Jump to content

Cumpar E90


Al3xandrus

Recommended Posts

Cumpar BMW E90 , dupa 2006 , cutie manuala 6+1 de preferinta (si fara probleme la ambreiaj, rulment sau volanta), dotari de bun simt (de preferat climatronic, scaune incalzite, pilot automat, etc.), insa nu exclud si alte variante, sa fie intr-o stare de minima decenta si la preturi acceptabile, sa accepte testare software precum si pe rampa pentru articulatii sau alte probleme ! (de bun simt, nu sunt genul sa trag la pret ulterior, ne intelegem, sunteti sinceri cu ce mai trebuie schimbat, nu umblam la pretul initial :) ).

 

La fel m-ar interesa si sa fie inmatriculat in tara, sau daca nu este, macar sa ne intelegem sa faceti (voi, vanzatorii) RARul, autentificarea si cartii masinii !

 

Rog si ofer seriozitate!

 

Contact aici pe PM sau la 0765 528 620. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

faceti o oferta si vedem, nu foarte mare bugetul, insa nu vreau nici sa zic o suma si sa fiu luat in ras. Voi veniti cu o oferta, eu cu o contraoferta, negociem de bun simt. Insa oricum, ce este pe piata la ora actuala mi se pare foarte, foarte supraapreciat ca serie 3 ! De parca ar fi poleite cu aur toate si toata lumea isi permite numai BMW :)

 

Inteleg ca este vorba de o masina premium, insa masina tot masina ramane , adica un fier, sa fim seriosi ! Asta nu inseamna ca nu voi fi in raport cu piata, ci doar era o parere personala :) Repet, cer si ofer seriozitate!

Link to comment
Share on other sites

nu am ce oferta sa iti fac,deoarece nu am ce sa vand...eu vroiam sa stiu cam ce fel de masina vrei si pretul mi-ar fi spus multe.

in fine,un lucru este clar...cu banii de pe vectra C nu iti vei lua in veci E90.

daca preturile de pe iata romaneasca iti se par mari eu zic sa iti iei gandul de la marca asta.

 

sa zicem ca iti iei o coaja de BMW ...ce faci apoi cu intretinerea si daca iti pica vreo piesa de 1000 de euro?

stii ca fapt divers cat costa o turbina pt e90?cat costa o bara?

vezi ca de la opel cu preturi foarte mici treci la bmw unde piesele nu sunt ieftine

Link to comment
Share on other sites

nu am ce oferta sa iti fac,deoarece nu am ce sa vand...eu vroiam sa stiu cam ce fel de masina vrei si pretul mi-ar fi spus multe.

 

El e persoana care propunea unui user sa vina din arad ca sa vada el masina la Bucuresti si il anunta ca oricum va negocia la pret :laugh: :laugh: :laugh:

 

 

 

Inteleg ca este vorba de o masina premium, insa masina tot masina ramane , adica un fier, sa fim seriosi ! Asta nu inseamna ca nu voi fi in raport cu piata, ci doar era o parere personala :) Repet, cer si ofer seriozitate!

pai de ce nu iei un fier Logan

Link to comment
Share on other sites

El e persoana care propunea unui user sa vina din arad ca sa vada el masina la Bucuresti si il anunta ca oricum va negocia la pret :laugh: :laugh: :laugh:

 

 

pai de ce nu iei un fier Logan

a inceput cu stangul si eram sigur ca el cauta cainele cu covrigi in coada.....

 

m-am gandit mai bine si vreau sa vand masina sa imi iau un f56234 335 biturbo

 

pretul este fix 10.000 de euro

Link to comment
Share on other sites

Cumpar BMW E90 , dupa 2006 , cutie manuala 6+1 de preferinta (si fara probleme la ambreiaj, rulment sau volanta), dotari de bun simt (de preferat climatronic, scaune incalzite, pilot automat, etc.), insa nu exclud si alte variante, sa fie intr-o stare de minima decenta si la preturi acceptabile, sa accepte testare software precum si pe rampa pentru articulatii sau alte probleme ! (de bun simt, nu sunt genul sa trag la pret ulterior, ne intelegem, sunteti sinceri cu ce mai trebuie schimbat, nu umblam la pretul initial :) ).

 

La fel m-ar interesa si sa fie inmatriculat in tara, sau daca nu este, macar sa ne intelegem sa faceti (voi, vanzatorii) RARul, autentificarea si cartii masinii !

 

Rog si ofer seriozitate!

 

Contact aici pe PM sau la 0765 528 620. Multumesc!

 

foarte mult bun simt si decenta insa tu ii spui unui vanzator de pe acest forum sa te sune sau sa iti dea sms...bravo!

Link to comment
Share on other sites

Nu se stie daca este sa raspunda careva care sa vada acest anunt ! Cand aveam Vectra ma mai uitam si la anunturile de cumparare ... nu se stie niciodata la urma urmei !

 

Cat priveste posturile de mai sus -> cine a zis ca bugetul de Vectra este acelasi cu E90 ? Repede s-au tras concluziile :))) Cat priveste piesele, stiu ca nu va vine sa credeti, dar comparati-le cu VECTRA , va dau VINUL vechi si bagati-le pe autokarma, sa vedeti ca-s asemanatoare , IN UNELE CAZURI CHIAR MULTE PIEESEEE SUNT MULT MAI SCUMPE DECAT LA A4 sau SERIA 3/SERIA 5 ;) pot da zeci de exemple dar nu mai am acum la ora asta!

 

Dar hai sa nu zic nu, eu de ex. am schimbat la Vectra volanta si ambreiajul , iar la Seria 3 am vazut ca-s la fel la orice magazin volanta si ambreiajul, la Vectra a trebuit sa le comand din afara , ca la orice magazin depaseau 3000 ron , daca nu chiar 4000 ron ! Cautati, nu vorbesc aiurea! Vectra chiar era full fara piele (adica aveam si navi, magazie cduri, bluetoth , pilot , de toate!) , ieftina la achizitie care te mananca dupa ! :)

 

Deci alta data nu mai vorbiti fara sa cunoasteti, plini de prejudecati, gata omul a avut OPEL si vrea BMW , este nu stiu cum ;)

Link to comment
Share on other sites

Vectra chiar era full fara piele

ATAAAATTTTTTTTTTTTTT!

 

deja comentariile sunt de prisos...

 

nu a zis nimeni ca nu poti trece de la opel la bmw...eu am trecut de la dacie la fiat,renault apoi bmw.

sa inteleg ca alegi bmw ca este mai ieftina intretinerea mai ieftina ca la opel?

ti-am facut o oferta<10.000 E>...e mare?

Link to comment
Share on other sites

@Al3xandrus - inteleg ca esti in cautare de masina dar cum TU ai banii tai, si TU ai sa iti cumperi masina care iti convine, este de datoria TA sa te intersezi despre noua achizitie.

 

Aici este o comunitate mare de posesori de BMW. Pe forum gasesti extrem de multe date despre E90 de la probleme pana la discutii despre dotari.

 

Preturi la piese noi sau sh gasesti in sectiunea MP. Despre orice se poate strica la masina gasesti acolo. Inclusiv preturi la manopera gasesti pe acolo.

 

Ar fi frumos si util pentru tine sa te pui macar cateva ore sa rasfoiesti forumul. Crede-ma ca vei gasi multe date despre aceasta masina. Nu mai tot astepta mura in gura.

 

Vrei sa cumperi o masina care are acum pe sfert sau o treime din valoarea de noua. Oricum ai incerca, te vei supune la riscuri. Pana si masina noua te poate lasa in drum, noroc cu garantia.

 

P.S. Pentru a te feri de diverse ironii care deja au inceput sa apara, evita sa folosesti expresii goale&expirate Opel FULL fara piele pentru ca... este degeaba.

Link to comment
Share on other sites

faceti o oferta si vedem, nu foarte mare bugetul, insa nu vreau nici sa zic o suma si sa fiu luat in ras. Voi veniti cu o oferta, eu cu o contraoferta, negociem de bun simt. Insa oricum, ce este pe piata la ora actuala mi se pare foarte, foarte supraapreciat ca serie 3 ! De parca ar fi poleite cu aur toate si toata lumea isi permite numai BMW :)

 

Inteleg ca este vorba de o masina premium, insa masina tot masina ramane , adica un fier, sa fim seriosi ! Asta nu inseamna ca nu voi fi in raport cu piata, ci doar era o parere personala :) Repet, cer si ofer seriozitate!

 

Supra apreciate??!!!! Eu spun ca sunt SUBapreciate! (ma refer la pret, fireste). Daca un E90 din 2005 a ajuns si la 10-11 mii, inseamna ca este la un sfert de pret(poate si mai puntin) din pretul de achizitie! Ti se pare o devalorizare CORECTA pt o masina premium? Mie, nu!

Apoi, cei de la AutoBild, AutoMotorundSport si cei de la CAR (Anglia) au testat E90-ul (320d) si au constatat ca, dupa 100.000 km, masina se prezenta ca-n prima zi ! (tehnic, vorbind). Si nu s-au uitat la ea, cu ai facut-o BUCATI (inclusiv motorul).

Apoi, cumpara din Germania o masina cu pretentiile/asteptarile tale si o sa vezi cat iti cere pe ea!! Masinile ieftine (nejustificat) de pe piata noastra, au fost aduse cu multe hibe, pe care le vei constata/plati dupa ceva timp de la cumparare!

Si, daca sunt asa SUPRAAPRECIATE(cum spui/crezi) de ce nu ramai la Opel sau Fiat sau altceva care este CORECT apreciat? Nu te obliga nimeni sa cumperi un BMW care - spui tu - "parca-i poleit cu aur"!!

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.