Jump to content

Angel Eyes


mike

Recommended Posts

ti-am zis ca nu merge :blink:

iti aduc sambata la intilnire daca sunt in buc.. s-ar putea sa plec sa imi iau motor de m3.

 

eu zic ca ar fi mult mai tare pe laser decat fibra optica... putere mult mai mare .

 

ma gandeam sa umplu tubu cu lichide de diverse culori

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

As avea si eu o intrebare: daca intri intr-un magazin si nu-ti convin preturile, ce faci? Darami magazinul, sau te duci si iei de unde iti convine tie?

 

eu plec si iau de unde imi convine, dar inainte sa ies fac in gura mare niste remarci de (cenzurat) legate de preturi :)

apoi spun tuturor sa nu cumpere de acolo.

 

um... e normal ? pai daca gasesc acelasi produs la pret (mult) mai mic, eu zic ca e normal.

 

propun sa incetam discutia legata de pretul lui MAS, pentru ca o sa ajungem la chestii urite. el a facut oferta, noi ne-am dat cu parerea, e momentul sa mergem mai departe. sa vedem ce pot face si altii (eu o sa incerc sa fac ceva in weekend daca am timp), sa vedem ce alte idei mai apar, si sa coborim tensiunea.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

As avea si eu o intrebare: daca intri intr-un magazin si nu-ti convin preturile, ce faci? Darami magazinul, sau te duci si iei de unde iti convine tie?

32066[/snapback]

Deci sincer acum, te-a agresat cinevat pe tema pretului? A fost doar o remarca referitoare la pret. Daca cineva vinde o masina si te duci sa o cumperi si pretul e prea mare, nu iti permiti sa gandesti cu voce tare ca cere prea mult? E subiect taboo?

 

Si PS: propun sa revenim la subiect.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma de ce e facut forumul asta???Il inteleg pe MAS caci incearca sa isi vanda marfa...da o "mica" reducere ar fi putut face si el macar pentru membrii BMWClub:) sau macar sa ne divulge si noua metoda...cer prea mult nu?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma de ce e facut forumul asta???Il inteleg pe MAS caci incearca sa isi vanda marfa...da o "mica" reducere ar fi putut face si el macar pentru membrii BMWClub:)  sau macar sa ne divulge  si noua  metoda...cer prea mult nu?:blink:

32131[/snapback]

 

 

ce mica reducere frate... macar sa il puna la pretul de pe ebay !!!!!

 

topicul este despre angel eyes.. si manufacturarea lor :)

 

ar trebui sa facem o recapitulare

 

sunt 3 tipuri de angel eyes

1 LED cel mai ieftin (sunt practic niste tuburi cu 2 leduri la capat) in jur de 50 $, nu se vad decat noaptea

 

 

2 ccfl sunt niste neoane in jur de 100 oiro ,foarte luminoase se pot vedea si ziua dar au durata de viata mai mica decat led.

 

3 fibra optica , sunt mai scumpe de la 160 in sus. cred ca lumineaza ceva intre led si ccfl.

 

dupa cum v-am zis un pistol cu aer cald costa 500 de mii in cora, probabil in targ la obor e vre=o 300 .... daca am face mai multi niste teste incercari poate ar iesi ceva peste cele 3 variante de mai sus ...

 

 

si nu uitati putem si noi sa le vindem ca mas .. 800 bucati x 100 euroi= m3csl :)

Edited by beck
Link to comment
Share on other sites

CCFL nu ar putea sa faca la comanda o firma care confectioneaza reclame de alea? :blink:

32163[/snapback]

 

Buna idee.Ma duc si imi comand o reclama in care sa scrie O O O O si sa aiba dimensiunea farurilor.Nici nu le zic ce fac cu ea.Nu cred ca o sa coste mai mult de 1 milion.De fapt o sa imi comand cand o sa am un BMW,pana atunci mai astept.

Link to comment
Share on other sites

CCFL nu ar putea sa faca la comanda o firma care confectioneaza reclame de alea? :blink:

32163[/snapback]

 

 

da nu stiu daca pot sa le faca pe 12 v.. oricum este foarte posibil

 

am un prieten care lucreaza chiar in domeniu.

Link to comment
Share on other sites

da nu stiu daca pot sa le faca pe 12 v.. oricum este foarte posibil

 

am un prieten care lucreaza chiar in domeniu.

32186[/snapback]

pai arunca-i si tu o intrebare dak poa' sa faca si pe12V si cam cat costa?pe mine nu ma intereseaza asa mult sa se vada si ziua...

Link to comment
Share on other sites

Buna idee.Ma duc si imi comand o reclama in care sa scrie O O O O si sa aiba dimensiunea farurilor.Nici nu le zic ce fac cu ea.Nu cred ca o sa coste mai mult de 1 milion.De fapt o sa imi comand cand o sa am un BMW,pana atunci mai astept.

32168[/snapback]

 

:blink: :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

am vb acum... luni ma duc sa vad sigur ce si cum .. nu stiu daca se pot dace pe 12v .

 

vestea buna este ca sunt tuburi flourescente(CCFL) si le poate face la orice grosime si dimensiuni.

 

costa cam 60 euroi metru liniar ... nu cred ca intra mult peste 0.5 m la un set de 4

Link to comment
Share on other sites

pai nu e cerc complet ... lipseste cam 5 cm in partea de sus..

 

io zic ca un inel are lungimea de maxim 20 cm .. nu pot sa dau faru jos acum sa masor la siguranta

 

hai sa zicem 20x4=80 cm

60Ex80%=48e ... nu e chiar asa scump.. poate mai negociez pana la 40

pana la 100 e cale lunga... si nu sunt led

Link to comment
Share on other sites

daca un cerc complet are 15*3.14 adica ~ 15*3 (ca e pe interior, da? scadem putin pi) adica 45, cum sa aiba un cerc fara putin 20 ? :blink: 20 are aproape jumatate de far.

 

crezi ca eu nu m-am enervat cind mi-am luat materie prima si nu am gasit decit la ~75 cm, adica folosesti cit iti trebuie si restu arunci ?

Link to comment
Share on other sites

daca pana la urma se pot face din neon e ok si e un pret sa zicem decent. daca poti posta mai multe chestii despre asta m'ar interesa destul de mult si cred ca si altii ar fi de acord cu mine. Cand se pune de un proiect complet eu zic ca ar putea fi suficiente motive sa comand si eu un set :blink:
Link to comment
Share on other sites

Angel eyes ptr e 36 este universal? . Indifernt daca masina este facelift sau nu , sau daca e cu  xenon sau fara ?

32692[/snapback]

 

 

Scuze ma rectific

 

Angel eyes ptr E 46 este universal? . Indifernt daca masina este facelift sau nu , sau daca e cu xenon sau fara ?

Link to comment
Share on other sites

Depinde de cat de bine lumineaza. Daca ar fi destul de puternic, cat mai subtire.

32693[/snapback]

 

 

Daca este CCFL este luminos cu siguranta . Parerea mea este ca 3 mm e prea subtire , 5 prea gros . Cred ca 4 mm este ideal . Alte pareri ?

 

Cu cat sunt mai subtiri , e sigur ca sunt mai putin luminosi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.