Jump to content

CE BMW(seria 3) IAU LA 10.000-11000 euro?


iulicaba

Recommended Posts

Salutare tuturor.Vin cu o intrebare dificila pentru orice roman, care vrea sa cheltuie 10 000 euro doar pentru a da nastere unui vis din copilarie,"BMW"(seria 3-modelul dupa 2000) nevrand sa ia parte la marea spalare de creiere a statului! "DACIA LOGAN"

Sunt o groaza de anunturi cu bmw seria 3, de la 9 la 11 mii, pe multe site-uri, dar ati avea curaj sa cumparati o asa masina de la romanasii nostri???:blink: si daca da, in ce conditii?

Astept sugestiile celor care cunosc bine aceste lucruri, si modul in care ar actiona ei, daca mi ar impartasi visul!

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.Vin cu o intrebare dificila pentru orice roman, care vrea sa cheltuie 10 000 euro doar pentru a da nastere unui vis din copilarie,"BMW"(seria 3-modelul dupa 2000) nevrand sa ia parte la marea spalare de creiere a statului! "DACIA LOGAN"

        Sunt o groaza de anunturi cu bmw seria 3, de la 9 la 11 mii, pe multe site-uri, dar ati avea curaj sa cumparati o asa masina de la romanasii nostri???:blink: si daca da, in ce conditii?

        Astept sugestiile celor care cunosc bine aceste lucruri, si modul in care ar actiona ei, daca mi ar impartasi visul!

156938[/snapback]

de exemplu cum am eu 316i/2000 costa cam in jur de 10.500.Cel putin eu asa il evaluez la cat de bine l-am intretinut.Gasesti si mai ieftin...la 9000-9500, doar ca sa verifici bine bina starea lor.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-as lua din germania un M E36. Gasesti pe la 5-7 mii. Vei spune ca e vechi dar e M... Uite in romania ce s-a vandut cu 7 mii.... Mor de ciuda ca am vazut anuntul dupa ce s-a dat... mashina e din 99

 

http://www.4tuning.ro/bazar/anunturi_auto/...99_xx36895.html

 

...Omu' se ocupa cu negotz cu mashini si mi-a zis ca poate aduce ce vreau. Anuntul asta chiar imi pare un chilipir

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.Vin cu o intrebare dificila pentru orice roman, care vrea sa cheltuie 10 000 euro doar pentru a da nastere unui vis din copilarie,"BMW"(seria 3-modelul dupa 2000) nevrand sa ia parte la marea spalare de creiere a statului! "DACIA LOGAN"

        Sunt o groaza de anunturi cu bmw seria 3, de la 9 la 11 mii, pe multe site-uri, dar ati avea curaj sa cumparati o asa masina de la romanasii nostri???:blink: si daca da, in ce conditii?

        Astept sugestiile celor care cunosc bine aceste lucruri, si modul in care ar actiona ei, daca mi ar impartasi visul!

156938[/snapback]

 

 

te afli probabil intr-unul din momentele cele mai fericite ale vietii.. cel putin pt mine asa a fost.. cat am oftat dupa bmwuri si in sfarsit am avut bani dar m-am rezumat la un e46 cat mai ieftin sa nu stric o masina scumpa din prima. la 10 mii cel mai bine ia-ti un 318i si nu un 316i cum mi-am luat eu .. are ceva mai multi cai (+13) si nu se simte la consum. deci fara diesel :). vezi sa ai carte service, e singura care iti arata km reali sau makar iti da o idee despre istoria masinii. eu m-am riscat si am luat din romania masina de la un baiat care a luat-o cu un an inainte din germania pt el. si cand zic pt el asta inseamna ca omu a avut intr-adevar grija de ea si asta se vede. al doilea lucru trebuie sa-ti placa la vedere sa nu fie zgariata (interior/exterior). un bmw intretinut bine nu trebuie sa aiba hibe. a mea are o singura zgarietura pe aripa spate cam 5cm si una de 10cm pe bara spate. in rest nimic. daca vrei sa verifici daca a fost lovita ia un mecanic cu tine sa se uite la imbinari/suduri si la spatiile dintre aripi etc... iar daca vrei un test fara eroare o duci la autotest in incinta targului din vitan. cu maxim 2 mil afli daca a fost lovita sau nu. si in rest neaparat trebuie sa-ti placa dar daca tu zici ca e visu tau esti pe calea buna... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-as lua din germania un M E36. Gasesti pe la 5-7 mii. Vei spune ca e vechi dar e M... Uite in romania ce s-a vandut cu 7 mii.... Mor de ciuda ca am vazut anuntul dupa ce s-a dat... mashina e din 99

 

http://www.4tuning.ro/bazar/anunturi_auto/...99_xx36895.html

 

...Omu' se ocupa cu negotz cu mashini si mi-a zis ca poate aduce ce vreau. Anuntul asta chiar imi pare un chilipir

157185[/snapback]

 

 

m3u se ia numai daca ai avut un alt bmw inainte si te-ai obisnuit cu el. daca ai bmw de minim 1 an si nu ai avut incidente esti pregatit de m3. pare o chestie aiurea ce zic dar cu tractiunea spate nu e de glumit la peste 200cp. eu stiu de un caz de afara de la unu care facuse praf un 325ci si se intreba daca sa-si ia m3 sau porsche. si-a luat m3 si la facut praf si pe ala :blink:

Link to comment
Share on other sites

m3u se ia numai daca ai avut un alt bmw inainte si te-ai obisnuit cu el. daca ai bmw de minim 1 an si nu ai avut incidente esti pregatit de m3. pare o chestie aiurea ce zic dar cu tractiunea spate nu e de glumit la peste 200cp. eu stiu de un caz de afara de la unu care facuse praf un 325ci si se intreba daca sa-si ia m3 sau porsche. si-a luat m3 si la facut praf si pe ala :blink:

157285[/snapback]

 

m3 papa si benzina de rupe...

 

intre 316i si 318i nu prea vad diferente asa incat cel mai bine e sa ia unul din cele 2 cat mai accesorizat si in stare cat mai buna...

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre, nimeni nu mi a spus cu certitudine sa iau din Romania, asta insemnand ca o sa incerc clar sa iau din afara, cel mai probabil in primavara sau maxim la inceputul verii,sperand ca o sa fiu un pic mai norocos decat altii...oricum aceasta marca merita tot riscul;) sa vedem acum , cum o sa ma descurc cam cu 11 500...sa speram ca bine...
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre, nimeni nu mi a spus cu certitudine sa iau din Romania, asta insemnand ca o sa incerc clar sa iau din afara, cel mai probabil in primavara sau maxim la inceputul verii,sperand ca o sa fiu un pic mai norocos decat altii...oricum aceasta marca merita tot riscul;) sa vedem acum , cum o sa ma descurc cam cu 11 500...sa speram ca bine...

157418[/snapback]

 

dimpotriva, in tara e OK sa iei de la cineva pe care il cunosti si iti spune istoricul masinii... de ce? ptr ca adusa de afara oricum o sa ai de schimbat ceva chestii pe la ea si poate deja au fost schimbate (vezi topicul cu Intretinerea unui e46)... de afara ai sanse mai mari sa iei ceva OK inconditiile in care nu cunosti pe nimeni in Ro (persoana de incredere) care sa vanda un BMW...

Link to comment
Share on other sites

nu vad care e problema sa iei din ro. masina e masina .. e un fier si nu are secrete. atata timp cat o inspectezi riguros inainte sa o cumperi nu vad de ce ai avea probleme. de ex daca o masina rulata in ro are probleme la articulatii ar trebui sa ti se para normal. daca aduci una de afara si tie o sa-ti apara in cateva luni probleme tot acolo ca asa e in romania. unele lucruri le accepti ca atare. sa nu aveti impresia ca neamtu nu isi alearga masina. dimpotriva ii rupe ****. norocu lor ca nu au gropi in rest ei fac de cel putin de 2 ori mai multi km/an decat un roman :blink:
Link to comment
Share on other sites

un drum in germania implica multe. eu am acolo un cumnat si pot sa merg cand vreau eu si cu toate astea nu m-am bagat sa-mi iau masina de acolo. o sa constati ca ai dat mai mult pe masina adusa din germania decat ai da pe una din ro. ramai cu satifactia ca nu ai luat-o de aici. eu mi-as lua de afara numai si numai daca nu gasesc un anumit model in tara.
Link to comment
Share on other sites

prost ai picat! daca apareai cu topicul asta pe la inceputul lunii a vandut un prieten un 320d din 2000 (model 2001), steptronic, climatronic, geamuri electrice, parktronic, argintiu cu interior negru (textil) si trimuri argintii. in stare excelenta, motor, caroserie, vopsea, directie, suspensie, tot! cu 10.500 l-a dat. m-am ofticat si eu ca n-am avut banii atunci...
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.Vin cu o intrebare dificila pentru orice roman, care vrea sa cheltuie 10 000 euro doar pentru a da nastere unui vis din copilarie,"BMW"(seria 3-modelul dupa 2000) nevrand sa ia parte la marea spalare de creiere a statului! "DACIA LOGAN"

        Sunt o groaza de anunturi cu bmw seria 3, de la 9 la 11 mii, pe multe site-uri, dar ati avea curaj sa cumparati o asa masina de la romanasii nostri???:blink: si daca da, in ce conditii?

        Astept sugestiile celor care cunosc bine aceste lucruri, si modul in care ar actiona ei, daca mi ar impartasi visul!

156938[/snapback]

am un bmw seria 3 compact de vanzare adus din germania acum o luna la 11000 euro rel la tel 0722321821

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.Vin cu o intrebare dificila pentru orice roman, care vrea sa cheltuie 10 000 euro doar pentru a da nastere unui vis din copilarie,"BMW"(seria 3-modelul dupa 2000) nevrand sa ia parte la marea spalare de creiere a statului! "DACIA LOGAN"

        Sunt o groaza de anunturi cu bmw seria 3, de la 9 la 11 mii, pe multe site-uri, dar ati avea curaj sa cumparati o asa masina de la romanasii nostri???:blink: si daca da, in ce conditii?

        Astept sugestiile celor care cunosc bine aceste lucruri, si modul in care ar actiona ei, daca mi ar impartasi visul!

156938[/snapback]

www.mobile.de

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.