Jump to content

Vand modul Follow me home, leaving home


Recommended Posts

Modul coming/leaving home, asa zis "FOLLOW ME HOME" universal, functioneaza chiar si pe faruri cu XENON OEM sau Aftermarket :

Actioneaza astfel : Seara si noaptea la incuiat/descuiat masina aprinde pentru 18-22 secunde farurile autovehiculului.

Modulul vine insotit de instructiuni de montare.Modul este proiectat sa reziste la consum de 220W adica 4 becuri de 55W si este rexistent la XENON de orice fel.

Pt cei care au la comutatorul de lumini functia AUTO,un electrician auto priceput poate face legatura sa se aprinda automat luminile numai seara/noaptea/in garaj,tunele,viaducte, in timpul mersului.

Pret pt modul 100lei

post-42017-0-12350900-1304186885_thumb.jpg

Edited by 42RRS
Link to comment
Share on other sites

Care-i diferenta intre ele?

Sa va explic: Se potriveste pe orice masina cu inchidere centralizata din cheie!

 

1. pt cele fara functia AUTO la comutatorul de lumini: Modulul functioneaza astfel: dupa ce parasiti masina si o incuiati, farurile lumineza pentru inca ceva timp si apoi se opreasc automat. Scopul: iluminarea culoarului de la locul de parcare la usa din fata casei,scara blocului, astfel incat sa faciliteze intoarcerea acasa pe timp de noapte(Follow me home). DE asemenea, se aprind farurile si cand autovehiculele sunt deschise de la distanta. Aceasta functie se numeste Leaving Home

 

2. pt cele cu functia AUTO la comutatorul de lumini: Modulul functioneaza exact cum am decris mai sus,cu avantajul ca se poate face o modificare electrica,la un electrician auto,ca in momentul cand ai lasat comutatorul pe pozitia AUTO,sa functioneze numai pozitiile si senzorul de lumina sa permita aprinderea farurile numai cand e intuneric afara,sau cand intri intr-un tunel/garaj

Edited by 42RRS
Link to comment
Share on other sites

Daca merge la e39 si imi explici si de unde se leaga il cumpar eu.Am avut un chrysler 300c cu functia asta si mi-a placut.Imi dai un PM cu instructiuni si iti dau adresa de livrare.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.