Jump to content

jante E90


Pokemon

Recommended Posts

Am gasit 4 jante care imi plac intr-un anunt pe net,dar nu sunt sigur daca le pot pune pe un E90.Jentile sunt 8x18 ET24 J8 (E65/66) (E60/61) (E90/91),cel putin asta e descrierea vanzatorului.Daca prin absurd se potrivesc,ce cauciucuri as putea pune pe ele sa nu imi atinga aripa?A incercat cineva sa puna aceasta marime pe un E90?Merita sa iau aceasta marime?Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Link to comment
Share on other sites

Am gasit 4 jante care imi plac intr-un anunt pe net,dar nu sunt sigur daca le pot pune pe un E90.Jentile sunt 8x18 ET24 J8 (E65/66) (E60/61) (E90/91),cel putin asta e descrierea vanzatorului.Daca prin absurd se potrivesc,ce cauciucuri as putea pune pe ele sa nu imi atinga aripa?A incercat cineva sa puna aceasta marime pe un E90?Merita sa iau aceasta marime?Multumesc anticipat pt raspunsuri.

 

Daca jantele sunt la fel, toate 4, adica 8" x 18" cu ET 24, se POTRIVESC pe E90 fara probleme! Nu vor atinge deloc!

Anvelope: 225/40/18 TOATE patru!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

ET-ul e in functie de masina, dat de producator, iar la e90 ET e 34. Roata e mai in exterior (la ET mai mic) sau mai in interior (la ET mai mare) si s-ar putea sa atinga de amortizor, aripa...

pentru 255/35/18 cred ca asa e pe spate sau 255/40/18 posibil sa atinga aripa... sau NU... trebuie incercat totusi mai ales ca nu le iei din romania

iti fac poza daca vrei sa vezi cat imi ramane de la cauciuc la aripa pe spate cu et34 si 255 latime

 

scuze, acum am vazut ca ai 225 pe toate... cred ca merg ok

Link to comment
Share on other sites

ET-ul e in functie de masina, dat de producator, iar la e90 ET e 34. Roata e mai in exterior (la ET mai mic) sau mai in interior (la ET mai mare) si s-ar putea sa atinga de amortizor, aripa...

pentru 255/35/18 cred ca asa e pe spate sau 255/40/18 posibil sa atinga aripa... sau NU... trebuie incercat totusi mai ales ca nu le iei din romania

iti fac poza daca vrei sa vezi cat imi ramane de la cauciuc la aripa pe spate cu et34 si 255 latime

 

scuze, acum am vazut ca ai 225 pe toate... cred ca merg ok

 

Colegul a pus o intrebare CONCRETA: poate monta pe E90 jante de 8" cu ET de 24? ASTA voia sa stie! Si, raspunsul este : DA!

Acum, nu cred ca vrea sa afle cine "da" offset-ul jantelor si cat si cum variaza acesta!! Oricum, pe fata, ET-ul poate fi 34, 37 iar pe spate 34, 37, 39. (in functie de latimea si diametrul jantelor!). Asta ofera BMW. Dar, FARA sa atinga, se pot monta si jante de 8" cu ET de 24. Cu anvelope 225/40/18 (sau, max. 235).

Link to comment
Share on other sites

Daca ma hotarasc sa le cumpar mi le ridica cineva direct de la vanzator din germania.Dar sunt unii care vand si trimit si in romania.Si chiar daca le trimite prin "posta",nu cred sa coste transportul mai mult de 50 de euro,la pretul de achizitie care este se merita.Eram doar curios daca se potrivesc cu ET24 si pe 18"(toate 4 sunt identice) pe masina fara sa imi atinga aripile.Nu vreau sa dau banii pe ceva si pe urma sa aflu ca nu merg puse.Plus ca jantele sunt noi si la pret mai mult decat acceptabil,399 euro. :) Edited by Pokemon
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.