Jump to content

BMW 320 CI facelift 170 CP M-paket II on 19" styling 230


525RCI

Recommended Posts

masina este gata, dar din pacate ieri vremea nu a tinut cu mine asa ca am facut repede pe ploaie o poza. o sedinta foto adecvata cand o sa mai am un pic de timp, deocamdata doar un preview. rama de la numar am lasat-o neagra, m-am gandit ca merge bine cu grilele negre. va urma....

post-252-0-29458900-1333368169_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Permite-mi o privire critica: nu trebuia sa integrezi splitterele, dar na - important e sa iti placa tie :)

Chiar nu imi dadeam seama de ce e diferita bara asta :rolleyes: daca proprietarului ii place ii doresc mult noroc cu masina :thumbsup:

 

On topic :rolleyes: nuanta la vopsea asa arata in realitate sau e putin prelucrata poza intreb pt ca imi place culoarea tare mult

Link to comment
Share on other sites

@.Bogdan - critica a fost acceptata, dar trebuie sa recunosti ca este chestie de gust, mie personal nu mi-ar fi placut sub nici o forma sa se vada marginea de imbinare. imi place foarte mult cum a iesit si poate daca o vezi live iti schimbi parerea. la urmatoarele poze astept sa imi spui si ce iti place din ce am facut (din start stiu ce nu o sa iti mai placa, si anume eleronul de luneta) :p

 

@gelu_bmw - multumesc, dar nu frumoase precum volanul tau :D . o sa intreb pe topicul tau cum ai facut cu luminile alea albe din bord, cred ca sunt interesat dar nu am vazut niciodata cum se vad in realitate, doar poze.

 

@robytza - multumesc, ma bucur ca iti place

 

@VrajitoruldinOZ - multumesc, nu a costat aproape nimic teoretic, am casco, si lucrurile s-au echilibrat in final

 

@tiger1 - incerc sa ma feresc eu in primul rand, mai ales atunci cand parchez, dar este inevitabil. sunt pregatit pentru primele NV-uri, asta e....

 

@batory - multumesc, chiar imi place, am explicat si un pic mai sus. nuanta, nu stiu ce sa zic, daca te referi ca in poza bate un pic in albastru, cred ca este de la aparat. este vopsita cu silbermetallic-ul (cred ca asa se numeste) din codurile de culoare ale BMW-ului

 

@Robert_TAU - merci, cand vrei, poate in weekend daca prindem vreme frumoasa sau poate reusesc sa ajung si eu la intalnirea de vineri, desi nu cred...

 

@dragosel_bmw - multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Permite-mi o privire critica: nu trebuia sa integrezi splitterele, dar na - important e sa iti placa tie :)

@.Bogdan - critica a fost acceptata, dar trebuie sa recunosti ca este chestie de gust, mie personal nu mi-ar fi placut sub nici o forma sa se vada marginea de imbinare. imi place foarte mult cum a iesit si poate daca o vezi live iti schimbi parerea. la urmatoarele poze astept sa imi spui si ce iti place din ce am facut (din start stiu ce nu o sa iti mai placa, si anume eleronul de luneta) :p

 

Nu s-a referit la ceea ce te gandesti tu :) ci la faptul ca la primul contact a bordurii cu spliterele, sau daca parchezi undeva cu rotile spate sus si atingi cu bara fata ....CRAPA imbinarea si apoi va trebuii sa revopsesti IAR toata bara fata .... pt ca se vede mai urat crapata decat atasat spliterul ca atare pe bara ... dar sa speram ca nu va fii cazul ... :drinks:

 

P.S.Daca te uiti la toate masinile cu praguri din fibra prinse in nituri de caroserie sau mastic de lipit parbrizul au crapat la imbinare ...

Link to comment
Share on other sites

@gelu_bmw - multumesc, dar nu frumoase precum volanul tau :D . o sa intreb pe topicul tau cum ai facut cu luminile alea albe din bord, cred ca sunt interesat dar nu am vazut niciodata cum se vad in realitate, doar poze.

 

 

 

 

 

pai cand ai chef poti sa le vezi pe ale mele :) mie unul imi plac mult, nu stiu daca sunt mai frumoase decat cele oem, dar sunt altceva si-mi plac .

 

eu am facut ca si aici , dupa cum bine ne-a invatat colegul cefi :D

 

http://www.leduriaut...leduri-bmw-e46/

 

dar am pus alb numai la ceasuri ,restul imi plac asa pardon.gif

 

p.s. si la ceasurile mari(cele din mijloc) ai sub ace 4x2 leduri SMD , eu am pus doar cate 2 adica 4 inloc de 8 , ca sa nu lumineze foarte tare si sa fie mai echilibrata lumina :) iar ceasul de mijloc l-am lasat oem , nu l-am facut pe fundal alb, ca si cefi

 

http://www.leduriauto.com/wp-content/uploads/2010/12/dsc04852aaaaaaa.jpg

 

 

pirate.png

 

http://i40.tinypic.com/11giq7c.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=cIU6ItePIeY&feature=player_embedded

 

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

foarte, foarte, foarte frumoasa masina. :D si ca sa fiu umpic carcotas, cred ca era mult mai fun cu cutie manuala :p dar daca zici ca masina e pt toata ziua, cred ca e mai comoda automata.

 

anywayz, arata demential. bravo!

automata e perfecta pt Buc , nu stiu cum e in alte orase , dar aaici jumatate din timp si energie il consuma schimbatul vitezelor :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@edy1092 - eu am inteles ca nu ii place, nu ca s-a gandit la aspectul practic, ceea ce nu este nici o problema, este bine sa avem gusturi diferite, altfel am ajunge sa avem toti masini identice :drinks: . iar legat de borduri, stau foarte departe de ele, doar sa nu am ghinionul sa nimeresc una pe NV.

 

@gelu_bmw - multumesc pentru poze si filmulet, imi place mult cum se vad, cred ca va fi printre urmatoarele schimbari. chiar am un prieten electrician care a mai operat aceste modificari la 2 E46, deci are cine sa ma asiste.

 

@andubalauru - multumesc. e masina de toata ziua, toata noaptea, toate anotimpurile si 90% din timp o folosesc in Bucuresti. cum am explicat si in primele posturi, cutia automata a fost plusul acestei masini pentru care am vandut-o pe cea veche

 

@Myx - foarte adevarat. trebuie sa recunosc insa ca in celalalt interval de 10% cat circul in afara si aici nu ma refer la drumurile pe autostrada sau alte DN-uri cu 2 benzi, ci la drumurile virajate de munte, imi lipseste un pic cutia manuala. mai o depasire stransa, o frana de motor la revenirea in banda in spatele masinii din fata, un raspuns mult mai rapid la retrogradare cand pleci in depasire, dar na, am preferat sa fiu fericit in restul de 90% de mers in oras....

Edited by 525RCI
Link to comment
Share on other sites

@B-490-RZV - cred ca este o problema cu pozele, tipsurile sunt cromate (sau nichelate, niciodata nu am stiut). o sa incerc sa fac o poza cu fundu' la soare 8) , poate asa o sa se vada mai bine.

 

@Myx - multumesc, eu o sa le schimb, imi place mult cum se vad la Gelu

 

@Robitza - difuserul este deja negru lucios, nu am avut suficienta lumina la pozele din spate. dar rezolv cum am explicat mai sus.

 

@gelu_bmw - multumesc. intre timp am gasit un model care cred ca imi place mai mult, nu l-am vazut live pana acum si nici montat pe un E46 coupe, ci numai in poze, si anume modelul performance de E90 styling 313. dar sunt destul de rare si ma indoiesc ca o sa gasesc un set second foarte curand....

 

@mik15 - multumesc frumos.

 

@polarx19 - multumesc frumos.

 

@edy1092 - multumesc. coupe-ul tau a fost sursa de inspiratie pentru mine, deci o parte din merite iti apartin. mai car mult stopurile alea dupa mine in portbagaj :D ? poate ne vedem la intalnire saptamana asta ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.