Jump to content

24 masini accidentate in 5 km


siulian

Recommended Posts

Nu stiu cati dintre voi ati plecat din Bucuresti spre mare pe data de 13 August dar cei care au plecat de dimineata stiu ce calvar a fost.

Pe scurt inainte de Draja cu 5km s-a facut brusc ditamai coada. Evident ne-am inchipui ca a fost un accident.

Nu ne-am inchipuit in schimb ca vor fi 5km de coada si 24 de masini avariate.(cate 2-3-4 pe accident deci minim 6 accidente in total).

Totodata, vazand amploarea dezastrului, politia a inchis traficul pe autostrada, acesta fiind deviat prin Drajna.

 

Uitati si un link cu cateva masini contorsionate.

 

 

Intrebarea care se pune, este: cum a fost posibil asa ceva? Imi vine greu sa cred ca toti erau habarnisti in ale sofatului sau ca ghinionul a cuprins 24 de masini.

 

 

PS: "Bucuria mea" a fost ca n-am vazut nici un BMW avariat.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ajuns dupa tine, si erau si bmw-uri..vreo 8 accidente am numarat, am luat-o pe drumul vechi si se pocnisera si pe acolo..e teroare sa mergi cu masina la mare in weekend, vreo 5 s-au pocnit chiar in spatele meu, noroc ca a lasat tipa din spatele meu loc destul intre mine si ea ca ma luau si pe mine..

 

Noi am iesit pe la 7 si ceva din bucuresti, parerea mea e ca cei care pleaca pe la 5-6 se grabesc foarte tare, nu sunt nici foarte fresh,nu sunt atenti si fac poc..am facut iar 4 ore jumate pana la mare, iar socrii care au plecat la 10 au ajuns tot pe la 12 :)

Edited by hitman1234
Link to comment
Share on other sites

Prefer ruta ocolitoare pe Urziceni dar un pic mai lunga tocmai pentru a sta departe de astfel de incidente.

 

Este de preferat sa ocoliti autostrada in perioada aceasta in care toti placa la mare cu gandul la distractie , iar mintea le sta la oricemai putin la drum.

 

Daca mai luam in calcul si reflexele de pensionari nu e de mirat ca iese an de an acelasi lucru.

 

Si mai ales nu plecati dumnica inapoi , este crima si pedeapsa ,prostia omeneasca pe drumuri. :download:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Numai incompetenti pe autostrada soarelui. Nu sunt vreun vitezoman, de cele mai multe ori merg pe pilot automat cu 140 dar sunt satul de cei care sufera de banda 2, merg cu 110-120 si nu se dau la o parte de ajungi sa ii depasesti pe banda 1. Sau cel mai rau ma enerveaza aia care te depasesc, intra pe banda 1, reduc viteza, eu ii depasesc iar ca am pilotu automat si dupa 3-4 min ma trezesc ca fac acelasi lucru. Ce oare rezolva? De ce depasesc daca reduc viteza dupa in cele mai multe cazuri
Link to comment
Share on other sites

Problema e distanta de franare de obicei zic eu, aia de s-au pocnit in spatele meu d-aia s-au pocnit..noi eram pe banda 1, am franat si am dat din avarii, cei din spatele meu la fel,(toti pe banda 1) vine gigi viteza cu logan mcv pe banda 2, si soc!!! in fata erau toti opriti, asa ca ce face, da in frane de le blocheaza si trage de volan de-i ia pe toti de pe banda 1, 5 masini a stricat prostu'..om mai tampit nu exista cred, daca-si tinea banda frana in siguranta pana si el, dar s-a panicat, a blocat franele si o sa aiba RCA scump :)

 

oricum ma gandeam ce naspa, zici ca furi si tu o zi de soare la plaja, si nu numai ca nu ajungi dar mai si strici masina

Link to comment
Share on other sites

tampit ..o sa aiba RCA scump :)

 

 

 

Si ne mai miram de ce creste rca la incidente , poate asta e singura cale sa-si vada fiecare de drumul lui si sa nu mai provoace ambitii de donjuan pe sosea . Pardon Don Quijote :flowers:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Eu am trecut in zona pe la ora 10 si era nasol, unii "tamponati" asteptau acolo de pe la ora 6 din ce se vaitau.

Cele mai rapide masini erau cele de tractare care treceau glont pe banda de urgenta iar minunatul Lotus era si el in zona...nu stiu pentru ce, dar arata bine.

Nu am vazut nici eu BMW implicat atunci cand am trecut eu si chiar ma gandeam...

Link to comment
Share on other sites

Clar Corfu. In Lefkada SINGURA chestie marfa este fix aia din poza. O sa vezi ca in 90% din anunturi apare poza aia. In Corfu sunt SUTE de locuri de vizitat...

Ca sa deviez ca si masinile in sant...offtopic adica:

Am fost in Lefkada anul trecut si iti zic sigur ca aia nu e singura chestie de vazut de acolo.

E ca si cand as zice ca plaja Navagio din Zakynthos e singura chestie de vazut de acolo.

Aaaa...ca aia e singura chestie care unii o stiu...e partea a doua :)

Corfu nu are plajele Lefkadei,insa are "distractii" mai multe ca sa zic asa.

 

Touring Girl-Ii zice Porto Katsiki(portul oii :) ),e in lefkada.Dap..cam seamana.

Paradise Beach e si in Thassos :)

post-20333-0-78300200-1313585346_thumb.jpg

post-20333-0-87979700-1313585353_thumb.jpg

post-20333-0-07918000-1313585364_thumb.jpg

post-20333-0-13815400-1313585369_thumb.jpg

post-20333-0-38711500-1313585376_thumb.jpg

post-20333-0-08457500-1313585381_thumb.jpg

post-20333-0-55876800-1313585397_thumb.jpg

post-20333-0-10679200-1313585403_thumb.jpg

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.