Jump to content

E 61 sau F10


marxelus

Recommended Posts

Eu la orice ora si cu ochii inchisi as alege F10. Am condus un exemplar si la 184cp se intinde foarte bine la drum plus ca arata exceptional masinuta fata de E61 care daca la exterior e frumoasa, la interior e urata cu spume (parere personala).

 

Si banuiesc ca daca ai zis e61 si la noul model vrei sa fie touring respectiv F11.

Link to comment
Share on other sites

Eu la orice ora si cu ochii inchisi as alege F10. Am condus un exemplar si la 184cp se intinde foarte bine la drum plus ca arata exceptional masinuta fata de E61 care daca la exterior e frumoasa, la interior e urata cu spume (parere personala).

 

Si banuiesc ca daca ai zis e61 si la noul model vrei sa fie touring respectiv F11.

 

 

F11 mi se pare "obscen" si nu suporta comparatie cu nici un alt touring de pe piata la ora actuala. Deci "DA" F11 :goodjob:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O fi ridicola intrebarea, dar banuiesc ca ai nevoie de spatiu daca faci comparatia asta.

 

E clar ca F10 e prioritar. Sau mai astepti si poate te bagi la F11, in cazul in care vrei neaparat Touring.

 

Cum bine zice @michael, numai daca stai sa compari interiorul si iti trece...

Link to comment
Share on other sites

O fi ridicola intrebarea, dar banuiesc ca ai nevoie de spatiu daca faci comparatia asta.

 

E clar ca F10 e prioritar. Sau mai astepti si poate te bagi la F11, in cazul in care vrei neaparat Touring.

 

Cum bine zice @michael, numai daca stai sa compari interiorul si iti trece...

Salut,

Vreau o masina de familie,deoarece am 2 copiii si obisnuim si vrem sa iesim la plimbari cu masina.

Am vazut interiorul si este nava spatiala,cred ca iti trebuie si carnet de pilot sa conduci asa ceva.

Ma tenteaza f mult sa imi i-au si acea optiune head up display insa costa destul de mult.Astept pareri pe aceastan ultima precizare.Se merita,nu se merita,motorul diesel de 4 cilindri e ok sau sa i-au traditionalul 6 cilindri.Precizez ca am avut timp de 2 ani un e 39 ,525 dA automat si am fost extrem de multumit de acea masina.

Drumuri bune la toti.

Link to comment
Share on other sites

ce sa astepte, am vazut pe strada o groaza. Cred ca e cel mai frumos touring de la BMW scos vreodata...

probabil ca un e61 nou il iei mai ieftin, mai ales daca a iesit complet din productie,.. la F11 banuiesc ca e ca la F10, daca pui cateva optiuni te apropii vertiginos de pretul uni septar..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

ce sa astepte, am vazut pe strada o groaza. Cred ca e cel mai frumos touring de la BMW scos vreodata...

:laugh:

M-am si urcat in el la AB cand a aparut.

Ma refeream la bani, sa mai stranga daca nu are suficienti, tinand cont ca e mai scump decat sedanul.

Link to comment
Share on other sites

Totul Ăžine de banii pe care-i ai.

 

ĂĂži permiĂži F10, iei F10.

ĂĂži permiĂži doar un E60, ĂŽĂži iei E60.

Ideea e ca prin credit cred ca m-as incadra pt ambele variante.Insa vroiam sa aud referitor la raportul pret optiuni fiabilitate motor si altele daca se merita o investitie de 50 mii in F 11.

Link to comment
Share on other sites

fiabilitatea nu o stie nimeni, e prea nou modelul. TIne si de ce motorizare alegi. Multe din ele sunt prezente si pe e61, si la F11, si fiind vorba de ceva nou ai garantie 2 ani..

Cutia automata e superioara la F10 deca optezi pentru ea.

LA aspect, i, interior si exterior .. nu exista comparatie. dar asta e subiectiv, dotari.. lista e mult mai mare la F11 si unele sunt incluse standard la F11.

Acum doar tu stii daca chiar faca banii aia in plus care ii dai, sunt munciti de tine...Ca sa fii sigur faci un drive-test, mergi sa le vezi live si iti formezi o parere ca sa iti satisfaci si partea subiectiva a alegerii.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.