Jump to content

Noua Serie 3 F30


AlinMotru90

Recommended Posts

1. Se vede cum pur si simplu au folosit platforma de la seria1 care e mai ingusta si mai scurta si au adaugat aripile mai in exterior cu elementele alea suplimentare notate cu 2. Cu siguranta ca si mai inspre spatele masinii se regasesc aceleasi chestii.

La X1 exista acelasi lucru pentru ca e derivat din e90 iar masina e mai mare.

 

Astea sunt elemente care nu ar trebui sa existe la o masina premium si care exista si la alti constructori care fac totul din economie iar pretul masinii e pe masura.

Link to comment
Share on other sites

Pune una langa alta doua poze, una cu 5-ul, una cu 3-ul asta nou si vezi daca mai seamana spatele ;)

 

Cei care comparati cu "vechea" serie 3 (e90), normal ca vi se pare wow dar ia comparati cu restul gamei actuale BMW, chiar si cu 5 sau 7, vi se mai pare wow?

 

Iar eu nu ma refer la echipamente/optiuni care e normal sa fie inferioare seriilor superioare ci la linia de design, la forme, etc.

Uitati-va cat de jenanta e climatizarea manuala cu ledurile alea si butoanele cu inscriptiile tiparite ca la Dacia pe ele. Puteau si ei sa gaseasca o forma si o prezentare mai fericita.

Imi pare rau sa o spun dar sunt multe masini care costa 30% cat 3-ul de la BMW si au chestii mult mai faine la interior.

 

Eu stopurile spate le-as fi vazut ceva de genul asta:

 

 

Bineinteles, mai frumos incadrate, eu le-am facut cu mousu in 20 de secunde... dar cum le-au facut ei, nu inteleg cu ce linie le asociaza, in fine, gusturile...

 

Chestia asta cu butoanele inscriptionate nu mi se pare deloc urata. E pur si simplu altceva. Cat despre modificarea de mai sus, sincer mie imi place mai mult design-ul original :blush: !

 

Oricum, tin minte ca la lansarea E90 mai toata lumea se tavalea pe jos ca si cum ar fi primit un sut in "bucse". Dupa putin timp deja masina era din ce in ce mai placuta, pana cand deja E36-urile si E46-urile au devenit urate. Asa ca daca reactiile pentru F30 sant asa cum sant acum, we're good. Mie chiar imi place ce au facut. La E90 ma punea pe gand A4-ul care, ca si design mi se parea mai reusit. Acum insa, cu F30-ul, cel putin pentru moment, gantul nu mi se mai intoarce dupa concurenta!

Link to comment
Share on other sites

Nu mai spun de semnalizarile fata/spate care sunt cu... becuri... Pai ce, BMW e Dacia?!?

 

pai nu ai vazut bre :) nu ai observat ?! prima aparitie acum este pe becuri..si a doua ,gen facelift, este pe led ,cum a fost si la e90 :)

 

interiorul e cam ciudatel.

 

si la e90 este urat bordul...dar la asta usita aia din dreapta, cea de la torpedou...cum frate sa o faci asa ?! huh.gif masina premium de prezentare ,dotata !? primul gand ce l-am avut cand am vazut aceasta poza a fost de masina ieftina..si mi se pare ca acea usa este venita din trecut ,de pe pisicuta sau de pe golf 3..eu exact la golf 3 m-am gandit.

 

http://i53.tinypic.com/2e5jgcy.jpg

 

 

 

 

 

la exterior totusi ,este ok.

Link to comment
Share on other sites

chiar d-rive ,buna observatie =))

 

au lungit masina cu japca , si dupa cum zici si tu sigur au facut din seria 1 un nou seria3 laugh1.gif trist ,trist rau..

 

L.E.

 

mie mi se pare si mai dura aceasta imbinare,demna de masina premium =)) cred ca la orice impact se face pachet tot botu' oare cate stele o avea acest nou seria 3 ?! :)

 

p.s. oare cat timp ii trebuie acelui cauciuc sa cade de acolo ?! rolleyes.gif

 

 

 

 

http://i54.tinypic.com/2wpp2dt.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca au facut o strutocamila intre Seria 1 si Seria 5. Si la Seria 1 sunt 2 variante de echipare (Urban si Sport Line) si la noul F30 au scos Luxury Line, Sport Line si Modern Line. Va fi ca la Dacii cu Ambiente, Laureat si Privilege :)

 

http://www.f30post.com/goodiesforyou/3/f30/sportline/P90083275.jpg asta e Sport Line

 

http://www.f30post.com/goodiesforyou/3/f30/modernline/P90083289.jpg asta e Modern Line

 

http://www.f30post.com/goodiesforyou/3/f30/luxuryline/P90083320.jpg - Luxury Line

 

Cam ca la americani, ca sa nu ne mai batem capul cu configurarile... Desi partea asta e probabil cea mai frumoasa dintre toate. In fine, motorizarile par reusite:

 

335i:

306 horsepowers

400 Nm

0-62mph: 5.5s

7.2/7.9 liters/100 km (35.8/39.2 mpg imperial)

186g/km CO2 emission

 

328i:

245 horsepowers

350 Nm

0-62mph: 5.9s

6.4/6.3 liters/100 km (44.1/44.8 mpg imperial)

149g/km CO2 emission

 

320d (UK/Europe only):

184 horsepowers

380 Nm

0-62mph: 7.5s

4.5 liters/100 km (62.8/64.2 mpg imperial)

119g/km CO2 emission

 

320d Efficient Dynamics (UK/Europe only):

163 horsepowers

380 Nm

0-62mph: 8.0s

4.1 liters/100 km (68.9 mpg imperial)

109g/km CO2 emission

 

Driving Experience Control - Comfort, Sport, Sport+, and Eco Pro Mode

Link to comment
Share on other sites

sigur va fi un succes pe piata :) bmw este ca si iphone , chiar daca e in urma tot va vinde ..

 

oricum pt o masina premium arata foarte prost la partea de structura sub capota..dupa mine e varza...probabil ca timpul de productie a fost record...sau foarte scurt si costuri reduse...cine stie ce surprize pe parte de service rezerva aceasta masina ...a si inca ceva, cum s-or mai descurca tinichigii nostri sa puna la linie o masina facuta din atatea bucati la partea frontala in caz de accident !? laugh1.gif

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

sigur va fi un succes pe piata :) bmw este ca si iphone , chiar daca e in urma tot va vinde ..

 

oricum pt o masina premium arata foarte prost la partea de structura sub capota..dupa mine e varza...probabil ca timpul de productie a fost record...sau foarte scurt si costuri reduse...cine stie ce surprize pe parte de service rezerva aceasta masina ...a si inca ceva, cum s-or mai descurca tinichigii nostri sa puna la linie o masina facuta din atatea bucati la partea frontala in caz de accident !? laugh1.gif

 

cu subler si boloboc :laugh:

Link to comment
Share on other sites

 

 

probabil ca timpul de productie a fost record...sau foarte scurt si costuri reduse...cine stie ce surprize pe parte de service rezerva aceasta masina ...

 

Nu stiu ce sa zic.... dar intr-un top pentru cele mai fiabile masini e90 a iesit pe locul 2 dupa Honda Civic :)

Nu vad de ce aceasta ar avea probleme ....

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca au facut o strutocamila intre Seria 1 si Seria 5. Si la Seria 1 sunt 2 variante de echipare (Urban si Sport Line) si la noul F30 au scos Luxury Line, Sport Line si Modern Line. Va fi ca la Dacii cu Ambiente, Laureat si Privilege :)

 

 

la lookul exterior tot ce difera la aceste modele sunt grilele din bara , cele de langa proiector :)

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa vad cati dintre cei care vad suruburi si alte chestii, vor aparea , pana la finalul lui 2012, cu un F30!:laugh: POATE noul Seria 5 o fi mai frumos, dar mie imi place taaare mult Seria 3 (F30).

Si, in plus, 5-arul e prea mare pentru gustul meu! Poate, spre ....pensie!:laugh:

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa vad cati dintre cei care vad suruburi si alte chestii, vor aparea , pana la finalul lui 2012, cu un F30!:laugh: POATE noul Seria 5 o fi mai frumos, dar mie imi place taaare mult Seria 3 (F30).

Si, in plus, 5-arul e prea mare pentru gustul meu! Poate, spre ....pensie!:laugh:

+1

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa vad cati dintre cei care vad suruburi si alte chestii, vor aparea , pana la finalul lui 2012, cu un F30!:laugh: POATE noul Seria 5 o fi mai frumos, dar mie imi place taaare mult Seria 3 (F30).

 

 

 

noi suntem mai amarasteni,nu ne permitem.te lasam pe tine sa ti dai cu parerea cand o achizitionezi.

Link to comment
Share on other sites

daca citeai posturile mele vedeai ca l am apreciat dpdv al designului.este un progres fata de e90 dupa mine.despre motorizari si alte cele nu cred ca si a dat nimeni cu parerea

 

parca e mai sanatos sa ti pastrezi obiectivitatea chiar daca e vorba de bmw,decat sa apari in postura de aplaudac cu orice pret,cand anumite chestii sunt evidente

Edited by sly06
Link to comment
Share on other sites

daca citeai posturile mele vedeai ca l am apreciat dpdv al designului.este un progres fata de e90 dupa mine.despre motorizari si alte cele nu cred ca si a dat nimeni cu parerea

 

parca e mai sanatos sa ti pastrezi obiectivitatea chiar daca e vorba de bmw,decat sa te postezi in postura de aplaudac cu orice pret,cand anumite chestii sunt evidente

 

Ai dreptate: sunt un ...aplaudac! Mea culpa!:LMAO: Si, daca ai vrut sa-mi storci o lacrima cu ..."amarastenii", sa stii ca ai reusit!!:D

Sunt obiectiv: MIE imi place! Nu exista masina perfecta, deci n-o mai caut! Dar, F30-ul imi place mult! Cu sau fara suruburi la vedere.

Am spus si despre Seria 1 ca au facut-o cam ,,,uratica! Dar, pe viu, arata mai bine decat in poze. Iar cand o conduci, este cu o clasa peste ce e pe piata astazi. Asa ca, e diferenta intre poze si realitate. Sa avem ...putintica rabdare!:laugh:

Link to comment
Share on other sites

Masina trebuie vazuta, condusa, studiata pe viu

si abia dupa aceea ne putem da cu parerea in cunostinta de cauza. B)

Eu astept sa o vad pe viu la o reprezentanta BMW.

Iar daca ar fi sa aleg intre F10 si F30 ... inclin catre F10

Edited by Marius_Is
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.