Jump to content

Cumpar volan sport pt E46


Recommended Posts

il comanzi la Grozadan,e maxim 4-5 euro

 

unde costa 5 euro ca eu il cumpar,dar acel cablu costa 99 lei asa ca numai baga lumea in eroare daca nu stii preturile macar nu iti m-ai da cu parerea,eu l-am intrebat pe Grozadan si piesa nr 4 atat cost 99 lei .

 

In continuare astespt oferte pentru volan cine il are sa vina cu preturi

Link to comment
Share on other sites

numai baga lumea in eroare daca nu stii preturile macar nu iti m-ai da cu parerea,eu l-am intrebat pe Grozadan si piesa nr 4 atat cost 99 lei .

 

prietene tu esti complet pe langa problema ,am incercat sa te ajut ,si incerc in continuare :thumbsup:

hai sa-ti explic despre ce este vorba

e simplu

tu nu ai nevoie de piesa 4

tu ai nevoie de piesa 5

roscatu spunea citez " ai nevoie de o bucatica de fir de la comenzi la spira din volan" aia e fix piesa 5

asa ca nu te mai zbârli :blink:

Link to comment
Share on other sites

si piesa numarul 5 costa 109 lei dar sa zicem ca eu ma insel atunci inseamna ca piesa 4 este la airbag??de ce nu ne zice roscatu exact care cablu nu il are ce numar are piesa oricum in nici un caz nu costa 4-5 euro cablu asa cum ai afirmat turog pe cineva care se pricepe mai bine sa imi spuna si mie care este cablu de la comenzi si care este cablu de la airbag Edited by valentyno
Link to comment
Share on other sites

rog pe cineva care se pricepe mai bine sa imi spuna si mie care este cablu de la comenzi si care este cablu de la airbag

Nu se pricepe nimeni mai bine decat mine la astea :blush:

mi-au trecut zeci de volane de-alea prin mana am desfacut multe de-alea

piesa 5 face legatura intre comenzile de volan si inelul volanului.E un cablu de cativa cm,cu o mufa cu 4 gaurele intr-o parte ,si o alta mufa exact la fel,in partea cealalta

Pe de alta parte ,e f. posibil sa ai nevoie si de piesa 4,deoarece in momentul declansarii airbagului ,cele doua mufe cea neagra si cea verde,care merg la capsa pirotehnica,se incalzesc pana la topire

Link to comment
Share on other sites

Nu se pricepe nimeni mai bine decat mine la astea :blush:

mi-au trecut zeci de volane de-alea prin mana am desfacut multe de-alea

piesa 5 face legatura intre comenzile de volan si inelul volanului.E un cablu de cativa cm,cu o mufa cu 4 gaurele intr-o parte ,si o alta mufa exact la fel,in partea cealalta

Pe de alta parte ,e f. posibil sa ai nevoie si de piesa 4,deoarece in momentul declansarii airbagului ,cele doua mufe cea neagra si cea verde,care merg la capsa pirotehnica,se incalzesc pana la topire

posibil nu te contrazic cel de la airbag il am eu dar un cablu care zice colegu ca nu il are costa 100 lei nu 5 euro sau daca stii u in alta parte cu 5 euro zi-mi si mie sa cumpar si eu,nu vreau sa intru in polemica cu tine dar...

 

este diferenta de pretul care mi l-ai spus tu

Link to comment
Share on other sites

Nu se pricepe nimeni mai bine decat mine la astea :blush:

ba da , eu :LMAO:

 

@valentyno, intradevar tu nu ai nevoie de piesa 4, ci de piesa 5

 

daca nu il gasesti, cand mai treci prin Bucuresti iti fac eu unul... :D sunt 4 fire cu pini-mama intr-o mufa, la ambele capete

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.