Jump to content

Guvernul vrea sã impunã o taxã auto la prima vânzare


claudiuBWR

Recommended Posts

@Max, ne spui astea de parca noi am fi intr-o tabara si tu in alta. Mi se rupe de toti cretinii care ne-au condus de la 1989 incoace. Si de cei ce ne-au condus inainte de 1989.

Interesant e ca nici macar nu-ti dai seama ce amuzanta e indoctrinarea ta :) .

Ti se aplica la fix chestia cu afara ploua. La marele fix!

Link to comment
Share on other sites

WLF@paul

 

indoctrinatul de mine...CINE NAIBA O FI LA GUVERNARE DE ANI BUNI? CINE O HALI BANII NOSTRII ?

 

CINE O FI LA GUVERNARE IN CONTINUU DE APROAPE 8 ANI DE ZILE???

 

:angry: :angry: :angry:

 

PDL e de vreo 4 ani doar, ca inainte a fost PNL sustinut de PSD. Iar n-ai memorie, probabil ai o limita, si daca bagi ceva nou in cap, automat altceva dispare, gen Kelly Bundy. Spalare de creier, daca zi de zi asculti aceleasi prostii, asa ca tine ajungi.

 

 

Sa te duci sa donezi aia 3000 de euro care ti i-a bagat Boc inapoi in buzunar din taxa auto, sa ajunga la saracii aia dupa care plangi.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Prietene, PDL a fost scos de la guvernare de PNL, cu voturile din parlament ale PSD-ului. Pe ce lume traiesti? In guvernul Tariceanu, nu mai era nici un ministru PDL.

 

PNL a guvernat cu ajutorul opozitiei in parlament pana in 2008.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Bine WLF, Tariceanu si PNL sunt de vina ptr situatia din acest moment. PDL e imaculat si pur ca zapada de afara... :drinks:

 

PS: la anu', votati PDL, ca ne place, ne place, ne place place placeee!!!

 

 

 

pS2: o fi doar o coincidenta ca la ministerul medului, de unde au fost elaborate taxele astea de poluare, au fost si sunt ministrii unguri?!

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Nu merge cu ironii din astea cretine. Nu ai nici o legatura cu realitatea, vorbesti din ce auzi.

 

Uita-te un pic pe wikipedia aia, macar sa stii cronologia guvernelor.

 

O sa constati ca PDL guverneaza de capul lui, din octombrie 2009, adica 2 ani si 2 luni.

 

In rest, anul 2005, 2006, si 3 luni din 2007, au impartit guvernul cu PNL UDMR si PUR (deci fiind in minoritate), apoi au disparut pentru un 1 an si 9 luni din peisaj. Au revenit pentru 2009 impreuna cu PSD (la egalitate), si apoi de la sfarsitul lui 2009 sunt majoritari cu UDMR.

 

De unde dracu PDL a guvernat cum au vrut ei din 2004 si pana in ziua de azi?

Link to comment
Share on other sites

Da chiar nu cred ca mai conteaza, oricare ar fi fost. Inainte de 2000 parca pusesera taxa si pe masa si scaunul din piata, la tarani. Deci astia ar impozita-o si pe ma-sa daca s-ar putea.

 

As vrea totusi sa facem o mica revolutie, ca in grecia, sa vedem atunci cat curaj mai au sa ridice taxele si impozitele.

Link to comment
Share on other sites

Stai asa, ca nici PDL nu sunt mai breji. Cel mai mult le reprosez ca au adus incompetenta la rang de virtute.

Asa analfabeti si prost pregatiti nu au mai fost in niciun guvern. Niciodata!

Asa analfabeti si prost pregatiti au fost din 90 incoace, numai ca acum s-a ridicat cortina ..

Link to comment
Share on other sites

Mamaaaa ce de portocaliii p'aici frate...la naiba, chiar ca ne meritam soarta.

 

WLF, bag de seama ca esti om cu capul pe umeri si destul de inteligent.

 

Rusinica! ptr partizanatul cu un astfel de partid! Partid care nu e partid, e un fel de "La piovra" cu legea n mana...

 

 

@bitz

 

mare ghinion a avut PDL, mareeeeee mareeeeeeeeee de tot! :pinch:

 

 

 

We're so fucked!

Link to comment
Share on other sites

Max nu intelege un lucru, ca suntem toti in aceeasi oala. Dar ma gandesc ca noi stam bine, avem tot ce ne trebuie, ma uit cateodata la tv si vad oameni sarmani, care nu au ce sa puna pe masa, fara caldura, sau chiar fara casa. Pai asta nu e viata, in occident nu te-ar lasa sa mori, ca aici.

 

Deocamdata pe noi ne lovesc cu impozitele mari pe motoare mici :), cu accize, taxe si rahaturi, care totusi fac inca viata suportabila.

 

Cred ca eu sunt de vina ca nu m-a facut mama pilot. Stiu pe cineva roman, pilot in afara f bun, plecat de la Tarom, are peste 20.000eur in mana.

Link to comment
Share on other sites

Mamaaaa ce de portocaliii p'aici frate...la naiba, chiar ca ne meritam soarta.

 

WLF, bag de seama ca esti om cu capul pe umeri si destul de inteligent.

 

Rusinica! ptr partizanatul cu un astfel de partid! Partid care nu e partid, e un fel de "La piovra" cu legea n mana...

 

 

Eu nu sunt ipocrit sa nu imi recunosc interesul personal. Am destule defecte, dar nu m-am ascuns dupa degete niciodata.

 

Si pe de alta parte, pe mine personal guvernarea PNL m-a costat foarte multi bani. Din cauza prostiei aleia de taxe triplata, am pierdut cel putin 5 mii de euro daca nu mai mult. Si pot sa fiu recunoscator lui Boc ca mi-a salvat 6 mii de euro pe care ar fi trebuit sa ii dau in plus la taxele de inmatriculare. Tu in loc sa zici mersi, scuipi.

 

Si da, ii dau dreptate lui Paul cand spune ca sunt niste incompetenti. Nu au nici o scuza. Dar sa te apuci sa dai din gura si sa improsti cu prostii ca te-au tampit unii de la TV, e ridicol.

Link to comment
Share on other sites

WLF tu vrei sa ma provoci sa imi dea Paul cartonas rosu :D

 

Sa zic saru'mana lu' Boc?! :LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

PS: am platit taxa 8 milioane lei vechi!!! nu 1500 euro, sau 4500 cat ziceai tu :thumbsup:

 

PS2: si aveam tot dreptul din lume sa platesc atat, cat timp masina era pe numele meu, bagata la financiar, cu autenticittea facuta, numere rosii scoase, mai lipsea doar taxa si talonul.

 

Deci ce favor mi-a facut mie Boc? Ca ti-ai luat tu plasa, e treaba ta.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Mamaaaa ce de portocaliii p'aici frate...la naiba, chiar ca ne meritam soarta.

 

WLF, bag de seama ca esti om cu capul pe umeri si destul de inteligent.

 

Rusinica! ptr partizanatul cu un astfel de partid! Partid care nu e partid, e un fel de "La piovra" cu legea n mana...

 

 

@bitz

 

mare ghinion a avut PDL, mareeeeee mareeeeeeeeee de tot! :pinch:

 

 

 

We're so fucked!

Daca nu incepi sa plangi nu faci nimic , tu te-ai nascut pe vremea pdl-ului? Se fura din 89 incoace la greu , doar ca nu prea auzeai la tv inainte , asta e singura diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.