Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

uwe, fii amabil si explica-mi care e diferentialul asta? de pe ce masina sa-l iau...

26149[/snapback]

sfatul meu este urmatorul vezi ce fel de diferential ai tu,dupa care cauti unul putin mai scurt

ca sa vezi ce diferential ai, vezi ca pe unul dintre suruburile lui este prinsa o tablie mica pe care scrie raportul

si cand vei cauta alt diferential te vei orienta la fel

Link to comment
Share on other sites

in romania, da. si cu instalatie gaz "pusa pe turbo", xenon, preparat m3.... va dati zeama ?!

26525[/snapback]

am vazut si eu anuntul cu instalatie de gaz pusa pe turbo ...

am ras cu lacrimi :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky

Tare rau masina aia! :) M3 TURBO-GPL! Are si NOS, dar nu vrea sa spuna! :) Eu cred ca are TURBO REACTOR cu GPL! Merita masina! Cred ca o sa o cumpar! Chiar imi doream pe ursulet "oglinzi heliomate" si "pilot automat"!

Nu-mi vine sa cred ce prostii debiteaza ala!!! :blink: :) :)

Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

Tare rau masina aia! :) M3 TURBO-GPL! Are si NOS, dar nu vrea sa spuna! :) Eu cred ca are TURBO REACTOR cu GPL! Merita masina! Cred ca o sa o cumpar! Chiar imi doream pe ursulet "oglinzi heliomate" si "pilot automat"!

Nu-mi vine sa cred ce prostii debiteaza ala!!! :blink:  :)  :)

26592[/snapback]

 

pai heliomate si pilot automat are ursuletul, dar treaba penala e cu "M3 TURBO-GPL", preparat sport - totul sport!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

acum vreun an am adunat pe alt forum o lista cu majoritatea optionalelor disponibile pentru e30 in perioada de fabricatie. era o lista monstruoasa, si continea elemente pe care multi nu le ofera nici acum. din pacate am pierdut-o :blink:

 

o chestie interesanta de pe acea lista se numeste "gun safety element", sau ceva in genul :)

Link to comment
Share on other sites

sau la motor, ca optional mai era ceace am eu in garaj acum: pe contra-aripa din dreapta sau stanga vine un fel de recipient care i-a forma rotunda a aripii pe o parte, se umple cu ulei de motor, are o joja cu senzor care se introduce in motor si de cate ori, senzorul depisteaza ca nivelul la ulei a scazut sub minim se declanseaza o mica pompa care baga ulei in motor...interesant, nu???? :blink:
Link to comment
Share on other sites

sau la motor, ca optional mai era ceace am eu in garaj acum: pe contra-aripa din dreapta sau stanga vine un fel de recipient care i-a forma rotunda a aripii pe o parte, se umple cu ulei de motor, are o joja cu senzor care se introduce in motor si de cate ori, senzorul depisteaza ca nivelul la ulei a scazut sub minim se declanseaza o mica pompa care baga ulei in motor...interesant, nu???? :blink:

26611[/snapback]

 

ce part number are pe ea ? eu tind sa cred ca nu e ceva de fabrica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu au disparut.....numai ca au luat o pauza si s-au reorientat spre aria de probleme si rezolvari, vorba lu' 316i.....chiar, cand mai facem si noi o mica intalnire de E30??? parca mi s-a facut dor de asa ceva.... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.