Jump to content

alex230ro

Members
  • Posts

    7369
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    82

Everything posted by alex230ro

  1. Doar diagnoza fĂŁrĂŁ interpretĂŁri sau alte treburi.București Gratis atât ca pot sa fac treaba asta in funcție de timpul meu liber. am un pa soft si o inpa.so e46 in principal
  2. 2.0d are probleme cu distributia, 2.5i modelele mai vechi aveau ceva probleme la chiulasa din ce tin minte pentru cele 2008-2009 problema s-a rezolvat din ce tin minte.Ti-as recomanda 2.5i . edit: pt 2.0d http://www.bmwclub.ro/forums/topic/112178-problema-rupere-lant-distributie-motoare-n47-20d/ pt 2.5i http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N52 inca un edit: poti alege oricare dintre cele 2 motoare daca problemele de mai sus au fost remediate pe de fostul proprietar. http://www.bmwclub.ro/forums/topic/50647-320-vs-325i-e90/ inca niste comparatii. e si comparatie cu 320d destul de interesanta pe la pagina 3/4
  3. M54 a fost si E3 si E4 desi la noi din ce tin minte ar iesi E4,la mine in luna 06.2001 este E4 desi nu am pompa secundara de aer.oricum din toate motoarele 2,5 as alege.daca ar fi bani mai multi cred ca ar merita si 3.0
  4. strict din ce ai scris 2,5 as alege,in rest consumul tine de cum mergi cu masina si de starea in care e masina personal am avut in oras minim 12 max 15 si afara 7,8-11,7(cifre aratate de computerul de bord) .In momentul de fata am 13% urban si cam 9-10% afara.
  5. Pro si contra ce ? coupeul e mai putin practic decat sedanul si va consuma mai mult.altfel M52/M54 sunt motoare destul de bune,in rest nu stiu ce ar mai putea fi. edit in rest vad ca a raspuns mai sus colegul.
  6. la mersul in valuri e piesa cu tepi(FSU) legat de pornirea ciudata,s-a umblat la electromotor?
  7. De fabrica va ramane,adica strict ce zice la optiuni aia voi avea pe masina 90% ma rog,deja am facut downgrade la geamuri "manuale" 4,10-ele ramane pe masina,beleaua e ca ma cearta deja sotia ca nu ai las "electricele" si ma bate la cap sa caut AC .Pana la urma probabil ca verific/pun la punct M42-ul fac RAR-ul si vad eu in anii urmatori daca mai fac si alte modificari.
  8. Teroretic macar ma incadrez in aia 40% daca e sa pun 2.5,si am si varianta cu 2.0,nu imi e clar daca RAR-ul mai accepta conversia de la 4 la 6 cilindri .Mi-ar place si sa tin M42-ul dar in ceea ce priveste modificarile M42-ul e destul de scump si castigurile sunt relativ mici,ca ideee cel mai bun lucru ar fi un low pressure turbo care costa minim 2000 eur si ajung undeva la 200 cai si modificarea clar nu e agreeata RAR.Pe partea de aspirat la M42 e dezastru cred ca se poate ajunge lejer la 5000 eur pentru inca 30-40 cai in plus .Oricum la motor abia din toamna o sa ma gandesc mai serios.
  9. In ritmul asta cand vinzi masina o sa poti face licitatie pe forum .
  10. In martie anul viitor as vrea sa fie gata,am si nenorocita aia de taxa de prima inmatriculare de platit,oricum ajung la anul la fest chiar daca va trebui sa il aduc pe platforma.Oricum mai am un hop cu motorul inca nu imi e clar ce sa fac sa tin 1,8is sau sa pun ceva 6 cil . @alex multumesc de urari,sper sa iti poti lua si tu un E30.
  11. Gata de "atac" de sapt viitoare incepe lucrul din pacate pozele sunt cam mari asa ca o sa pun cate 1 bucata. alte poze. last
  12. asta cu ,consumul e relativa.acum mie M54 in oras imi ia in conditii de trafic mixt-dimineata liber dupa amiaza mai aglomerat 13.1,totusi un 2.0 chiar si valvetronic cu 8,5 in oras nu am mai auzit:) inseamna ca ia chiar cat zice bmw http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17226 .oricum consumul nu prea e important,noi sa fim sanatosi si sa mearga cazanele bine.
  13. a nu ,astea clar nu au probleme,bine distributia ramane o necunoscuta
  14. si axa cu came de 318i. pe scurt nu prea are rost. PS:paremi=se ca merge si admisia care o ai pe masina.cu resoftare ajungi pe la 125-130 cai a facut un amic schema asta pe 316ele lui
  15. Cum zice titlul cumpar : -motoras stergator E46 compact -actuator usa sofer (nu merge de pe masini de UK/merge de coupe facelift se pare) astept oferte
  16. iti dai seama ca daca acolo sunt comentariile astea,ce comentarii ai avea la noi
  17. Off,asta iti spun ca sa nu ajungi in situatia mea,suplimenteaza bugetul.E de preferat sa iei un urs gata facut decat sa il faci tu.Ce-i drept la cel gata facut nu o sa stii niciodata daca s-a facut tot ca la carte dar cu putina atentie poti gasi ceva bun.Altfel o sa dai 1000-1500 pe o masina care in 2-3 ani va mai cere inca odata pe atat.In cazul meu probabil ca orice urs as fi luat tot ma apucam sa il desfac
  18. ia vezi aici http://www.bmwclub.ro/forums/topic/145170-ursul-alb/ si da cred ca l-as fi luat.
  19. deci iti mai spun decat odata ceea ce au zis toti colegii si te rog sa printezi cumva: nu exista urs fara rugina la 1000 sau 1500 eur Daca vrei masina in care sa bagi bani ia un Logan in leasing Acum ca sa mai iti dau ceva sperante incearca si http://www.tocmai.ro/bmw-e30-1987-18082449.html#sendemail in poze arata ok,evident fiind NFL sunt sanse de 90% sa aiba ceva gauri prin portbagaj .dar,poate ai noroc si nu uita: nu exista urs fara rugina la 1000 sau 1500 eur astea fiind spuse ma declar invins si promit ca nu iti mai scriu nimic pe aici. Colegul EIPuric vad ca a inteles situatia mai bine ca tine So again vrei urs bun?mai strange inca 2000 eu peste ce ai. PS:oricum pariez ca nici la 1000 eur nu il luai pe ala rosu
  20. ahhh,iau eu presa,poate ne vedem zilele astea.
  21. PCV probabil ca e la tine,cam asta e problema la M54.pune si un tester sa vezi ce erori mai ai.
  22. nu mai e anuntul de pe autovit , dar da masina pare aceasi.si praguri ruginite/coapte la urs nu e sfarsitul lumii )
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.