Jump to content

Hornblasters DIY


chas3

Recommended Posts

De cate atm. este compresorul si de unde l-ai luat? Rezervorul ce capacitate are?

 

Folosesc varianta 2, fara compresor doar cu butelie care o incarc acasa la compresorul mare sau la orice peco cand raman fara aer pe drum.

 

 

Dar, care e rostul chestiei ? :twitch:

 

In caz ca se arde siguranta claxonului original.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am gasit alt loc la goarna, undeva in fata radiatorului de la clima. Nu m-am abtinut si repede am umplut cu 20 atm un fost stingator si am iesit pe strada. Stingatorul intre scaune si cand claxonam atingeam firele intre ele.

Si acum ma doare burta de cat am ras.

Ai poza cu goarna de la Scania de care ziceai? Cam cat de mult se apropie de alea de la hornblasters? Cu un stingator cate claxoane apuci sa dai pana se goleste?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Goarne din astea am eu, exact kitul de la hornblasters cu compresor de 10ATM butelie 5 litrii si bineneteles cele 4 goarne negre. Le am montate p un BMW e46 albastru deskis. Poate m a "auzit" cineva de aici prin Bucuresti :))

E terrrroaaare cu ele :)), ma sperii si eu de ele stiind ca o sa claxonez.

 

Daca esti in Buc si inca te mai intereseaza sa iti faci o repica poti sa ma contactezi si ne putem intalnii sa vezi exact ce iti trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Ce inseamna "deskis" ? :logik:

 

 

Deskis... gen Baby Blue. http://www.colourlovers.com/color/89CFF0/

Culoarea se vede si in poza d la avatar sau profil.

 

sunt curios, se ia talonu pt asa ceva? sau doar amenda...

 

Eu m am ferit de fiecare data de politie deocamdata nu m au oprit pt asta niciodata... cu toate ca ma mananca degetul p buton cand ii vad c stau la panda :))) .

In legislatie nu am gasit decat asta:

 

Art. 101

1. Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de persoane fizice:

 

10) montarea la autovehicul, remorca sau tramvai a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonora sau accesorii ori modificari neomologate;

Edited by precizie
Link to comment
Share on other sites

 

10) montarea la autovehicul, remorca sau tramvai a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonora sau accesorii ori modificari neomologate;

 

se da doar amenda cred , daca tot te mananca deget faci un video cu ei si gata . Vei avea sigur accesari majore si vei ajunge si pe la stiri probabil . "Un bolid sperie politia "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.