Jump to content

VAND JANTE BBS RX 2 - ORIGINALE


Recommended Posts

Vand jante ORIGINALE, model BBS RX2, "modulare" (din doua bucati), dimensiuni: 18"x 8,5", 5x120, ET 22. (toate 4 aceleasi dimensiuni)

Jantele sunt impecabile (vezi poze!!). Se vand DOAR jantele, fara anvelope!! :thumbsup:

 

Eventual schimb cu jante OEM, originale si intr-o stare excelenta!

MOdele de jante OEM: Style 162, 184, 189, 216, 224, 287, sau chiar 325

 

 

 

Pret: 599 euro

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce intra pe E90, eu asa stiam ca intra sigur si pe E46, sau nu stiam bine? :unsure:

 

Nu intra nici pe E90 nici pe E46 fara suspensie sport + cauciucuri trase / strech sau convergenta negativa pe spate.

La E90 ai nevoie de ET20 minim cu 8J maxim si la E46 ET35 minim cu 8J maxim fara sa faci modificari.

 

Jantele se potrivesc fara modificari pe E60 (exclus xi/xD), E38, E65, E66, E32, E34, E31...pe E39 trebuie "largit" butucul de la 72.6 la 74.1.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Pe E90 sunt la limita pe fata! Arata excelent!!! Pe E46 nu stiu, nu am verificat!! (dar ai toate detaliile si poti sa "calculezi" daca intra!)

Nu inteleg ce fel/tip de poze vrei!!!!?

 

Nu intra nici pe E90 nici pe E46 fara suspensie sport + cauciucuri trase / strech sau convergenta negativa pe spate.

La E90 ai nevoie de ET20 minim cu 8J maxim si la E46 ET35 minim cu 8J maxim fara sa faci modificari.

 

Nu ai nevoie de nicio convergenta negativa pe spate! Intra PERFECT!!! Am verificat pe masina mea! (E90). Pe fata sunt la limita, cum am spus, dar arat foarte agresiv!

repet: pentru E 46 nu stiu! Poate Brandex ma/ne ajuta! Eu nu am si nu am probat!

Multumesc

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Nu ai nevoie de nicio convergenta negativa pe spate! Intra PERFECT!!! Am verificat pe masina mea! (E90). Pe fata sunt la limita, cum am spus, dar arat foarte agresiv!

repet: pentru E 46 nu stiu! Poate Brandex ma/ne ajuta! Eu nu am si nu am probat!

Multumesc

 

Nu ai nevoie...dar cu greutate pe spate garantat ca pe denivelari loveste in aripi...pe E46 cu atat mai mult.

 

Ofer o bara M-Paket de E90 LCI completa/originala la schimb pe ele + niste mititei si bere rece...ce zici? ( Asta ca tot m-ai pus sa-ti aduc bara )

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Am VERIFICAT si fata si spatele!! (ce crezi ca faceam cu janta in portbagaj?? :laugh: ). Pe spate NU este nici macar la limita!! Doar pe fata, dar arata bine! POATE e nevoie de o anvelopa mai ingusta pe fata (225 sau 215), in functie de suspensia fiecaruia!

 

Brandex, NU ai avut bara la tine!! :thumbsup: In plus, nu cred ca pot sa-ti ofer si diferenta!!!!! :laugh:

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Am VERIFICAT si fata si spatele!! (ce crezi ca faceam cu janta in portbagaj?? :laugh: ). Pe spate NU este nici macar la limita!! Doar pe fata, dar arata bine! POATE e nevoie de o anvelopa mai ingusta pe fata (225 sau 215), in functie de suspensia fiecaruia!

 

Brandex, NU ai avut bara la tine!! :thumbsup: In plus, nu cred ca pot sa-ti ofer si diferenta!!!!! :laugh:

 

Eu vorbeam serios de schimb...dar daca esti ironic nu mai dau nici mititeii si nici berea.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Am VERIFICAT si fata si spatele!! (ce crezi ca faceam cu janta in portbagaj?? :laugh: ). Pe spate NU este nici macar la limita!! Doar pe fata, dar arata bine! POATE e nevoie de o anvelopa mai ingusta pe fata (225 sau 215), in functie de suspensia fiecaruia!

 

Brandex, NU ai avut bara la tine!! :thumbsup: In plus, nu cred ca pot sa-ti ofer si diferenta!!!!! :laugh:

 

schimb cu style 122

Edited by zarza
Link to comment
Share on other sites

Pai, daca am scris ca au ACEEASI latime TOATE 4, despre care diferenta vorbesti???? :poke: Am pus si o poza ORIENTATIVA, ca sa aveti o idee despre cum arata pe masina!

Iar "J"-ul NU este unitate de masura!!! Este TIPUL DE PROFIL al jante!!!

 

Literele arata ce fel de profil are janta, mai exact, pe ce suprafata se asaza anvelopa. Majoritatea masinilor din ziua de astazi au "J", un profil al jantei des intalnit si universal. Masinile 4x4 au de multe ori jante cu profil "JJ", in timp ce, de exemplu, masinile Jaguar mai vechi au profil "K".

 

Cu stima

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Dragi colegi tin sa mentionez ca astazi am facut un drum de 300 km aiurea. Domnul vanzator a sustinut la telefon cele afirmate mai sus, repetand ca de noi o janta valoreaza 500-600 euro. La intrebarea mea, daca jantele au fost reconditionate, mi s-a spus cu fermitate ca sunt cu vopsea originala si nu au nici cea mai mica problema.

Ajungand la fata locului, m-am convins ca jantele frumos impachetate de domnul Vanzator, ca sa nu observ eu, de fapt erau vopsite prost, direct peste calamina, peste spite si buza jantei, in rest totul era gazata. La rugamintea mea de a desface toate jantele am observat ca tipul s-a innervat, si facea o figura de om important si ocupat. Le-am desfacut pe toate si culmea ca atunci a recunoscut ca sunt vopsite cu pistolul

La rugamintea mea de a intoarce banii pe motorina cheltuita inzadar pe drum a facut o fata de om nevinovat.

Rog moderatorii sa i-a masuri cu asa fel de personaje mincinoase.

Link to comment
Share on other sites

daca e chiar asa ,rekomand executarea pe scaunul electric,dar mai inainte sa vedem ce zice vanzatorul in apararea lui ! din cate il cunosc pe vanzator,ceva nu "bate" aici .Vanzatorul mi-a parut intotdeauna fair si cu caracter ok !
Link to comment
Share on other sites

Si sa stii, Dl Mircea, ca nu imi pare rau de banii aruncati pe motorina, dar imi pare rau ca v-am ajutat sa urcati jantele inapoi la etaj. Culmea este ca la iesire din parcarea d-stra, m-a si lovit o cucoana grabita in bara spate, de a trebuit sa umblu pe la politie
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.