Jump to content

E90 ce ati alege intre 318i, 320i, 320d


23xwe

Recommended Posts

177CP

 

:blink:

 

Nu uita de 325d, nu e deloc rea.

149489[/snapback]

 

 

baieti, relaxati-va, de anul viitor o sa platim impozitul la stat dupa cilindree si sa vedeti voi ce o sa ne usture motoarele astea de peste 2500 sau in jur de 2500 de cmc... si apropos, ca vad ca multi dau sfaturi pe aici si nu prea stiu despre ce vorbesc (o sa inteleaga cine trebuie) motorul de pe 320i e90 are 4 cilindri si nu 6 ... si eu sunt suparat de asta dar acesta e crudul adevar...:) deci, nu mai povestiti cum se aude un 6 inline ca stim dar nju e cazul la e90...

 

Referitor la initiatorul acestei discutii as dori, daca se poate, sa faca un clasament a ceea ce ii place in mod special la o masina, nu neaparat BMW, si ce il incanta in mod specific iar noi vom stii despre ce vorbim... deocamdata balarim...

 

eu unul as vrea un e90 325xi (6 inline) full options inclusiv trapa iar tata sa fie un print arab cu sonda in spatele cortului... evident nu se poate pentru ca sunt blond saten si nu ma mai infiaza nimeni acum...:)

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ontopic... ia 320i-ul  :blink: .

149364[/snapback]

si de ce zici tu sa ia 320i ? ai condus ?

eu am condus si 320i si 320d iar 320d este net superior, trage mult mult mai bine decat benzina.

nu sunt fan diesel, nu prea imi place dar .... este f bun motorul de 2l diesel de la bmw

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

Pote am fost interpretat gresit: vroiam sa spun ca 320d (1995cmc) va avea la toamna 177CP

 

325d are chiar 3000cmc, si i-am amintit de modelul asta pentru ca vorbea de 330d.

 

325i in curand va avea tot 3000cmc (probabil tot din toamna).

:)

149553[/snapback]

cum sa aiba un 325 3000 cm3?!

 

 

Doamne iarta-l :blink:

Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, ia sa ne spui tu acum, conform datelor de AICI cam cati cm3 are 325d... ha?

 

Despre 325i am spus ca va urma.

 

:)

 

Bine ca nu sunt suparacios.

149663[/snapback]

imi pare bine ca nu te-ai suparat,dar daca 325 are 3000 cm3 de ce ii mai spune 325 si nu 330 ? mi se pare aiurea ! pt ca e prima oara cand aud dar daca stai sa te gandesti bine e un lucru bun ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu chiar te-as ruga sa imi spui si mie ce te-a facut sa treci la un l6 de 231 CP nu de alta dar... cine stie....  :blink: daca totul merge bine la un l6 de 231CP poate ajung si eu... depinde insa de proprietarul masinii respective. Poate creezi chiar un alt topic sau imi dai mie un pm, cum vrei tu. Merci.

149063[/snapback]

 

Pe scurt. Traditie BMW. Putere. Consum. Usor. Benzina. I6. Pe lung voi dezvolta toate ideile cand voi avea mai mult timp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.