Jump to content

Stie cineva masina asta?


CAR525tds

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Caut de o luna si ceva 530D si 525D de prin 2001 2002, si mi-am facut o imagine legata de cati km ar avea.

 

Vezi macar pe mobile.de si pe autohus.de ce preturi au masinile alea (cu piele si tot tacamul...), si vezi si cam la ce km ajung nemtii cu ele. Ia in calcul si faptul ca sunt limuzina si nu touring.

Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa le vezi, si in functie de gradul de uzura sa incerci sa iti faci o idee. Mai cauta pe net poze si vezi cam cum arata seria 5 pe la 200Kkm.

 

 

Parerea mea este ca masinile alea, in cel mai fericit caz, au 170Kkm.

 

ps. repet, este parerea mea si atat, cred ca asta facem toti pe forum, ne exprimam parerile intr-un mod cat mai civilizat, nu inteleg de ce ati sarit toti cu gura pe mine.

Link to comment
Share on other sites

masina mea cati km are?  :blink:

 

e verde, are piele si jante AL. din 2001.

151955[/snapback]

 

daca zici ca e verde inseamna ca are 243k dar depinde si de culoarea pielii !

daca era neagra avea 256k, iar daca vrei sa o vinzi are 98k

In concluzie are cat "vrea muschii tai"!

Link to comment
Share on other sites

oameni buni, relax! ca daca va ganditi un pic, descoperiti si la noi pe forum un 525dA :blink: cu km cat au unii pe roata de rezerva :)

...in primul anunt nu se specifica daca e luata din tara sau din afara..deci, trageti mai usor cu concluzia in om! :)

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

vallentin - "nu inteleg de ce ati sarit toti cu gura pe mine"

 

 

pentru ca ai afirmat ca nu sunt km reali, fara sa spui de unde stii. e simplu de spus, mai greu de spus de ce.

e adevarat ca sunt multe masini cu km "aranjati", dar nu inseamna ca toate.

iar faptul ca e touring sau sedan nu are nici o importanta.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

vallentin - "nu inteleg de ce ati sarit toti cu gura pe mine"

pentru ca ai afirmat ca nu sunt km reali, fara sa spui de unde stii. e simplu de spus, mai greu de spus de ce.

e adevarat ca sunt multe masini cu km "aranjati", dar nu inseamna ca toate.

iar faptul ca e touring sau sedan nu are nici o importanta.

151974[/snapback]

 

 

Am spus in postul pe care il citai de ce cred ca nu sunt km reali.

 

Iar din ce am vazut eu, preturile la sedan sunt mai mari decat la touring.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca eu sunt orb daca nu vad in postul nr3 motivul pt care spui cele 2 masini nu au km reali.

 

din postul nr 10 se intelege ca ar fi diferente de km intre sedan si touring, nu de pret.

 

oricum, discutia e off topic.

 

mie masinile mi se par ok, dar nu stiu nimic despre ele. ma gandeam ca poate stii tu ceva.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ma poate ajuta cineva sau nu?In functie de uzura poti sa te inseli rau de tot.De exemplu am vazut samsari care fac dintr-o masina de 5,6 sute de mii una de 80 de mii cu maxim 500-800e.Spre exemplu anul trecut in primavara un BMW 525d din 2002 aproape toate optiunile inclusiv navi+tv il vindea cu 16000e si avea 78000km.Masina arata impecabil(nici o uzura la volan scaune pedale).Omul isi schimbase volanul,maneta schimbatorului cauciucul de pe pedale si tot ce era uzat.Numai ca masina la ultima revizie avea 313000km si o facuse cu un an in urma neamtul. Edited by CAR525tds
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma ma poate ajuta cineva sau nu?In functie de uzura poti sa te inseli rau de tot.De exemplu am vazut samsari care fac dintr-o masina de 5,6 sute de mii una de 80 de mii cu maxim 500-800e.Spre exemplu anul trecut in primavara un BMW 525d din 2002 aproape toate optiunile inclusiv navi+tv il vindea cu 16000e si avea 78000km.Masina arata impecabil(nici o uzura la volan scaune pedale).Omul isi schimbase volanul,maneta schimbatorului cauciucul de pe pedale si tot ce era uzat.Numai ca masina la ultima revizie avea 313000km si o facuse cu un an in urma neamtul.

151994[/snapback]

Lol, se schimba ce e uzat!!! Ce chestie, dom'le!!

Link to comment
Share on other sites

pai si cum s-a descoperit ca avea 3 sute de mii de km? la o verificare computerizata la neste priceputi, nu?  :blink:

151997[/snapback]

 

 

sefu...

 

 

daca masina merge bine si totul e ok ..... nu ai de ce sa ti faci probleme.... mergi cu ea sa i faci un test al compresiei ...si daca este buna masina nu e obosita...

 

inca o chestie ..daca omul a facut 300 k km cu ea dar nu a rupto' in 2 ... compresia este ok iar motorul este bun .... e relativa treaba

 

 

deci repet...fa un test al compresiei....

este singura modalitate mai sigura de a afla date aproximative despre masina...

 

 

si nu te mai lua dupa toti' care ti spun ca daca are 120 mii sigur are 500 mii

 

 

sint vorbe in vint.....

 

ceea ce nu inteleg eu este ..de ce nu cauti o masina cu carte service ....care este gestul de greu de masluit ..

 

 

nu este obligatoriu sa faca 100mii pe an cu ea ....

 

 

sint oameni care fac in medie 30 -- 40 mii .... au 2 3 masini etc....

 

inca ceva .... nu te lua dupa elemente de directie care sint uzate ... gen bucsi etc ... nu releva nimic .... se schimba ...

 

PE TINE TE INTERESEAZA MOTORUL ..ASTA SA NU UITI !!!

Edited by al_padrino
Link to comment
Share on other sites

pai si cum s-a descoperit ca avea 3 sute de mii de km? la o verificare computerizata la neste priceputi, nu?  :blink:

151997[/snapback]

 

 

nu exista priceputi .... daca au sters memoria si au scris altceva ...sau au schimbat o pur si simplu ... sa fii sanatos .... ca nu descopera nici draq' ....

 

 

si nu o sa te apuci sa desfaci masina in bucati ca sa afli ce???!!

 

 

 

 

nu e chiar asa de simplu .....

Link to comment
Share on other sites

OT - pai unde pot sa gasesc si eu o masina de asta cu peste 300 000 km si tot ce e uzat schimbat la ea? sincer m-ar interesa :blink: si daca mai e si numai 16 000 = pomana, avand in vedere ca doar un volan nou e 1000 euro.

152004[/snapback]

A schimbat NUMAI volanul,schimbatorul si cauciucul de pe pedale.Daca era schimbat tot era buna tare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.