Jump to content

primul meu bmw


Kocs

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca vrei inele de bord si angel-eyes poti colabora cu mine  :)  :blink: daca te intereseaza iti dau nr. meu de mob si vb am ce vrei tu  :)

163583[/snapback]

sau daca nu, imi dai un PM si iti dau nr cuiva din cta care monteaza si inele si angel eyes si au tot timpu.. si le monteaza ff bine :) sta pe undeva prin bratianu

Link to comment
Share on other sites

A si m-ar mai interesa o rama din aceia cromata din fier care se pune in jurul ramei schimbatorului de viteze,am cautat si in oras si pe siteuri si nu am gasit pt. e30,avea numai pt. modelele mai noi,nu stiu cum sa fac ca imi place mult sa intru si eu in posesia unei rama din asta,salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut,batrane Andy,poti sa imi faci si mie rost de o rama din aceia nichelta care se pune in jurul ramai schimbatorului de viteze pt. e30 deci sa se potrivesca la e30 ca asa am gasit in oras dar avea pt modele mai noi de bmw si alte marci noi,crede-ma man ca imi plac la nebunie astea,imi place ca bmwul meu sa prezinte o curiozitate asea,ca inele daca spui ca nu ai acum......,dar vezi daca poti sa imi faci rost de o rma din aia pana una alta daca se poate ca sincer nu am gasit sa se potrivesca.
Link to comment
Share on other sites

frica nu pot sa zic ca imi e  ..... nu stiu cum se comporta pe zapada .....sunt si incepator pe deasupra  , mai mult ma sperie " fanii " de prin cartier tractiune spate iarna nu o sa pleci de pe loc se invarte ca draq`u etc etc

162842[/snapback]

 

S-o stapanesti sanatos. E frumoasa. Cunosc senzatia pt ca si eu am cumparat-o pe a mea acum 2 luni, 320i motor in 6 si intradevar nu e senzatie mai placuta decat aceea cand te urci la volanul unui BMW. Eu am fugarit-o intr-o noapte spre Tg Mures si undeva prin niste codri am intrat cam tare intr-o curba. A dat sa derapeze si a intrat DSC-ul, e incredibil cum sta, binenteles ca tre sa mai ajuti si tu prin volan si frane daca e nevoie.

 

Despre km sa nu te bazezi ca-s reali, dar daca masina merge bine totul e ok.

 

Solutie pt iarna: iei doua grase in spate si una frumoasa in fata si sa vezi ce bine sta. Lasand gluma deoparte, cum au recomandat colegii de forum, daca esti incepator obligatoriu anvelope de iarna. Eu am condus ursulet pe iarna cu anv vara si n-am dat-o de gard dar trebuie multa atentie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ieri am facut prima revizie la masina se simte trage altfel mult mai bine filtru de aer era praf avea si bucatzii de frunze pe el ...am reusit sa ii pun si jante traiasca romania ca mau lasat fara capace si cu alea de tabla arata infect parerea mea pun si 2 poze cu masina "incaltzata" :blink:
Link to comment
Share on other sites

ieri am facut prima revizie la masina se simte trage altfel mult mai bine filtru de aer era praf avea si bucatzii de frunze pe el ...am reusit sa ii pun si jante traiasca romania ca mau lasat fara capace si cu alea de tabla arata infect parerea mea pun si 2 poze cu masina "incaltzata" :)

203619[/snapback]

frumoase jante, de unde le-ai luat si si cu cat. zi te rog dimensiunea jantei si a anvelopei.

ce mult schimba aspectul jantele :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.