Jump to content

my 318 proiect tuning


AndreiXXL

Recommended Posts

ce parere aveti despre noul look cum ar arata mai bine ?

 

acum arata asa :

culoarea e frumoasa are interior pe aceasi culoare dar are multe zgarieturi , aripile fata sunt ruginite deasupra rotilor si vreau sa le schimb la vara o sa schimb si bara cu una de M teck -2 apoi m-am gandit sa o foliez in totalitate negru mat (am mai vazut o masina arata superb) deoarece o vopsea profi ajunge si pana la 2000 euro , nu am gasit garaj prin zona si nu prea se merita tinuta afara cu vopsea noua

 

http://img856.imageshack.us/img856/7789/24042011277.jpg

 

vreau sa o fac ceva de genu :

 

http://img21.imageshack.us/img21/8314/projektmled.jpg

 

as vrea sa fac ceva diferit sa pun plasa tuning pe bara de M dar la proiectoare parca tot mai bine arata stock , si sa mai adaug banda led sau ceva facut manual frumos cu leduri dar o sa fie nevoie de autorizare RAR apoi ...

 

http://img818.imageshack.us/img818/339/smd5050ledstriplights30.jpg

 

http://img13.imageshack.us/img13/3305/newledautocarlightmirro.jpg

 

iar la aripi am gasit ceva frumos :

 

http://img33.imageshack.us/img33/8968/grilelateralearipibmwe6.jpg

 

si cu un eleron de M ar arata superb

 

ce parere aveti ? cum ar arata mai bine ? alte elemente mai frumoase poate aveti idei mai bune

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

bina nah ... nu am zis ca le pun pe alea :)) doar asa ca idee imi place cum au unii la audi sau etc arata bine

 

http://img37.imageshack.us/img37/3283/386234708177.jpg

 

mie nu-mi place plasa aia de plastic de la M

 

http://img155.imageshack.us/img155/4317/plasticurat.png

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

E masina ta deci...knock yourself out!

 

 

Eu as lasa bara aia care o ai acum, i-as face narile negre, as pastra culoarea, i-as lua niste jante late cu buza pe 18 (style 5 cu 8 si 9j), poate chiar miezul vopsit auriu (merge cu violet), ptr grile laterale, vezi ca era un coleg care si-a pus d'alea cu semnal cu tot, foare tari...la fel as pastra semnalele amber, cum le ai acum (la fel merg bine cu violet), si as sta departe de benzi cu leduri si alte...d'astea.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca, un kit complet M Tech ar arata frumos. Referitor la folie, nu mi se pare deloc potrivita; din contra ... Si, daca tot vrei led-uri (ca la Audi), da o fuga la cea mai apropiata reprezentanta BMW si cere-le; exista si pt BMW acele lampi cu led-uri (si cu grilele aferente etc). Eu nu sunt fan-ul lor, dar .....

Si, in loc sa cheltui cu folia, ia-ti o suspensie de calitate, sau roti frumoase!

Bafta!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

la nari ma gandeam si eu chiar o sa caut sa le schimb curand

 

http://img27.imageshack.us/img27/2789/14022011256.jpg

 

jante am un set de 15" frumos pt iarna cel de mai sus si vreau sa-mi mai fac un set frumos pt vara ceva gen :

 

http://img718.imageshack.us/img718/350/901in.jpg

 

style 5 numi plac deloc imi transforma masina in tigaia lu bunicu :p

 

despre benzi cu leduri si cva de genu nu cred ... am auzit ca cele de la reprezentanta ajung si la 7 mil .... cam mult pt 3-4 leduri

daca fac ceva frumos eu cu un vecin ma mai gandesc dar nu le gasesc locul

 

folie sau vopsea trebuie pt k e sub orice critica am portiuni la aripa spate unde a sarit vopseaua deasupra la roata

 

suspensie nu cred ca o sa pun altceva diferit de OEM pt ca cel putin de 2-3 ori pe an sunt nevoit sa intru si pe drum neasfaltat si nu merge cu suspensii sport , lasate etc

 

 

ms de pareri baeti , c.sainz poti sami pui te rog un link cva despre ce contine kit-ul complet M teck 2 si ce pret are , eu nu am gasit ceva clar

Link to comment
Share on other sites

la nari ma gandeam si eu chiar o sa caut sa le schimb curand

 

http://img27.imageshack.us/img27/2789/14022011256.jpg

 

jante am un set de 15" frumos pt iarna cel de mai sus si vreau sa-mi mai fac un set frumos pt vara ceva gen :

 

http://img718.imageshack.us/img718/350/901in.jpg

 

style 5 numi plac deloc imi transforma masina in tigaia lu bunicu :p

 

despre benzi cu leduri si cva de genu nu cred ... am auzit ca cele de la reprezentanta ajung si la 7 mil .... cam mult pt 3-4 leduri

daca fac ceva frumos eu cu un vecin ma mai gandesc dar nu le gasesc locul

 

folie sau vopsea trebuie pt k e sub orice critica am portiuni la aripa spate unde a sarit vopseaua deasupra la roata

 

suspensie nu cred ca o sa pun altceva diferit de OEM pt ca cel putin de 2-3 ori pe an sunt nevoit sa intru si pe drum neasfaltat si nu merge cu suspensii sport , lasate etc

 

 

ms de pareri baeti , c.sainz poti sami pui te rog un link cva despre ce contine kit-ul complet M teck 2 si ce pret are , eu nu am gasit ceva clar

 

 

Daca ti-a sarit vopseaua, nu ajuta folia, o sa rugineasca pe sub, si o sa se vada umflaturile pe sub folie. Am vazut asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

jantele alea sunt imitatii de cea mai prosta calitate...nici nu sunt omologate RAR

 

Are dreptate: jantele alea sunt si oribile si proaste!

Iar setul de led-uri PLEACA de la 7 mil! Dar, daca vrei sa te apuci s-o modifici, trebuie sa ai si un buget (si nu vorbesc despre 500 - 1000 lei!!). Altfel, las-o asa cum este! (nu de alta, dar o s-o "strici"!)

Link to comment
Share on other sites

Daca ti-a sarit vopseaua, nu ajuta folia, o sa rugineasca pe sub, si o sa se vada umflaturile pe sub folie. Am vazut asa ceva.

 

pai nu fac eu peteceli din astea pe masina mea :) intai o tratez ii dau o mana de vopsea sa acopar chitu ca mi-a mai ramas in balcon facut pe PC exact acceasi . sper sa nu fie rugina pe interior cum am patit la aripele de pe fata , le-am refacut pe exterior dar nu le-am dat jos sa vad si interiorul (erau ruginite rau) si dupa 2 luni mi-a crapat chitul cu tot cu vopsea acum trebuie sa le schimb ... daca vreau sa pun folie

 

stiu ce am patit cu folia pe o vechitura de ford sierra din 83 care l-am avut :) o fac impecabila apoi pun folie

 

Are dreptate: jantele alea sunt si oribile si proaste!

Iar setul de led-uri PLEACA de la 7 mil! Dar, daca vrei sa te apuci s-o modifici, trebuie sa ai si un buget (si nu vorbesc despre 500 - 1000 lei!!). Altfel, las-o asa cum este! (nu de alta, dar o s-o "strici"!)

 

un coleg de forum care vinde zice ca sunt omologate RAR ... nu stiu despre calitate daca nu ma gandesc la replici de M6

 

.... =)) 7 mil set de leduri wtf , eu vorbesc de tuning self made cu 20-30 mil o aranjez frumos macar fata si folia ... daca dispuneam de mai mult ma duceam in afara la brabus sau hamman si o faceam avion

:p

anul asta ma ocup de fata ... la anu de spate si esapament dublu daca se poate .. si apoi mai vedem

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

Las-o asa .

 

Sau niste BBS RS-GT (fie ele si replici) in combinatie cu o suspensie sport reglabila (raceland) si sa vezi cat iti schimba masina , fara alte prostii . Cred ca te vor duce cateva sute de euro bune dar o sa fie ceva deosebit .

 

Si sa nu uitam de niste x-enon ,angel eyes , stopuri cu led si cam atat .

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

tu ai faturile oem pe masina?

 

nu sunt aftermarket am cautat 2 saptamani pe net sa gasesc ceva de calitate , ele au venit cu becuri galbele la angel eyes si le-am schimbat cu ledurile albe , am preferat cu led pt ca pot schimba si culoarea iar daca se arde se poate schimba ledul

 

Las-o asa .

 

Sau niste BBS RS-GT (fie ele si replici) in combinatie cu o suspensie sport reglabila (raceland) si sa vezi cat iti schimba masina , fara alte prostii . Cred ca te vor duce cateva sute de euro bune dar o sa fie ceva deosebit .

 

Si sa nu uitam de niste x-enon ,angel eyes , stopuri cu led si cam atat .

 

poate nu ai vazut farurile dar deja au xenon lupa , angel eye , cat despre stopurile cu leduri pt varianta de sedan numi plac deloc nici cum arata nici cum se vede noaptea aprinse , pt coupe da ... arata bine stopuri cu leduri

Link to comment
Share on other sites

ce marca sunt farurile?esti multumit de lumina care o fac?ce bec au pe scurta?cat ai dat pe ele?

 

parca sunt TTi nu mai tin minte exact le am de 8 luni , da sunt foarte multumit nu e nevoie de faza lunga noaptea in schimb le tin la maxim sus pt ca nu deranjeaza ceilalti participanti la trafic cu lupe , xenoanele sunt niste parciuri la 2 mil 6000k , ma ajuns 270 euro farurile , 50 xenoanele , 25 leduri

Link to comment
Share on other sites

Mda ai toate atu`urile pentru a tiganii masina ..."ca la carte"!

Asta este topic de urmarit!:))

BTW culoarea masinii este super misto...mai rar culoare asa!!!

Mai bine investesti intr`un casco si incepi sa zgarii masina,decat sa pui folie,led`uri,jante de dacie si alte kkt`uri!;)

Edited by strees
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mda ai toate atu`urile pentru a tiganii masina ..."ca la carte"!

Asta este topic de urmarit!:))

BTW culoarea masinii este super misto...mai rar culoare asa!!!

Mai bine investesti intr`un casco si incepi sa zgarii masina,decat sa pui folie,led`uri,jante de dacie si alte kkt`uri!;)

 

daca tu zici ca tunning e tziganeala ... :p nu stii ce e frumos , ce sa zic unora le place stock oem altora le place "tiganiile"

e frumoasa culoarea e si rara dar nu am ce face pt ea casco am inteles ca nu se face la masini mai vechi de 10 ani iar a mea e din 2001

si un casco tot la 1000+ euro mar fi ajuns daca as putea face , pe cand foliatul cu 300 euro sa rezolvat e garantat 5 ani , arata super negru mat si protejeaza si tabla/vopseaua

Link to comment
Share on other sites

Ochiul meu pt E46..cam atat percepe in conceptul de tuning...

 

Spre deosebire de...

Ceea ce vrei tu..da led`urile si colantul ala sunt tiganeala!!!!

 

da ai dreptate e "tziganeala" banda cu led iar kit ul de leduri nu le gasesc locul in bara ... lasai pe cei cu VW / Skoda si Audi sa le foloseasca

 

cu toate ca mi-ar surade ideea sa fac o tziganeala de genu la video de mai jos cu un intrerupator sa le dau drumu cand vreau eu =)) macar de craciun :))

 

 

bine inteles ca nu poti merge pe strada la noi cu asa ceva :p

Link to comment
Share on other sites

Inceteaza!!!!!=))

Schimba narile..cu unele negre,cumpara un eleron de portbagaj,cauta sa dai jantele la schimb pe unele mai mari,vopseste aripile,da`i un polish...pune`i un volan si un schimbator de M,inele pt ceasurile din bord...etc

Asta daca tot vrei sa`i faci ceva!

Cel mai bine este sa faci schimbari incet,daca vrei schimbari radicale si rpd iti trb bani mai multi,asa ca ia`o incet si pe rand!

 

Baga ceva poze de la interior...

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

Inceteaza!!!!!=))

Schimba narile..cu unele negre,cumpara un eleron de portbagaj,cauta sa dai jantele la schimb pe unele mai mari,vopseste aripile,da`i un polish...pune`i un volan si un schimbator de M,inele pt ceasurile din bord...etc

Asta daca tot vrei sa`i faci ceva!

Cel mai bine este sa faci schimbari incet,daca vrei schimbari radicale si rpd iti trb bani mai multi,asa ca ia`o incet si pe rand!

 

Baga ceva poze de la interior...

 

exact asta si fac la vara cand pot lucra in service la unchimiu imi cumpar frumos cate o piesa de pe acum , incep cu ce e mai ieftin , semnale de M , Grile de M pt aripi , aripi noi , nari negre , bara fata , ornamente carbon pt portiete si stalpi si ma incadrez in buget apoi cand le am pe toate gata pregatite le duc la foliat si le schimb vand ce-mi ramane si trag o fuga la bucuresti sa o chipez la o varianta safe , spatele si esapamentu dublu prin 2013 :rolleyes:

 

la vopsea i-am dat deja polish vara asta dar are multe defecte si zgarieturi care trece de stratul de lac , e inutil trebuie revopsita , pacat de culoare ...

 

cat despre jante acolo ma sponsorizeaza maikmea si cumpar un set pana in 350 euro 16/17 frumoase pe negru si cele care le am acum de 15" le pastrez pt iarna

 

http://img683.imageshack.us/img683/4859/14022011252.jpg

 

nu am decat o poza de interior si e veche exact cand o cumparasem , am schimbat presurile , sistemul de sunet , cu un subwoofer JBL , un sistem de boxe Hertz Dieci 130-165.2 montat interfata si cam atat , imi place ca are interiorul asortat cu exteriorul dar probabil o sa schimb si la interior daca o foliez

Link to comment
Share on other sites

daca tu zici ca tunning e tziganeala ... :p nu stii ce e frumos , ce sa zic unora le place stock oem altora le place "tiganiile"

 

De obicei gusturile reflecta cat il duce mintea pe proprietar...dc tu crezi ca impresionezi pe cineva transformandu-ti masina intr-o sorcova cu plasa de tantari si beculete te inseli,ce ai tu de gand sa faci se numeste KITCH iar locul topicului tau e mai degraba aici:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/23037-taranisme/ eu zic sa rasfoiesti aici mai intai ca sa-ti faci o parere despre ce inseamna prost gust.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.