Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

In legatura cu sortul metalic: am gasit eu acum vreo 2-3 saptamani un ursulet modelul dupa 88, complet. (la dezmembrari)

Am intrebat cat vrea pe sortul metalic si mi-a zis ca 100 euro (continea si palniile acelea de plastic). Oricum, omu mi-a aruncat pretul acesta asa, sa scape de mine, ca eu vroiam doar palniile acelea.

 

 

Ai putea sa imi lasi si mie un nr de tel. unde sa vorbesc cu tine pentru kitul de M-tech? (eventual da-l pe pm)

 

 

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi iau un ursulet 323 si vreau niste sfaturi daca se poate... ce boli generale au... ca in rest stiu unde sa il verific.. pica ceva mai repede la ursuleti? Un lucru stiu sigur: ca nu o sa am problema la partea electronica :blink:. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

(cine pana mea?!?), am fost la astia de la bennet si aveau flansa intermediara pe care o am si eu (turceasca) numai ca la ei era 800 fata de 600 cat am dat eu. Despre treaba cu nuka pt stergatoare, trebuie schimbata cu tot cu brat ? Stie cineva pe undeva dezmembrari unde gasesc un ursuletz diesel ?
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi iau un ursulet 323 si vreau niste sfaturi daca se poate... ce boli generale au... ca in rest stiu unde sa il verific.. pica ceva mai repede la ursuleti? Un lucru stiu sigur: ca nu o sa am problema la partea electronica :blink:. Multumesc

15794[/snapback]

Am de aproape un am un 323i 1985 an de fabricatie modelul de 150 cai;pana acum am schimbat la masina:vascocuplaj,termostat(astea le-am schimbat pe ca bordul indica aiurea),furtun radiator,amortizoare,cap bara stanga,2 bielete directie(deh drumurile din Bucuresti) alternatorul a avut unele probleme in sensul ca s-a ars puntea de incarcare,timoneria urmeaza a fi refacuta iar pasajele aripilor spate urmeaza a fi retusate.Daca mai vrei sa stii ceva intreaba :)Ah sa nu uit scaune schimbate de curand :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

nu are cum sa coste asa de mult trebuie sa coste cateva sute de mii lei

poate l-ai gasit la un arab ceva,ca aia sunt cam jepcari;eu unul nu am cumparat si nu am sa cumpar niciodata de la ei

ca exemplu de preturi : usi 2-3 sute,aeroterma 4-5 sute,jamba fata completa 4 sute CE NAIBA CA DOAR VORBIM DE NISTE PIESE LA MANA A DOUA :blink:

Link to comment
Share on other sites

poate cineva sa ma ajute cu un sfat? daca vreau sa-mi pun Motronic pe masina mea(E30 din '86, 2000cmc) sunt multe modificari de facut? E prea complicat? Nu prea ma pricep la tehnica, de-aia va intreb pe voi. Vreau sa caut tot un motor de 2000, dar dupa '88. Edited by Luk
Link to comment
Share on other sites

il cunoaste cineva pe proprietarul m3-ului asta? e abandonata pe la academia militara. de multe ori e pe str. polona.

16479[/snapback]

 

pe masina asta am vazut luna trecuta lipite 2 anunturi de cumparare diferite..... :blink:, unul pe geamul din fata si unul pe spate....

Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

ala saracu' e in service de vreo 4 ani :blink: eu am inteles de la mecanici ca are motorul pilaf si proprietarul n-are bani (vreo 4-5000 eur) sa-l faca. si oricum arata mult mai rau decit ekk (oarecum normal, e si mai vechi). cu toate astea mi-ar placea sa-l primesc cadou si sa ma chinui ani de zile sa mi-l fac :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.