Jump to content

BMW E46, 325i, 2004


alidani

Recommended Posts

Un singur diesel am avut la viata mea, restul au fost benzinare. Intr-adevar, asta e un motor mai mare decat precedentele, dar o asemenea masina merita sa fie cu adevarat speciala, asa ca un compresor e ideal.

Momentan m-a lovit o problema: vasul de exansiune a cedat, un mic por care face sa pierd antigelul. Schimb vasul si cu ocazia asta o sa-i fac si o revizie generala... o sa fie ca noua :D

daca tu zici asa sa fie :rolleyes: oricum bafta cu masina :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

De cand a inceput sa ninga nu am mai mers cu masina, cu gandul ca este joasa si o protejez. Dar surpriza, in seara asta am observat sa cineva mi-a lovit masina. Se pare ca o masina mare/grea a derapat si s-a proptit in a mea.

post-52298-0-37533800-1328824443_thumb.jpg post-52298-0-85018100-1328824451_thumb.jpg

 

La prima vedere se pare ca pagube ar fi: aripa si bara care e sarita de pe clips si parca putin intrata.

Semnalizarea are joc dar nu par rupte piciorusele.

 

Urmeaza un drum la bavaria pentru remedierea pagubelor, ca tot urma revizia; dar ma gandesc (fiind prima oara in 8 ani cand am masina lovita) trebuie sa declar tamponarea la politie sau cei de la bavaria or sa o faca si asa (in ambele cazuri din buzunarul meu, pt ca nu am casco)?

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa,mai ales interiorul...urat ca ai gasit-o lovita,in perioada asta s-au lovit/atins f multe masini care erau parcate.

 

Ceva planuri pt primavara cu ea ?

 

In urmatoarea perioada, cand se face ceva mai cald urmeaza o revizie generala si in martie un drum spre Germania. De "lucuru" la ea nu am ce sa-i fac, tehnic e de nota 10 si aspectul nu il modific, ramane ca la mama ei...

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate legat de cutie, e ceva mai puturoasa decat cea manuala, dar asta a fost cerinta nr.1 ca masina sa fie hidramata. Nu regret, ba chiar pot sa-ti spun ca are destula vlaga si cutia asta are un raport excelent la schimb de trepte.

 

Asta cu putoarea e exagerata. Si un ferrari ff cu tractiune integrala e mai puturos decat un 458. Dar nu e in comparatie cu 99.9999% dintre masinile in circulatie. un 325iA este o masina absolut decenta. Eu nu cred ca folosim mai mult de 50% din putere oricum in mare parte a timpului. Sa o folosesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Foarte draguta masina , sa o stapanesti sanatos.

 

Am mers eu cu ea ,si se prezenta intr-o stare impecabila, dar proprietarul era nebun voia schimb pe schimb cu un E60 3.0d :frantics:

 

pentru lovitura aia nu e nevoe de tinichigerie, chit, vopsit la loc. e un aparat care scoate infundaturile .

 

Dupa parerea mea , e cam cel mai intretinut e46 din cate stiu full OEM, ca sunt destule cu fel si fel de adaptari facut pachet M puse apoi fara canale de aer la frane si tot asa.

 

 

PS: cum ai aflat de ea ca pe autovit numai era de mult timp.?

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Foarte draguta masina , sa o stapanesti sanatos.

 

Am mers eu cu ea ,si se prezenta intr-o stare impecabila, dar proprietarul era nebun voia schimb pe schimb cu un E60 3.0d :frantics:

 

pentru lovitura aia nu e nevoe de tinichigerie, chit, vopsit la loc. e un aparat care scoate infundaturile .

 

Dupa parerea mea , e cam cel mai intretinut e46 din cate stiu full OEM, ca sunt destule cu fel si fel de adaptari facut pachet M puse apoi fara canale de aer la frane si tot asa.

 

 

PS: cum ai aflat de ea ca pe autovit numai era de mult timp.?

 

masina o urmaresc de ceva timp, de cand a fost la cineva in Tragoviste.

Intr-adevar este impecabila tehnic si optic (era inainte de tamponare), ai dreptate, fostul proprietar nu a lasat nimic la pret, dar pe buna dreptate.

Presupun ca la Bavaria asa or sa procedeze sau stii tu un al loc unde sa o fac? Nici nu ma gandesc sa o chituiasca...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.