Jump to content

Vand BMW e90 330d an 2006 108000km


F10

Recommended Posts

De ce sa afisezi un pret mic ?! Cine e interesat te suna si zice cat paote sa ofere.

 

Probabil te referi la afisarea pretului minim de vanzare +ceva in plus . Pt ca placerea negocierii exista de la orice suma . Cea mai proasta sintagma e PRET FIX!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

E bine sa afisezi un pret cat mai aproape de pretul la care esti dispus sa vinzi masina. Daca vrei sa o dai cu 15.000e nu e indicat sa afisezi un pret de 20.000e. Pentru samsari nu e o piedica, ei pot suna si oferi cat vor..Pentru mine de exemplu e o piedica. Am o retinere in a face oferte cu mult sub pretul cerut. Si sunt convins ca sunt multi ca mine.. :thumbsup:

 

Sa inteleg ca esti interesat de masina?sa nu crezi ca as fi pus un pret cu 5000 mii de euro mai mult decat as vrea pe ea,mi se pare absurd,asa cum mi se pare absurd sa o dau mai ieftin cu 1500-2000 decat alte oferte mai slabe cu bine,poate iti pot da detalii maine,legat de cat mai pot lasa.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca fiecare masina are cumparatorul ei!

Cand am vandut E87-le, am avut parte de aceleasi comentarii si "sfaturi" , ca si tine: "la banii astia, iau una mai dotata", sau altele!

Dar, uitau sa spuna ca vor masina mea (50,000 km, impecabila, istoric bmw si garantie de fabrica inca un an), dar la pret de Autovit!

Eu cred ca vor suna si cei care cauta masini bune, dar la un pret corect!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Masina a fost adusa in 2008 in tara cu 24000km ,in acesti trei ani am reusit sa fac cu ea mai putin de 100.000km.

Se prezinta in stare tehnica si optica impecabila,nu a fost lovita, zgariata vreodata.Motor 231 cai , 500NM.

 

Dotari mai importatne :

 

-Pachet M interior-exterior

-Scaune combinatie stofa -alcantara antracit,tapiterie tavan negru

-Active Stearing

-Dublu climatronic

-Senzori parcare fata-spate

-Confort access

-Navigation professional

-Adaptives kurvenlicht

-Bixenon

-Tempomat activ cu functie de urmarire /franare

-Scaune partial electrice

-Bluetooth

-Comenzi vocale

-Incalzire scaune

-Scaune rabatabile spate cu sac de schiuri

-Jante M pe 17'' 225 fata ,255 pe spate

-Sistem audio hi-fi

-Pachet lumini

-Oglinzi electrice pliabile, heliomate

-Senzor ploaie

 

Exista multe alte optionale, se pot vedea din VIN ,pentru doritori.Dupa calculele mele erau dotari de 20000 de euro.

Masina se da fara portbagajul Thule, care apare in unele poze.

 

Pretul este de 20.000 negociabil.Stiu ca este mult dar si in Germania la dotarile astea e cam 20.000 ,si aici vorbim de o masina la care s-a platit taxa de inmatriculare

care dupa cum am auzit ar fi 4 mii de euro acuma.

 

Va rog nu va certati pe tema pretului,dupa cum am spus e negociabil.Eu stiu ce vand,masina a fost BMW premium selction, deci nu e bomba,cine o vrea la 15 mii de euro

e liber sa caute la bisnitari,dar sa nu se astepte ca are km in domeniul 100-200 mii km,si va umbla fara probleme, asta ca sa lamurim de la inceput anumite aspecte!

Accept orice fel de teste,verificari pana in panzele albe!

Motivul vanzarii:s-a inmultit familia, nu mai corespunde cerintelor de spatiu.

Poze:

 

 

 

Mai e de actualitate anuntul?care mai e pretul masini?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hai sa-ti dau 320 la schimb...se vinde mai usor :p

 

Tin minte cat de greu mi-a fost sa vand 330d-ul ala E46...si atunci era impozitul 900 lei, dar acum la 2100 sau cat o mai fi.

 

Pacat de minunatiile astea...in cativa ani garantat o sa ajunga mai ieftine ca un 320d, pentru ca toata lumea o sa fuga de ele. La fel s-a intamplat si cu E46.

Link to comment
Share on other sites

Lasa pe ei sa-si cumpere masaina ca asta din piata cu 14mii,sa aiba parte de ea...:rofl:

 

 

asa e,din pacate toate sunt puse in aceeasi oala,masinile bune cu cele praf trebuie sa fie la acelasi pret ca altfel nu se vand...

Link to comment
Share on other sites

Asa am patit si eu cu 330d-ul ala...cand ceream 12 mii, mi se ofereau 10...dupa 3 luni cand ceream 10, mi se ofereau 8 si tot asa :)

 

In final am ajuns s-o dau cu 6-7 nici nu mai stiu. Pana la urma conteaza si cat de urgent ai nevoie de banii aia, eu atunci nu tineam mortis sa schimb masina...ma bucuram de ea in fiecare zi.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina. Si poza in care se vede indicatorul ala cu "Jimbolia 38" as lua-o ca pe un semn, eu fiind din Jimbolia. :) Din pacate, eu caut un e92, aceeasi motorizare. Din nou din pacate, cautarile mele nu prea au rezultate bune, deci s-ar putea sa iau in considerare si e90-ul.

Mai e valabil anuntul tau? As aprecia mult daca ai pune niste poze neprelucrate.

Saptamana care vine sunt plecat din judet(sa vad un e92, printre altele), dar voi reveni si s-ar putea sa vreau sa vad si live masina ta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.