Jump to content

zgomot ciudat punte fata e90


cristy7610

Recommended Posts

salutare.e prima oara cand postez aici deoarece acum cateva zile mi-am luat un bmw seria 3 e90 din 2006 si am o problema la el care ma nelinisteste...problema consta in faptul ca pe partea stanga fata se aude o bataie ca si cum ar bate o bieleta antirului sau pivot dar acestea sunt ok cand am fost la un mecanic,acesta afirmand ca sigur este amortizorul care bate asa...bataia este mai pronuntata dimineata,atunci cand plec spre servici.nu stiu ce sa mai cred ptr ca am mai fost la un asa zis mecanic si acesta mi-a zis ca este bratul acela din fata care are o bucsa mare la un capat si la celalalt pivot.am schimbat ambele brate si a fost degeaba ptr ca problema nu a disparut... urmatorul mecanic spune ca este amortizorul dar mi-e frica sa cumpar amortizorul si apoi sa vad ca nici acesta nu e cauza.....a mai avut cineva ceva asemanator cu problema mea?
Link to comment
Share on other sites

salut! daca nu bate vreun pivot/bucsa s ar putea sa bata anvelopele daca sunt de vara si runflaturi....eu am runflaturi si sunt cam terminate si fiind de vara s au intarit acum cu frigu asta si ziceai ca merg pe pietre..le am schimbat cu cele de iarna si totul e perfect...
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
am aceasi problema, prima data cand plec dimineata cu masina se aude cloc cloc asa parca e dusa ceva bieleta , face de 2 3 ori apoi nu se mai aude, zici ca se amorseaza, la tine a reaparut problema dupa schimbarea telescoapelor? ai pus telescoape originale? merci! Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Azi am vazut un joc mare la bucsa 10 din imagine, sigur deacolo vine bataia <_< efectiv misti bratul cu mana si joaca :wacko: http://static.bmwfans.info/images/epc/MTUzMzU5X3A=.png

 

 

Acum nu stiu sa schimb bucsa sau bratul cu totul?

LL_10-2009_en.pdf

LL_10-2010_en.pdf

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Cei de la BMW mi-au spus ca pivotul nu poate fi schimbat separat, iar bucsa #10 se recomanda a fi schimbata o singura data.

Am comandat si eu ambele brate sa le schimb, cica s-au inmuiat bucsile alea, #10.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Merita Meyle HD? tin mai mult decat cele originale? a pus cineva pe masina asa ceva?

Sunt produse de calitate cele de la Meyle, pacat ca nu sunt prea cunoscuti pe la noi, din ce stiu sunt cunoscuti pentru brate, articulatii.

Daca nu ma insel este echiparea standard pe unele modele VW si Audi, mai mult ca sigur la VW. Acum nu stiu daca si aia se plang de batai si troncanituri la directie.

Edited by IoNus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Am schimbat bucsile alea si nimic aceasi bataie, trebuie sa schimb si telescoapele cu toate ca daca te apesi pe el este tare si nu face balans de loc, o fi altceva?

 

Ce telescoape sa aleg?

 

Din ce zici tu ,garantat sunt flansele din capul amortizoarelor .

Cu amortizoarele ai probleme atunci cand masina se comporta ca o barca pe sosea

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.