Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Scuze, ai dreptate. Am un e30 an 1990 - 320i

 

uite eu am discutat cu baiatul, este foarte promt cand vine vorba de comanda si le am si montate. Sant super multumit de calitatea bujiilor si se simte si altfel masina in turatii. Incearca si vezi ce gasesti. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...t=0&start=0

Link to comment
Share on other sites

Scuze, ai dreptate. Am un e30 an 1990 - 320i

 

uite eu am discutat cu baiatul, este foarte promt cand vine vorba de comanda si le am si montate. Sant super multumit de calitatea bujiilor si se simte si altfel masina in turatii. Incearca si vezi ce gasesti. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...t=0&start=0

 

Ma uit acum, multumesc!

 

 

I am luat nr. de tel. il sun maine , ca am vazut cu nu e pe forum! Multumesc inca odata!

Link to comment
Share on other sites

salut

am si eu o intrebare...am un seria 3 320d din 2006, la acceleratie mie se pare ca nu trage, cand trec de viteza 3 trage f bine, dar la viteza 1 trage f greu cu turatie pana la 3000 ,pleaca foarte greu....am schimbat filtrele de aer, motorina etc...

de la ce poate sa fie? si cine ma poate ajuta cu chestia asta? :)

Link to comment
Share on other sites

Salut.am si eu un ursulet 324d si nu imi merge turometrul,dati-mi va rog un sfat de unde as putea incepe sa imi rezolv problema.mersi anticipat

 

 

nu ma prea pricep da ai verificat cablu care leaga turometru de bobina.. nush sa iti zic unde se afla bobina aia :) bafta

Link to comment
Share on other sites

Am coborat si eu frumos la masina sa dau nitel cu aspiratoru`. Incovoiat pe la pedale, incercand sa adun toate pietricelele am vazut ceva sub scaunul soferului. Statea pur si simplu pe podea, sub scaun, fara sa fie prins de nimic. Nu-mi explic ce este si cum a aparut acolo, avand in vedere ca in urma cu aproximativ o luna nu era. Nu cred ca l-a bagat cineva intentionat, ca n-avea cine. Daca aveti idee ce ar putea fi.. Pare rupt de pe ceva..
Link to comment
Share on other sites

Am coborat si eu frumos la masina sa dau nitel cu aspiratoru`. Incovoiat pe la pedale, incercand sa adun toate pietricelele am vazut ceva sub scaunul soferului. Statea pur si simplu pe podea, sub scaun, fara sa fie prins de nimic. Nu-mi explic ce este si cum a aparut acolo, avand in vedere ca in urma cu aproximativ o luna nu era. Nu cred ca l-a bagat cineva intentionat, ca n-avea cine. Daca aveti idee ce ar putea fi.. Pare rupt de pe ceva..

 

E un tampon pentru cric.

 

Ai câte unul pe prag lângă fiecare roată.

 

Cineva l-a pus acolo.

 

Cred că la vreo vulcanizare l-au dat jos din greseală şi l-au băgat sub scaun.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Dar vezi, pare ca este smuls. Rupt. Inca ceva: tumburusul ala de pe mijloc se apasa, si iese prin partea cealalta. Cand plec azi cu masina am sa verific sa vad daca-i am pe toti 4. Daca lipseste vreunu sper sa ma pricep sa-l pun la loc, desi pare rupt..
Link to comment
Share on other sites

Mdea, lipseste cel de pe stanga, fata. Nu pot sa-l pun p`asta pentru ca e rupt. Aiurea, ca nu stiu cum a ajuns acolo. Singura explicatie ar fi ca a fost rupt de cand am luat masina, iar fostul proprietar l-a aruncat sub scaun. Eu cand m-am uitat o data sub scaun, el o fi fost mai intr-o parte si nu l-am vazut. Nu cred ca ma agit acum sa iau altul. Cand voi avea drum.. Oricum, l-am bagat in portbagaj, daca o sa am nevoie (Doamne fereste!) il pot folosi :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.