fata

R18 9J ET32 pe spate

gauri pt. prezoane 5x120 mm

butuc 72,56 mm

 

Singurele jante care stiu ca satisfac cerintele mele sint style 124, style 32 si style 89 de la BMW. Acum pe masina am style 124.

 

Pe forumul asta am mai adus in discutie cerinta asta aici si aici. Va rog nu ma mai trimiteti la topicurile astea, am tras deja concluzia ca nu ma poate ajuta nimeni acolo. Postati va rog aici si daca se poate fara off-topic. Mai astept putin sa vad poate gasesc ceva aici, dupa care o sa imi iau de la AB careva dintre modelele de mai sus (probabil tot style 124), desi sint destul de scumpe.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut la OZ pe site ca modelul Ultraleggera s-ar face si de 8J si de 9J, dar am impresia ca sint cu ET40 la ambele dimensiuni. Asta ar inseamna distantiere de 20mm in fata si 8mm in spate (confirma cineva? imi da vre-un sfat cineva, daca sa iau asa ceva sau nu? a folosit cineva jante cu distantiere? le aduce cineva?). Prefer finisarea Matt Graphite. Detalii gasiti aici (click pe View all products suitable...)
Link to comment
Share on other sites

Dar ce au jantele tale?

Si inca o chestie:vrei sa iti cumperi tot style 124? :blink:

131012[/snapback]

Sint cam patrate. Una a fost crapata si e sudata. Nu mai vreau sa merg la rolluit cu ele (nu ca nu s-ar putea), vreau altele noi. Si da, tot style 124 ca vad ca altceva... nimeni nimic. Doar gura e de unii (aducem jante pentru orice masina si toate dimensiunile posibile! bleah... ).

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

nici eu nu cred ca se potrivesc cu masina....pica aiurea.Nu te supara

cred ca sunt cam mici in diametru....

Tu ai o masina grea si la o groapa mai naspa e foarte posibil sa le spargi.

Trebuia ceva mai solid.

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare funny faptul ca, cine nu l-ar cunoaste pe posesorul masinii, probabil primu lucru care i-ar trece prin minte cand ar vedea masina ar fi : uite si la asta, se crede rechinul strazilor, si-a tunat ditamai barca. :blink:

 

Dar avand in vedere considerentele pentru care au fost cumparate, pe mine nici nu m-ar interesa cum arata pe masina, rezistente sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.