Jump to content

330 d


LGA

Recommended Posts

Tocmai am reusit sa-mi cumpar aprox. de o luna un 330 d din 2001 cu 184 CP. Scriu pt prima data pe acest forum si sper sa va cunosc mai bine si sa-mi pun si eu la punct cunostintele despre BMW. Am citit ca de obicei se pun poze dar deocamdata nu stiu cum se face asa ca tre sa mai studiez problema!!Sper ca pana atunci poate imi spuneti cate ceva despre aceasta masina!! Anterior am avut un 318 i din 2000 dar nu l-am tinut decat 7-8 luni,dar de aceasta masina care o detin acum efectiv m-am indragostit!! Este adusa din germania,sunt primul proprietar in romania si ari acum 112.000 km,care dupa cum aratasi functioneaza masina cred ca sunt originali! Ca dotari are cutie tiptronik, xenon,navigatie mica(display mic), magazie cd, car kit. scaune sport,comenzi pe volan.pilot automat,incalzire in scaune,computer bord,turela si cam atat cred daca nu am uitat ceva!!O sa incerc astazi sa pun cateva poze sper sa reusesc...Astept cateva sfaturi de la voi.... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Mai recititi inca o data ce a zis omul va rog. Multumesc.  :blink:

152586[/snapback]

i-am spus mai sus sa duca schimbatoru la D si dupa aia sa il mute pe secvential sa dea in stanga de el daca vrea manual,da nu poate sa schimbe de pe volan decat daca isi ia alt volan ca vl20sas cu schimbator pe volan si sa faca niste modificari pe acolo ! :)

Link to comment
Share on other sites

Deci in legatura cu cat consuma depinde si cum merg cu ea.... In oras imi ia undeva intre 10-12 l/100km, iar afara maxim pana in 7.5 l/100km! Bine, daca merg foarte sportiv si ii dau numai 180-200 sigur cred ca o sa ia mai mult dar nu am avut ocazia sa merg asa pana acum!! Daca merg relaxat pana in 140 consuma si 6.5 si asta fara sa exagerez!!! In legatura cu, cutia mea de viteza, pot sa spun ca este tiptronic si nu steptronic,iar pe volan am pilot automat,in nici un caz nu pot schimba vitezele de pe volan de la + si- (am incercat ieri dupa ce am citit ce mi-ati scris) :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.