Jump to content

BMW- urile nu mai sunt BMW-uri


fbdcnt

Recommended Posts

da stiu tu esti aparte esti fan e36 316i ca aia ai.bun am inteles vrei sa-ti dau quote la posturile tale unde spuneai ca de aveai bani iti luai e92? cum e pana la urma?

 

si te-am mai intrebat mai demult? de ce e36? ce e asa special la masina aia?

Pretul

Link to comment
Share on other sites

Peste 15 ani va spune ca F30 este cel mai tare si despre 3er-ul de atunci ca nu-i pe gustul lui.

 

DECI TOTI SE PRICEP LA A DA CU PRESUPUSUL. ASTA SPUNE MULTE...

 

 

suntem de o aroganta si de o superficialitate INCREDIBILA, daca unu' are o parere diferita, gata.... :frantics:

 

gelule, si tu emiti niste concluzii....

 

 

parca e pe timpul inchizitiei cand trebuia/erai fortat sa lepezi de satana, si defaimat daca aveai opinii diferite :laugh:

 

 

da ma, daca as avea 50K ieuro in cont, 10k i-as investi in e36. CE E ASA GREU DE INTELES?!

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca gusturile se discuta , vezi topicul "taranisme", acolo se discuta gusturile la greu.

 

bineintels cum ma asteptam nu poti sa zici nimic concret.ultima data ai spus ceva de tabla si scaune bineinteles terminand cu asa vrea muschiul meu.bun asa astea sunt motivele pentru care un e36 se alege in detrimentul f30

Link to comment
Share on other sites

Asa va place voua sa va pis*ti in gusturile oamenilor. Si credeti-ma, decat sa am un e60 sa zicem (o masina f comuna si destul de accesibila la pret mai nou) plin de probleme (se stie ca masinile din primii ani de fabricatie au mari probleme), cu toata electronica lui sa umblu lunar prin service-uri, mai bine un e36/e46 NFL (cele mai ieftine bmwuri la ora actuala), la care nu ai dureri de cap.

 

Si pot sa-mi iau si caruta daca vreau, si e30, si e90 (teribilul 320d din primii ani de fabr la care pica turbinele in veselie) si ce mai vreau eu, nu mai judecati voi ca nu ati muncit voi in locul meu.

 

Poate dreaq sunt zgarcit, si detin ikea si umblu intr-un volvo 240 (ca fondatorul ikea).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da ma increatul deasta nu-mi iau nici eu f10 ca inca e in primii ani de fabricatie

 

si tu te contrazici pe unde apuci, pa postezi la optiuni minim necesar , optiuni la care e36-le viseaza , ba o dai ca mai bine e36 decat e60

 

da e adevarat mai bine e36 ultra chel sa-ti traspire curu in masina vara din pasiune.

Link to comment
Share on other sites

Da, ma atotstiutorule, ce dreaq am zis acolo, DSC, mare optiune, n-ai ratat ocazia omniprezentule.

 

Te asigur ca e60 nu mi-as lua niciodata, mai bine un e39.

 

Tu ce masina ai de iti permiti sa dai verdicte pe aici si sa judeci?

 

n-am super masina, am un e46 , nimic special, dar am e46 ca atat am avut de dat pe masina la momentul respectiv, si inainte am avut 2 e36,

Link to comment
Share on other sites

n-am super masina, am un e46 , nimic special, dar am e46 ca atat am avut de dat pe masina la momentul respectiv, si inainte am avut 2 e36,

 

Sa-ti traiasca. Daca ai avut e36 de ce te tot iei de posesorii e36, ca daca ar fi avut bani, si-ar fi luat ceva mai nou?

 

In fine, cheers.

Edited by increatul
Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca gusturile se discuta , vezi topicul "taranisme", acolo se discuta gusturile la greu.

 

bineintels cum ma asteptam nu poti sa zici nimic concret.ultima data ai spus ceva de tabla si scaune bineinteles terminand cu asa vrea muschiul meu.bun asa astea sunt motivele pentru care un e36 se alege in detrimentul f30

 

nu, NU SE DISCUTA.

 

Si imi place ptr ca (ma simt santajat sa dau explicatii)

 

1. designul caroseriei la coupe e36

2. designul interior

3. posibilitatile de upgrade la aproape orice motor

4. preturile si disponibilitatea pieselor de schimb

5. cultul (exista asa ceva) acestei generatii de seria 3 (vezi stanceworks, bmwforums etc etc)

6. prestanta unui e36 "pe burta" plus jantele "care trebuie", pe strada :thumbsup:

 

 

iar daca nu ai inteles, il las pe tataee sa iti explice cum e treaba

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bAJt71ZmDKk

 

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Sa-ti traiasca. Daca ai avut e36 de ce te tot iei de posesorii e36, ca daca ar fi avut bani, si-ar fi luat ceva mai nou?

 

In fine, cheers.

 

increatul vezi ca ma intelegi gresit, si eu cand am avut e36 am avut e36 ca atata ma tinea buzunarul, stiu ce poate masina stiu cu ce se mananca.daca la e30 mai merge faza cu e mai fun e mai nu stiu cum, la e36 pica toate alea, tot ce am spus eu(si nu numai eu) e ca un e36 e trecut si nimeni nu se plimba cu el din pasiune(vb de modelele normale nu de m-uri). e46nfl la fel e super trecut, mi se pare ca arata foarte vechi.upgrade la fl nu as face pentru ca simt ca arunc banii pe geam in schimb as trece la un e60

 

cheers si tie, vezi ca se poate comunica?

Link to comment
Share on other sites

maxe, tu apreciezi atat de tare e36-le pt ca ai unul , daca ai trece la ceva mai bun iar intretinerea nu ar insemna mult in buzunar(chiar si un e60 foarte optionat cu pachet M ,dar nu te arde cand il repari pt ca poti si-ti permiti) , atunci nu ai mai aprecia atat de tare modelul acesta cu 1 stea si ceva la siguranta, insa nu te judec ,e treaba ta ,bani tai , placerea ta .

daca ai avea un e36 atat de lux cum sunt pe forumurile de afara ar insemna sa ai si ceva buget iar pe langa acel e36 (preparat) sa ai inca o masina moderna destul de accesorizata si foarte confortabila pt mersul de zi cu zi, intradevar , atunci chiar ai un hobby /pasiune, pt ca ai ales sa arunci niste bani intr-un e36 pt ca asa iti cere inima, dar sa nu exageram totusi, seara buna.

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

@viper Asta zic si eu, nici mie nu-mi place sa arunc banii pe masini (n-as trece nici la e46, minim la e39) dar asta pe care o am acum ma satisface la cei 10.000km maxim pe care ii fac pe an. O sa-mi iau altceva (sau si altceva, ca asta poate o tin pana moare, inca nu m-am hotarat) cand simt nevoia sau mi se schimba planurile. Edited by increatul
Link to comment
Share on other sites

sly la americani este alta cultura , insa , de ce sa nu recunoastem sunt frumoase rau vechiturile lor cu motoare gigantice si 2-300 de cai.. dar si benzina este ieftina la ei :)

 

 

cum sa nu-ti placa aceasta vechitura ?! cum !?

 

http://static.cargurus.com/images/site/2011/11/30/22/25/1967_ford_mustang_shelby_gt350-pic-6504732851404781023.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.