Jump to content

Cica e de bine...


320i_24valve

Recommended Posts

parca am mai spus treaba asta pe un topic despre masina ta. daca e facut de om tot de om se repara. deci aproape l-ai salvat mai ai un pic. apropos .. cred ca te complici cu motoru de 2500. iti zic eu ca e de ajuns si 2000 :blink:. nu merita efortu + cheltuiala

 

tu erai cu OT-??-GUN ? sau ai luat-o de la ala ?

160550[/snapback]

 

... Din nou esti cam in urma... :))

Link to comment
Share on other sites

320 24 valve,man ai grija sa fi atent cum mergi cu ea ca astazi uite mi-a sters bara din fata unul cu un peugeot 207 din 2005,nu e grav dar crede-ma ca mi-am mentinut calmul ca pur si simplu vroiam sa rastorn aacel peugeot o masina comerciala care cum a luato din fabrica asa merge cu ea,in momentul ala am coborat din masina si m-am uitat la botul e30-ului si cand am vazut bara julita si nasul stramb m-am uitat la peugeotul ala la spatele ala taiat cu toporul, la fata aia de (cenzurat) a lui si vroiam sa ma pun cu pumni pe ea,i-am spus omului ca merg la politie dar vreau bara nou nouta si tot grilajul nou de la asigurari,asa ca te sfatuiesc sa mergi cu mare atentie ca intra un tampit din asta in tine care nu stie ce e aia munca la o masina si tu dupa aceia tragi la greu.....
Link to comment
Share on other sites

320 24 valve,man ai grija sa fi atent cum mergi cu ea ca astazi uite mi-a sters bara din fata unul cu un peugeot 207 din 2005,nu e grav dar crede-ma ca mi-am mentinut calmul ca pur si simplu vroiam sa rastorn aacel peugeot o masina comerciala care cum a luato din fabrica asa merge cu ea,in momentul ala am coborat din masina si m-am uitat la botul e30-ului si cand am vazut bara julita si nasul stramb m-am uitat la peugeotul ala la spatele ala taiat cu toporul, la fata aia de (cenzurat) a lui si vroiam sa ma pun cu pumni pe ea,i-am spus omului ca merg la politie dar vreau bara nou nouta si tot grilajul nou de la asigurari,asa ca te sfatuiesc sa mergi cu mare atentie ca intra un tampit din asta in tine care nu stie ce e aia munca la o masina si tu dupa aceia tragi la greu.....

160966[/snapback]

 

O sa te superi pe mine daca iti spun ca si tu esti in urma? :blink: :) :) Am patit aceeasi chestiune acu vreo luna... Dar a fost vina mea... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Din pacate am facut un nou sub-topic daca pot sa-i spun asa (nu mai am unde sa postez despre evolutia reparatiei E36-ului meu) dar sunt fericit.

Am presiune pe pistoane asa: 1. 11 2. 11 3. 11 4. 10,7  5.11 6. 10,9

Nu am erori la motor. Am schimbat pompa de benzina pentru ca era praf (si legata cu sarma), am schimbat filtrul de aer. Problemele care le-am avut,faptul ca nu tragea masina la cald erau , culmea de la pompa si un injector, pe care de asemenea l-am schimbat.

Pot spune fercit ca MASINA MEA NU MAI ARE PROBLEME TEHNICE!!!

Acum am sa ii pun sus spoilerele fata/spate (care vor arata ptr 3 sapt cam ca la capsunari, nevopsite) apoi o bag in sfarsit la vopsit pentru ca am gasit vopsitorie cu tot cu cuptor max 650 euro. :)  Deci mai e un pic.  :blink:

150530[/snapback]

 

 

 

Ai idee cat are un 325i compresia din fabrica ?

Link to comment
Share on other sites

320i_24valve cel mai bine ar fi sa postezi poze cu masina ta chiar de Craciun sau de Revelion :blink: :). Presupun ca este intr-o stare foarte buna atat tehnic cat si estetic. Asteptam poze cu rezultatul finaaal :) :)
Link to comment
Share on other sites

320i_24valve, te-ai uitat la pompa de benzina dupa ce ai vazut-o pe a mea in ce hal era prinsa cu sarma si cu un ciorap de dama pe post de sita ? :blink:

150734[/snapback]

 

Slowdeath.. legat de pompa de benzina... am schimbat-o si eu intre timp...ca nu era de bmw..era o adaptare... " taraneasca " tipic romaneasca ...de pe alta masina si prinsa in carcasa de la pompa de benzina de bmw cu un colier.

INCREDIBIL :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.