Jump to content

navigatzie mare e90


catalingabrielGL

Recommended Posts

Bala deci a mea este CCC? cume este ce-a CIC? navigatzia pe care e am eu se imparte in doua si este mare nu stiu care este diverentza dintre CCC si CIC, te rog explicami un pic mai detaliat, inteligetzi de sus sau rezumat doar a ma corecta,nu mai are voie omu sa greseasca sau sa se grabeasca cand scrie,

 

Ti-as explica eu, dar mi-e teama ca nu intelegi! De fapt, sunt SIGUR! (apropos: intelegi ce scriem noi, aici?)

Ar trebui amendat ca si FRF si M Pavel! Zau!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Bala deci a mea este CCC? cume este ce-a CIC? navigatzia pe care e am eu se imparte in doua si este mare nu stiu care este diverentza dintre CCC si CIC, te rog explicami un pic mai detaliat, inteligetzi de sus sau rezumat doar a ma corecta,nu mai are voie omu sa greseasca sau sa se grabeasca cand scrie,

 

Man, nu trebuie sa te superi, oamenii ti-au atras atentia nu ti-au dat in cap! Fara nici o suparare dar, aici este o comunitate de pasionati ai marcii BMW, nu o adunatura de analfabeti.Nu trebuie sa te superi, nu te ia nimeni peste picior dar cel putin recunoaste ca nu prea ai dat pe la scoala ( nu e o rusine, asta e ) dar nu ne lua cu apelative gen: "ms. intelectualilor".

Link to comment
Share on other sites

Propun introducerea unui test simplu de gramatica la inregistrarea pe forum. Cu parere de rau va spun ca acesta este forumul cu cei mai multi agramati, din cate am vizitat.

 

Ca sa raspund totusi la intrebarea din topic: ai nevoie de o interfata multimedia pt CCC-ul tau. Se gaseste aftermarket, costa ~1000 Lei, si poti conecta la ea mai multe surse audio/video (DVD, TV-tuner, camera pt mers cu spatele etc.)

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Teste de limba romana? Vise.

Voi ce ati alege, ca owner de forum: trafic mare generat de multi useri "dezordonati", ca nu le zic altfel, sau activitate redusa drastic, dar topicuri curate si civilizate?

Adica, mai pe scurt: bani mai multi sau bani mult mai putini?

Adio limba romana!

Link to comment
Share on other sites

@Adrian M: Fabulezi si reiei o tema stupidă.

 

Userii de pe forum nu sunt nici mai buni si nici mai rai decat sunt oamenii din viata reala. Procentul de promovabilitate la un bacalaureat la care nu s-a mai copiat pe rupte ca in alti ani este trist, dar acesta este nivelul de pregatire. Chiar daca-i dai afara de pe un forum, tot te intalnesti cu ei in viata reala :( .

 

Forumul are reclama de foarte putina vreme. Nu este o afacere, ci doar se mai acopera din costurile de functionare. Cativa useri in plus sau in minus nu ar avea nicio importanta. Sa fim seriosi, e o prostie sa spui ca nu sunt dati afara userii agramati pentru ca ar scadea incasarile din reclama.

 

Niciodata, nici chiar pana acum cateva luni cand pe forum nu era niciun fel de reclama, nu au fost rejectati userii pe criteriul greselilor gramaticale sau de ortografie. Li s-a atras atentia, mai mult sau mai putin subtil, dar nici educatie nu putem face pe forum si nici nu puteam sa-i dam afara pentru ca sunt agramati. E o tampenie. Te gandesti cumva un comitet care sa analizeze cum vorbeste fiecare si sa decida daca merita sau nu merita sa ramana pe forum?!

 

Tot ce putem face este sa le atragem atentia, cum s-a intamplat si pe acest topic.

 

Apropo de asta, mai citesc si cateva forumuri de limba engleza. Si sunt niste greseli similare cu cele de aici, facute atat de cei din tari in care limba oficiala nu este engleza cat si vorbitorii de limba engleza.

Si nu am vazut pana acum ca ar fi fost dat afara vreunul de pe vreun forum pentru ca nu se exprima corect.

 

Scopul forumului nu este judecarea sau sanctionarea celor mai putin abili in utilizarea limbii romane. Decat un mitocan, mai bine unul care scrie gresit.

Link to comment
Share on other sites

Bala deci a mea este CCC? cume este ce-a CIC? navigatzia pe care e am eu se imparte in doua si este mare nu stiu care este diverentza dintre CCC si CIC, te rog explicami un pic mai detaliat, inteligetzi de sus sau rezumat doar a ma corecta,nu mai are voie omu sa greseasca sau sa se grabeasca cand scrie,

 

Ce ai tu este professional. La fel am si eu. De prin 2008, s-a schimbat atat furnizorul cat si generatia de idrive.

 

Daca dai un search cu bmw cic, o sa vezi ca difera meniul. Calculatorul intern are putere de calcul mai mare iar display-ul are o rezolutie mai buna.

 

Navigatia CIC are HDD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.