Jump to content

Cateva intrebari


Recommended Posts

Am cautat, poate nu suficient de atent, asa ca am facut o lista mai jos cu niste intrebari pt. cei ce stiu sa ma lamureasca:

 

1. Cum se poate face upgrade pt. a putea fii citite mp3-uri ? Se rezolva din soft sau trebuie (ce?) modificari hardware?

 

2. Exista vre-o varianta simpla de upgrade pt. sunet? Am vazut ca trebuie schimbat CCC+amplificatorul masinii si apoi boxe (daca se trece de la sistemul de baza la Logic ori "HiFi"). Nu sunt mare audiofil dar m-as bucura sa am sunetul din vechiul e34 :) Pe forum am gasit "rezolvari" mult prea compexe; m-ar interesa sa aflu daca exista ceva simplu si cu un oarece efect.

 

3. In iDrive am "bluetooth connectivity" dar am o lista scurta de 3-4 telefoane compatibile. Unul dintre ele este 6230. Am luat un 6230 ca in cazul in care nu merge prin bluetooth sa-l introduc in "slot"-ul din cotiera. In slot nu se conecteaza automat (cum credeam) iar prin bluetooth, masina nu-l vede. Telefonul gaseste "Nokia CK" dar passwordul nu-l setez eu asa cum stiam; pare a fii presetat si nu pot sa-l schimb. Sunt ceva pasi specifici ce trebuie urmati?

 

4. Cunoaste cineva vre-o metoda de "downgrade" a suspensiei spate din perne de aer catre arcuri ? Gasisem asta si astept de mai bine de o saptamana un raspuns de la Motor Ag cu privire posibilitatea instalarii si nu cred sa mai primesc raspuns. In grafic observ arcuri si ceva tampoane in locul pernei de aer.....ori alta perna ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca in momentul de fata am compresorul buÂşit, lucru deloc rar -> link

 

Prefer sa cheltui 3.300 ron (atat costa un compresor nou) pe un set de arcuri si sa stiu ca e ultima cheltuiala legata de o suspensie pe care oricum nu o folosesc niciodata la limite.

Link to comment
Share on other sites

Updates:

 

3. Am gasit manualul atasat si am reusit. Nu inteleg totusi de ce in locul din cotiera nu se conecteaza telefonul; teoretic trebuie sa reactioneze intr-un fel de indata ce e inserat.

 

4. Am primit in final un raspuns de la Motor AG. "Retrofit"-ul din link presupune arcuri M technik fata + bare stabilizatoare fata+spate si amortizoare noi (fata+spate). In concluzie, pt. e61, nu exista solutie "plug&play" pentru anularea sls.

 

Poate ma lamureste cineva intre timp ref. la pct. 1 si 2 :)

 

l.e. upgrade-ul pt. suspensia M costa aprox. 3.300 ron :)

5_Series_Telephone_Users_Manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.