Jump to content

Cica e de bine...


320i_24valve

Recommended Posts

Din pacate am facut un nou sub-topic daca pot sa-i spun asa (nu mai am unde sa postez despre evolutia reparatiei E36-ului meu) dar sunt fericit.

Am presiune pe pistoane asa: 1. 11 2. 11 3. 11 4. 10,7 5.11 6. 10,9

Nu am erori la motor. Am schimbat pompa de benzina pentru ca era praf (si legata cu sarma), am schimbat filtrul de aer. Problemele care le-am avut,faptul ca nu tragea masina la cald erau , culmea de la pompa si un injector, pe care de asemenea l-am schimbat.

Pot spune fercit ca MASINA MEA NU MAI ARE PROBLEME TEHNICE!!!

Acum am sa ii pun sus spoilerele fata/spate (care vor arata ptr 3 sapt cam ca la capsunari, nevopsite) apoi o bag in sfarsit la vopsit pentru ca am gasit vopsitorie cu tot cu cuptor max 650 euro. :) Deci mai e un pic. :blink:

Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Salut,te admir omule ai dus o lupta grea pana acum si mai ai un pic pana vei ''ivinge'' :blink: ,si eu am de luptat cu e30-ul coupe,in momentul de fata sa ai schimb capetele de bara,mai vreau o suspensie noua normala nu sport cum e acum,si o vopsea,si lupta nu cred ca se va opri aicea........ :)
Link to comment
Share on other sites

Cu rabdarea stau pot sa zic bine dar o sotie cum ai tu ca sa te inteleaga foarte rar intalnesti,cred ca daca a-si fi fost insurat sigur acea sotie imi spunea sa duc masina la un cimitir si sa luam un logan sau o solenza,chiar si mama imi spune ca asta nu e masina care imi cere mereu bani pt. piese ,sincer e greu sa ai pe cineva sa te inteleaga.......... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Cu un pic de rabdare si cu o sotie ca a mea poate ai sa reusesti. Sotia mea s-a apucat sa dea meditatii la engleza ca sa putem sa mai atenuam un pic cheltuielile... BMW rules! :)

150562[/snapback]

sincer ? , remarcabil , asa da sotie . :) esti un fericit , ai si BMW si sotie care te sprijina in actiunea ta cu BMW-ul , mai rar :blink:

Link to comment
Share on other sites

320i_24valve, te-ai uitat la pompa de benzina dupa ce ai vazut-o pe a mea in ce hal era prinsa cu sarma si cu un ciorap de dama pe post de sita ? :blink:

150734[/snapback]

 

Da! Dupa ce am vazut ce aveai tu, m-am uitat si eu!!! Fatalitate... Era legata exact la fel, dar nu avea ciorap, in schimb era plina de mizerie. I-am pus alta!

Link to comment
Share on other sites

sincer ?  , remarcabil , asa da sotie .  :) esti un fericit , ai si BMW si sotie care te sprijina in actiunea ta cu BMW-ul , mai rar  :)

150737[/snapback]

 

As putea spune ca am avut noroc, dar sti cum e, femeia ti-o mai si educi !!! (mamma mia daca vede ce am scris, cred ca am pus-o! :) :D :D ) :blink:

Edited by 320i_24valve
Link to comment
Share on other sites

Astazi sambata am vrut sa ma duc pana la tara la 35 de km de oras,cand sa ies pe autostrada a inceput sa imi bata din ce in ce mai rau capul de bara de ma ingrozea,nu am avut ce face am intors masina si am plecat inapoi spre casa foarte usor cu 30 km/h,e uite daca aveam o sotie si vroiam sa plec la Brasov sau la Sinaia si se intampla chestia asta cred ca ma ameninta cu despartirea daca nu duc masina la cimitir? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Din pacate am facut un nou sub-topic daca pot sa-i spun asa (nu mai am unde sa postez despre evolutia reparatiei E36-ului meu) dar sunt fericit.

Am presiune pe pistoane asa: 1. 11 2. 11 3. 11 4. 10,7  5.11 6. 10,9

Nu am erori la motor. Am schimbat pompa de benzina pentru ca era praf (si legata cu sarma), am schimbat filtrul de aer. Problemele care le-am avut,faptul ca nu tragea masina la cald erau , culmea de la pompa si un injector, pe care de asemenea l-am schimbat.

Pot spune fercit ca MASINA MEA NU MAI ARE PROBLEME TEHNICE!!!

Acum am sa ii pun sus spoilerele fata/spate (care vor arata ptr 3 sapt cam ca la capsunari, nevopsite) apoi o bag in sfarsit la vopsit pentru ca am gasit vopsitorie cu tot cu cuptor max 650 euro. :)  Deci mai e un pic.  :blink:

150530[/snapback]

Inca un pic si o sa ai o masina adevarata ,asa cum ti-ai dorit. Oricum, dupa ce o termini de facut, esti sigur ca nu mai ai treaba cu ea cativa ani, decat sa ii dai benzinica de papica si ea o sa te duca unde vrei. :)

Bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Inca un pic si o sa ai o masina adevarata ,asa cum ti-ai dorit. Oricum, dupa ce o termini de facut, esti sigur ca nu mai ai treaba cu ea cativa ani, decat sa ii dai benzinica de papica si ea o sa te duca unde vrei. :)

Bafta in continuare!

151044[/snapback]

 

stai ca m-a apucat azi ceva! O sa imi pice ceva bani, vreau sa dau motorul meu si inca vreo 300 euro pe un motor de 2500 cmc... :blink:

Link to comment
Share on other sites

320i_24valve, esti un exemplu pt majoritatea romanilor din pct. de vedere al masinilor :blink: nu ca unii care in loc sa faca un lucru ca lumea pun o sarma sau niste scotch si "lasa ca merge si asa". Sa pui poze cand o termini :) :) succes si cu noul motor de 2500, dar sa fie benzina pls :)
Link to comment
Share on other sites

320i_24valve, esti un exemplu pt majoritatea romanilor din pct. de vedere al masinilor :blink: nu ca unii care in loc sa faca un lucru ca lumea pun o sarma sau niste scotch si "lasa ca merge si asa". Sa pui poze cand o termini :)  :) succes si cu noul motor de 2500, dar sa fie benzina pls :)

151338[/snapback]

 

Chill out man! Cu motorul de 2500 inca nu sunt sigur, dar cu vopsitul cred ca termin luna asta!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

parca am mai spus treaba asta pe un topic despre masina ta. daca e facut de om tot de om se repara. deci aproape l-ai salvat mai ai un pic. apropos .. cred ca te complici cu motoru de 2500. iti zic eu ca e de ajuns si 2000 :blink:. nu merita efortu + cheltuiala

 

tu erai cu OT-??-GUN ? sau ai luat-o de la ala ?

Edited by e46_316i
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.