Jump to content

DVD Road Map Europe Professional 2012


Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din ce am inteles eu, este o problema de timming. Acel cache de care se vorbea mai sus, duce la ceva probleme in calculator a carui watchdog ne primind un semnal la timp, reseteaza unitatea.

 

In fine, discutam prea mult deja de aceiasi problema...

Link to comment
Share on other sites

 

pai acuma nu mai e lentila?

 

 

te rog frumos sa nu mai rastalmacesti cuvintele sau sa extragi parti dintr-un context, e penibil, imatur si pervers si nu te ajuta cu nimic, incearca sa raspunzi si sa discuti la obiect altfel o sa ajungi sa te ignore toata lumea

Link to comment
Share on other sites

Din ce am inteles eu, este o problema de timming. Acel cache de care se vorbea mai sus, duce la ceva probleme in calculator a carui watchdog ne primind un semnal la timp, reseteaza unitatea.

 

exact;si problema se rezolva prin update :)

Link to comment
Share on other sites

am putea compara unitatea dvd a masinii cu cea a unui PC pt ca au acelasi principiu de functionare

 

spre exemplu:

vrei sa instalezi un joc nou dar nu iti merge

posibilele cauze ar fi sa fie dvd-ul stricat sau PC-ul tau sa nu fie configurat pt acel joc. nu te gandesti nicidecum ca unitatea de citire ar fi de vina

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa faci update ca sa mearga 2011. :)

 

 

Adica 2010, 2012 ii merg fara probleme, dar pentru 2011 ii trebuie update de soft ? :poke:

 

P.S. La fel e si la mine, 2007, 2010 merg ok ( copiate nu originale), 2011 nu merge, cand il citeste, cand nu, da erori , etc. Masina e updatata in martie 2010 la dealer, ma indoiesc ca problema e din soft.

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Ne certam degeaba pe aici, doar am pus SIB-ul pe pagina cealalta unde scrie negru pe alb. Probabil diferenta cu privire la simptome e facuta de faptul ca in Romania datorita faptului ca nu au existat harti , dvd-ul e inca "virgin" pe unele masini, pe cand la cele din vest sau importate se foloseste navi zi de zi si e normal sa pice mai repede, si atunci masini similare ca an si dotari au manifestari diferite. Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

te rog frumos sa nu mai rastalmacesti cuvintele sau sa extragi parti dintr-un context, e penibil, imatur si pervers si nu te ajuta cu nimic, incearca sa raspunzi si sa discuti la obiect altfel o sa ajungi sa te ignore toata lumea

 

ia uite ce ziceai mai sus

 

sper ca acum te-ai lamurit ca spuneai prost...macar acum in ceasul 12...problema este de la discuri proaste / lentile obosite / metode proaste de scriere / softuri de scriere...

 

 

vreau doar sa-ti spun ca manifestatile unei lentile obosite se pot confunda cu manifestarile cazului in care trebuie facut update de soft ...poate de aicea confunzia ta....citeste eventual mai atent de pe alte forumuri unele DYI si dupa aceea expune aicea concluziile tale :)

Link to comment
Share on other sites

concluziile le-am spus de la inceputul thread-ului si se bazeaza pe experienta mea nu pe ce am citit de pe nu stiu ce forumuri...scriu discul de 2011 din oct 2010 adica de cand a aparut si l-am testat in multe ccc-uri, multe sub 2007 (ne-updatate...stiu sa citesc un ZB...), adica de pe vremea cand tu recomandai sa se scrie discurile de navi (culmea...acelasi fatidic 2011...) cu win si mai faceai si alte afirmatii dar am obosit din nou...

 

o seara placuta tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Adica 2010, 2012 ii merg fara probleme, dar pentru 2011 ii trebuie update de soft ? :poke:

 

P.S. La fel e si la mine, 2007, 2010 merg ok ( copiate nu originale), 2011 nu merge, cand il citeste, cand nu, da erori , etc. Masina e updatata in martie 2010 la dealer, ma indoiesc ca problema e din soft.

 

 

da,am sa-ti dau un exemplu:ai un program care ruleaza sub windows'95 si sub un windows xp nu merge...cam asa e si aicea...probabil acel bug al hartii 2011 sa rezolvat dupa aparitia hartii 2011 si nu inaintea aparitiei ei....

 

cum tu ai update de soft la anul 2010 eu ti-as sugera sa faci un update la anul 2011 si sa incerci asa....daca ti neaparat sa ai 2011...daca nu foloseste linistit 2012 si nu schimba lentila..:)

Link to comment
Share on other sites

da,am sa-ti dau un exemplu:ai un program care ruleaza sub windows'95 si sub un windows xp nu merge...cam asa e si aicea...probabil acel bug al hartii 2011 sa rezolvat dupa aparitia hartii 2011 si nu inaintea aparitiei ei....

cum tu ai update de soft la anul 2010 eu ti-as sugera sa faci un update la anul 2011 si sa incerci asa....daca ti neaparat sa ai 2011...daca nu foloseste linistit 2012 si nu schimba lentila..:)

 

Nu le am eu cu diagnozele de BMW-uri, dar am oarece idee de electronica , si cand dureaza 3 minute pana calculeaza ruta, auzi dvd-ul cum micsoreaza viteza de citire ca sa poata face fata corectia de erori si la un dvd cu muzica/mp3 -uri mai face figuri e clar de unde e problema. Cel putin la mine.

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa te gandesti sa schimbi lentila,incearca sa-ti faci rost de o harta originala bmw,eventual cloneaz-o si vezi daca tot la fel face.In ce priveste asocierea dvd mp3 cu lentila,acolo aproape sigur e problema cu driverul audio...putem discuta si asta,dar in alt topic :)
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa te gandesti sa schimbi lentila,incearca sa-ti faci rost de o harta originala bmw,eventual cloneaz-o si vezi daca tot la fel face.In ce priveste asocierea dvd mp3 cu lentila,acolo aproape sigur e problema cu driverul audio...putem discuta si asta,dar in alt topic :)

 

Ai dreptate, dar face si la cd/dvd audio la fel.

Am si harta originala si tot trebuie sa astept 2-3 minute pana calculeaza ruta. (mk4 de pe fostul e39 , o facea in max 10 secunde, dar era nou )

Stiu de problemele cu mp3-ul in anii 2004-2005 , de aia nici nu a fost activat direct din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Caut denumirea exacta a ultimei versiuni(care cuprinde Romania) pentru DVD-ul navigatie BMW 730d (E65) anul 2006 stiu atit ca este Professional.Am incercat BMW Update DVD 2012 Europe Road MAP Professional CCC DVD3 + SpeedCams dar nu merge...dupa aceea am observat ca nu este pentru seria 7.Daca stie cineva multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Fiecare DVD contine toata Europa, dar e detaliat doar pe zona dedicata (Est, Vest sau Centru).

Deci nu ti se opreste brusc, dar s-ar putea sa nu-ti identifice destinatia. In acest caz, va trebui sa alegi un oras important din apropiere, iar cand esti aproape, introduci DVD-ul corespunzator si cauti din nou locatia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pai de la detaliile hartii pana la chestii care nu tin minte sa le fi avut inainte.

 

Nu e doar acelasi soft, exista imbunatatiri. Sa le iau punctual sa le enumar, sincer, nu le stiu ca nu prea am folosit navigatia inainte si nu mai tin minte toate alea...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.