Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Chestia cu marginea drumului era un eufeminsm. Evident ca nu te opresti pe drum (eventual pe banda de urgenta :blink:) si scoti motorul. Se poate gasi un loc mai ferit.

Si normal ca trebuie sa fie mai multi oameni.

 

Problema ramane insa cu partea legala.

Din pacate e scump si sa o aduci pe platforma tocmai din germania (daca nu cumva e platforma ta si ai destul timp de omorat, dar si atunci cred ca e scump).

 

Eu ma gandesc sa imi caut o caroserie in stare cat mai buna dar nu e o urgenta. Deocamdata analizez posibilitatile.

 

Stie cineva daca in UE sint taxe si accize asha de mari la masinile vechi cu motoare de peste 2500? Poate se mai schimba cate ceva si la noi in doi ani.

Link to comment
Share on other sites

este totusi o jmecherie care nu o stim ca altfel nu-i pot explica cum sunt masini de vanzare (pt piese/recarosare) in perfecta stare la niste preturi mici

ex: BMW pt recarosare :blink:

22068[/snapback]

exact cum s-a zis mai sus: masinile sunt aduse de cei care au cetatenie in tara respectiva si sunt destui, le vand aici si se duc si le radieaza acolo....asta-i toata treaba...

Link to comment
Share on other sites

3500 la vama?????????????

nu prea cred,stiu doua ursulete cu vama platita si cu toate actele in regula unul negru de 2.0l in Bacau si unul alb de 1.8l pe undeva pe langa Valcea

 

nu ma uitati si pe mine :daca stie cineva o galerie sport (serpisori) pt. 2,5l

Link to comment
Share on other sites

stie cineva unde pot gasii o galerie sport pentru 2.5l (serpisori)

am inteles ca se fac si pe la noi in unele ateliere stie cineva ceva????

22106[/snapback]

 

Stiu niste serpisori pe un M30 de 3500.Am vrut eu sa ii cumpar dar mi-a cerut individu respectiv 200 de euro.

Link to comment
Share on other sites

3500 la vama?????????????

nu prea cred,stiu doua ursulete cu vama platita si cu toate actele in regula unul negru de 2.0l in Bacau si unul alb de 1.8l pe undeva pe langa Valcea

 

nu ma uitati si pe mine :daca stie cineva o galerie sport (serpisori) pt. 2,5l

22184[/snapback]

 

da, pentru un e30 325e (2.7l) atit e vama.

ma indoiesc ca cele doua despre care vorbesti au toate actele in regula, de obicei se fac cu spaga. un 2.0 m-ar interesa pe mine, dupa 09/87. daca are acte in regula si e in stare buna, il vreau.

Link to comment
Share on other sites

da, pentru un e30 325e (2.7l) atit e vama.

ma indoiesc ca cele doua despre care vorbesti au toate actele in regula, de obicei se fac cu spaga. un 2.0 m-ar interesa pe mine, dupa 09/87. daca are acte in regula si e in stare buna, il vreau.

22190[/snapback]

eu am vazut masina in Bacau :stopuri mari (deci dupa 87"),interior piele,negru metalizat parca avea si geamuri electrice

am sunat la respectivul si mi-a zis ca are vama platita si toate actele in regula

cand mai trec pe acolo o sa notez nr. de telefon

ultima oara l-am vazut vineri

Link to comment
Share on other sites

pai ...da nu cred ca merg la 2500cc

crezi ca merg ca ma cam intereseaza???

22194[/snapback]

 

Sincer nu stiu exact.Intereseaza-te daca poti.Iti dai seama ca daca il intreb pe ala o sa zica ca sigur se potrivesc ca sa isi vanda marfa.

Link to comment
Share on other sites

eu am vazut masina in Bacau :stopuri mari (deci dupa 87"),interior piele,negru metalizat parca avea si geamuri electrice

am sunat la respectivul si mi-a zis ca are vama platita si toate actele in regula

cand mai trec pe acolo o sa notez nr. de telefon

ultima oara l-am vazut vineri

22196[/snapback]

 

te rog. ma intereseaza. trebuie sa aiba documentele de intrare in tara, vama, certificat de origine EUR1. daca le are, as vrea si eu seria masinii (pe PM), sa o pot verifica la RAR in vederea recarosarii. multumesc.

Link to comment
Share on other sites

te rog. ma intereseaza. trebuie sa aiba documentele de intrare in tara, vama, certificat de origine EUR1. daca le are, as vrea si eu seria masinii (pe PM), sa o pot verifica la RAR in vederea recarosarii. multumesc.

22200[/snapback]

te pot ajuta in felul urmator cu prima ocazie cand ajung in bacau i-au numarul de tel. si ti-l dau

sau daca ai drum pe acolo vezi ca e parcat langa Hotel Moldova

Link to comment
Share on other sites

Auziti, dar daca tot v-ati numarat si ati descoperit ca sunt peste 30 de posesori de E30 pe acest site, poate totusi se gaseste unul dintre voi care:

- sa cunoasca bine gama E30;

- are in spate cel putin 3-4 ani de experienta ca posesor de E30;

- are simt "mecanic" si se pricepe la masini;

- se exprima clar si corect;

si sa scrie un ghid al cumparatorului pentru Seria 3 E30.

 

Fie poate folosi ca model formatul de "ghid al cumparatorului" propus de mine pentru Seria 5 E28 (www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=484), care a fost apoi utilizat si de wlf pentru Seria 5 E34 (www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=1268), fie veniti cu un nou format - n-are importanta.

 

Important este sa existe aici pe forum un astfel de ghid. Pentru oricine va dori sa cumpere un Serie 3 E30 (fie membru mai vechi, fie unul nou venit), ghid-ul respectiv va fi un punct foarte bun de plecare.

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu stiu exact.Intereseaza-te daca poti.Iti dai seama ca daca il intreb pe ala o sa zica ca sigur se potrivesc ca sa isi vanda marfa.

22197[/snapback]

m-am interesat si nu se potrivesc

oricum daca mai auzi ceva anuntama si pe mine

nu te uit cu 320 acela promit

Link to comment
Share on other sites

are cineva din bucuresti 4 roti bune de e30 pe care sa fie dispus sa le imprumute pentru niste teste ?

 

pe scurt, am niste vibratii ingrozitoare in masina la anumite viteze, si deja am eliminat aproape toate cauzele posibile, raminind rotile. as vrea sa fac citeva teste cu alte roti, care sint cunoscute a fi bune. fara distantiere.

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Le-am putea incerca pe ale mele sambata. Daca n-am de lucru, iti dau rotile si eu ma uit pe la furtunele de admisie si filtrul ulei.

De trepidat, trepideaza slab pe la 120-130.

Al tau la cat face urat, la 80-90?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.