Jump to content

Recomandare montaj folie


.Bogdan

Recommended Posts

Imi poate recomanda cineva un atelier de montaj folie (preferabil in Bucuresti) ? As dori recomandari de la persoane care au facut efectiv operatiunea, nu din auzite.

Vreau pe cineva care stie ce face.... si la preturi de bun simt (ca antiexemplu, cei de la kaf.ro mi-au cerut 1100 lei pentru toata masina, gen WTF :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Am uitat doua criterii: sa lucreze cu folie de calitate - Llumar sau 3M si sa o poata monta fara sa fiu nevoit sa dau fetele de usi jos.

Stiu ca se monteaza mai bine cu geamul dat jos, dar prefer asa.

 

@c.sainz: poti da detalii aici, de asta am si intrebat, pentru a beneficia cat mai multa lume de informatii. Baietii astia au si un site, ceva ? Tu ai montat la ei ?

Link to comment
Share on other sites

Nu spune nimeni ca le faci reclama, e o recomandare ceruta, asta si vreau (vrem) :).

Pe luneta, in zona de mascare in relief (de jur imprejurul chederului) s-a lipit bine folia ? Intreb asta pentru ca am vazut o multime de cazuri in care nu se lipise bine, dar pentru fiecare astfel de caz am vazut alte doua in care era perfect lipita... deci sigur depinde de montaj.

 

Ai niste poze ? Ti-au dat si omologare ?

Edited by .Bogdan
Link to comment
Share on other sites

eu am folie pusa de primul proprietar se tine ok era undeva pe Dimitrie Pompei firma ,nu stiu daca mai exista acum ma uit pe acasa prin acte si iti zic daca vrei,oricum folia e relativ ok nu stiu cat o sa mai reziste(are vreo 7 ani daca nu mai mult)PS:am si abtibild din ala pt rar si foaie cum ca e folie autorizata. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

E cam ...mult! Sunt doi flacai care monteaza bine pe undeva langa Kaufland, Barbu Vacarescu. Pretul e de 3 mil toata masina. Daca vrei, iti dau detalii pe pm.

daca e vorba de Cristi il recomand si eu cu incredre.

am facut minim 4 masini la el, toate au iesit ok, in plus am fost la ,,garantie,, si mi-a rezolvat problema

Link to comment
Share on other sites

Am montat-o la baietii descrisi mai sus. Multumit.... asa si asa, mai mult spre nu prea (sau poate cer eu prea mult ?). Sa vedem cum evolueaza in timp si voi detalia motivele daca va fi cazul.

PS: Ca fapt divers, s-au mutat de pe Barbu Vacarescu undeva vizavi de Spitalul Colentina (Educatiei 47).

Edited by .Bogdan
Link to comment
Share on other sites

50% luneta si 75% laterale (ma refer la transparenta).

Am incercat sa identific folia, nu am gasit niciun marcaj, nu exista niciun fel de ambalaj in zona si nici un interiorul rolei nu scria nimic - ei ziceau ca e Llumar, asa ca va trebui sa ii cred(em) pe cuvant.

Pretul a fost 350 lei (mai mare decat ofertele lor de pe forumuri pentru ca unul e pretul pe internet si altul cu clientul in fata, nu ?)

 

Timpul de montaj a fost de 40 min :poke: . Nu stiu daca sa ma bucur ca au facut-o in asa scurt timp pentru ca se pricep sau daca au facut-o repede si prost. Timpul va dovedi.

Poze nu am. Singurul lucru de care sunt multumit e ca nuanta si transparenta sunt exact cele pe care le-am dorit.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca te-ar ajuta, transparenta de 75% e foarte subtila si nu cred ca s-ar observa in poze.

O sa incerc sa fac unele, dar nu garantez ca se va observa la fel ca in realitate.

 

PS: Macar pe luneta pune ceva mai inchis(50% sau 35%), nu are sens 75% all-around. Cred ca cel mai OK (si de efect) ar fi 50% peste tot, dar deja se observa usor pe laterale si n-are sens sa iti pierzi talonul pentru asta.

Edited by .Bogdan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.