Jump to content

Un vis implinit


C_o_s_m_i_n

Recommended Posts

Avand in vedere atractia deosebita ce-o are BMW-ul pentru infiltratiile de apa, am relocat si modulul PDC de sub roata de rezerva. Macar el nu-mi va face probleme.

L-am lipit cu acelasi mastic cu care sunt lipite si foliile de scurgere in usi. :)

 

http://img19.imageshack.us/img19/281/dsc0013vl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, dupa ce ploua sau spal masina...se uda putin mocheta langa prag si pragurile sunt ude. Eu ti-am zis treaba cu folia din usi, dar nu stiu cu ce sa o lipesc, ca nu mai are prietenu ala al meu de la bmw... Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

A... da. E clar dezlipita folia. Eu n-as mai amana problema, ca vei ajunge sa-ti miroasa mocheta si e jale.

Eu am lipit cu silicon de parbrize. Ala lipeste al dracu de bine.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Smiley... habar n-am. Ideile si ocaziile vin asa... peste noapte. :rolleyes:

Dar cum Inside tot da din casa :p... Vine acusica MULF2 High cu USB in cotiera.

 

CBI-urile le-am vandut atunci.

 

Paket M... deocamdata nu. Mi-e sila de vopsitorii, ca nu prea nimeresc nici culoarea si cu atat mai putin rezistenta vopselei si lacului.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Smiley... habar n-am. Ideile si ocaziile vin asa... peste noapte. :rolleyes:

Dar cum Inside tot da din casa :p... Vine acusica MULF2 High cu USB in cotiera.

 

CBI-urile le-am vandut atunci.

 

Paket M... deocamdata nu. Mi-e sila de vopsitorii, ca nu prea nimeresc nici culoarea si cu atat mai putin rezistenta vopselei si lacului.

 

Iti pot recomanda eu un vopsitor al dracului de bun la cluj daca esti interesat ! [ garantez pentru el , pentru ca am vazut 2 masini facute de mana lui si crede ma , te da pe spate la cum lucreaza tipul si ce vopsele foloseste ]

Link to comment
Share on other sites

Daca vreau sa las si TCU la locul lui, iar MULF2 high sa-l adaug suplimentar, e destul sa-i alimentez mufa (masa si +12V) din cea a TCU-ului si sa-l conectez prin fibra in inelul MOST?

Apoi codare si conectarea USB-ului.

 

Practic MULF2 high se va ocupa exlcusiv de USB. E posibil, nu?

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Da, dupa ce ploua sau spal masina...se uda putin mocheta langa prag si pragurile sunt ude. Eu ti-am zis treaba cu folia din usi, dar nu stiu cu ce sa o lipesc, ca nu mai are prietenu ala al meu de la bmw...

Eu am desfacut azi si restul usilor. Nu mi-a udat mocheta decat la sofer, dar tubul de silicon odata desfacut se intarea daca nu-l foloseam.

Spre surprinderea mea, toate erau dezlipite jos cate putin. De data asta am curatat masticul, abia apoi am pus silicon. Sper sa nu mai am probleme niciodata cu ele.

Link to comment
Share on other sites

La mine era doar modulul PDC. Dar acum nu mai zace nici el acolo. :D

 

Alex... e silicon de parbrize Saint-Gobain.

 

http://www.digital-sun.de/Bilder/HM3.jpg

 

Mie un tub mi-a ajuns la toate 4 usile.

Link to comment
Share on other sites

Pune o poza cu masticul ala ca sa stiu si eu ce sa cumpar. Nu se mai poate, am deschis usa la sofer acum vreo 2 zile si pica apa din ea, iar pragul era fleasca..:|

 

 

Scuze da nu am prins faza... explica-mi si mie te rog pe unde intra apa? si la E90 sunt probleme de genul asta?

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca se poate folosi aproape orice produs destinat pentru hidroizolatii.

Sunt multe optiuni pe baza de bitum. Nu trece prin ele apa nici sa vrei.

 

Eu am folosit cu succes pentru chestii asemanatoare silicoane de la Sika si de la DenBraven.

 

Sika gasesti la Hornbach, DenBraven la Leroy Merlin.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat un tub dintr-ala de la un magazin de piese auto aici in oras.

Daca intrebi de silicon pentru parbrize, trebuie sa aiba ceva echivalent.

Cel mai bine e daca stii pe cineva la o firma de termopane. Aia lucreaza cu tuburi profesionale si iesi si mai ieftin + ca au pistol mai performant.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.