Jump to content

Un CLASIC in viata


afumatu

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tot nu ai zis ce iti mai intrerupe acum ? iti inrerupe in sarcina, cand accelerezi ? ezita, da in nas sau cum ?

 

ezita si da in nas...mai da si cate un rateu cand sunt in turatie joasa si ii dau talpa.

oricum m-am invatat cu ea...consuma cam mult dar vreau sa ii pun gaz dar ma costa 42milioane sper sa mi dea banca in rate

Link to comment
Share on other sites

scuza ma afumatu ca n am urmarit topicul,ai schimbat filtrele de aer,benzina,bujiile.

 

pe tester ai pus o,sonda,debitmetrul in ce stare sunt?

 

bujiile schimbate impreuna cu 2 bobine, urmeaza zilele astea filtrele si uleiul, le am dar nu am avut timp sa ma duc la service.

debitmetrul functioneaza...scotand mufa am obs asta

sonda lambda nu stiu...nu am avut ink drum la Buc sa o pun pe tester la MAS...aici la mine am gasit pe cineva cu tester GT1 dar nu avea interfata pentru e34

o sa incep sa bag bani in ea dar din primavara incolo ca am alte prioritati acum...acum schimm ce e mai subtire la bani

Link to comment
Share on other sites

Daca e din cauza comportamentului pe zapada, fara suparare, altundeva e problema, nu la masina... eu am cauciucuri de iarna uzate peste 50% (cam praf mai ales pe spate), si am mers cu ea zilele astea prin Bucuresti, am fost la munte cu ea, nici o problema, doar o mai mare grija cu frana de motor ca rupe aderenta daca ii dai inferioara si debraiezi brusc. Are distributia maselor 50/50, mai bn de atat nu se poate.
Link to comment
Share on other sites

nu are nici pe dracul, am gumele la limita pentru zapada, 4mm.. pun cutia pe iarna si nu am probleme. Am urcat in Alpi cu ea la peste 2600m iarna trecuta., si am traversat Germania pe avertizare severa de viscol..eram 3 masini pe autostrada.. in zapada pana in gat.. se mergea in coloana rasfirata cu 90-100..

Trebuie atentie cu acceleratia..

Ce e drept am si diferential autoblocant..

 

Oricum pentru 3 zile de zapada pe an.. sa fim seriosi.. :)

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

daca n-ai sisteme merge naspa..daca el a fost obisnuit cu e46 si DSC ..este diferenta mare intre un e46 cu DSC si un e34 fara nimic , dar mare de tot

 

nu credeam ca o sa fie asa naspa...dupa e46 cu DSC mi-am luat o laguna cu esp si o am si acum, nu misca deloc pe sosea...pe cand e34 aluneca in toate partile.

Link to comment
Share on other sites

ai o problema pe undeva, or fi gumele proaste.

Imi pleaca fundul doar daca trag de volan si apas acceleratia tare.. doar asa..

Am mers zilele astea fara probleme.. la noi s-au deblocat drumurile nationale si judetene abia azi...iti dai seama cum a fost..

Tulcea este pe 7 dealuri ca Roma, multe pante cu macadam, nici macar asfalt nu e...

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

nu doar instabilitatea este motivul...cand mi-am luat e34 nu am luat in calcul ca voi fi nevoit sa fac naveta la tara. s-ar putea sa prind o parohie la tara si sa ma fac preot si nu-mi place deloc sa ma duc cu bmw la biserica. plus ca drumul pana acolo e teroare pe timp de iarna, ma gandeam sa imi iau ceva 4x4 de la bulgari

si nici nu mai am bani sa bag in el ca sa il aduc la linia de plutire, el merge dar mai trebuie sa il bibilesti putin sa fie OK

Link to comment
Share on other sites

ei na,vezi ca SH gasesti si la 1000-1500 ron,schimbi filtrele si refaci hartile de injectie si voila.

 

si subscriu si eu la ce au zis colegii cu E34, la a mea niciodata n-a fost periculos "dansul" iarna, ci amuzant in cel mai rau caz..imi mentin parerea ca gumele bune si un pic de greutate in portbagaj fac minuni..

Link to comment
Share on other sites

la plecare de loc ajuta autoblocantul, nu ramai impotmolit.. in schimb iti pleaca de fund imediat in miscare..

Eu am autoblocant..e bun dar trebuie sa te obisnuiesti... apoi e pericol cu acceleratia.. imi pleaca fundul si vara pe umed...

Link to comment
Share on other sites

Secventiala costa atat, una normala pentru injectie nu sare de 2000 lei.

 

Sincer nu stiu de ce zici ca ai probleme cu ea. Nu am cele mai stralucite gume pe ea, dar nu am avut probleme, tine doar de obisnuinta.

 

pai secventiala pt motorul meu in 6.

nu stiu daca gasesc SH instalatie

daca as gasi ar fi ok atunci ca iesi bn cu gazul...si poate ma mai si invat cu tractiunea asta simpla fara nik

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.