Jump to content

e46 brate stergator


Recommended Posts

Va salut am si eu o mica mare problema mai ales pe o vreme ca aceasta si anume : astazi am coborat si eu la masina ( un e46 compact din 2002 ) si am constatat cu stupoare ca bratele de la stergatoare sunt facute zob si pe fata si pe spate , un taranus din bloc impotriva caruia am depus o plangere la politie nu a avut el loc de "monstrul meu " si a hotarat ca e mai bine sa-mi rupa bratele poate na... o avea loc . Acum as dori sa cumpar aceste brate si pe fata si pe spate ce e mai nasol ca pe spate am observat ca nu mai merge nici motorasul a ramas doar teava prin care odata iesea lichid de spalare , am cautat ceva ore si nu prea am reusit sa gasesc ceva, nici macar pe realoem nu am gasit windshield , in fine, cine ma poate ajuta cu niste dezmembrari sau eu stiu daca e cineva printre voi care are bratele sau care se pricepe daca se potrivesc bratele de pe e46 sedan pe compact ca la spate banuiesc ca imi trebuie special de compact, nici macar cel de break nu cred ca s-ar potrivi . As mai dori sa imi spuneti si ce sa fac in cazul taranoiului...sa las autoritatile competente sa isi faca treaba sau sa ii las "golanul fermecat" al lui pe butuci asa frumos ? Multumesc anticipat . Edited by circiusorin
Link to comment
Share on other sites

scoate-i aeru din toate rotile. in felul asta isi da seama ca stii cine ti-a rupt stergatoarele. in locul tau i-as taia cauciucurile, dar luand in considerare ca sunteti vecini, poate ajungeti sa va vandalizati masinile unul altuia. azi un cauciuc, maine o cheie pe capota, poimaine un geam spart si tot asa. nu te pune cu prostu.

 

 

va multumesc tuturor pentru raspuns inca astept pe cineva care are piese :D ....cred ca o sa las autoritatile sa-si faca treaba ca eu sunt un tip asa mai atletic la 1.78 el are vreo 45-50 de ani 1.90 si 120 de kg cine stie cum ma pune pe post de roti :D

Link to comment
Share on other sites

asa m-am saturat de tara asta de manelisti frusrati si de taranoi...acum 2 zile un astfel de exemplar si-a sters probabil o usa sau aripa din spate de spoilerul spate al golfului prietenei mele...fiindca a fost asa prost de nu a stiut sa ia o curba s-a mai cakt si in drum...a rupt stergatorul din spate cu tot cu brat si cu ceva ascutit a zgariat luneta ,haionul si stopurile destul de adanc... am mers bineinteles la politie si urmeaza sa merg la casco...intr-un fel imi pare bine ca nu am fost prin preajma ca nu stiu ce iesea... acum m-am calmat... eu zic sa faci la fel ,e mai sanatos...
Link to comment
Share on other sites

nu va puneti cu prostii!:)) si mie tot imi dezumfla unul roata, imi scotea ventilul ca cika parchez pe locu lui!care nu era al lui:)) , eu i-am rupt oglinzile, el mi-a zgariat masina, eu i-am spart un geam el a iesit afara si ne-am batut in fata blocului, acuma l-am dat in judecata sa nu ma dea el primu pe mine. sa vedem ce mai urmeaza. eu oricum imi inchiriez garaj sa scap. Edited by Bmw32oCi
Link to comment
Share on other sites

nu va puneti cu prostii!:)) si mie tot imi dezumfla unul roata, imi scotea ventilul ca cika parchez pe locu lui!care nu era al lui:)) , eu i-am rupt oglinzile, el mi-a zgariat masina, eu i-am spart un geam el a iesit afara si ne-am batut in fata blocului, acuma l-am dat in judecata sa nu ma dea el primu pe mine. sa vedem ce mai urmeaza. eu oricum imi inchiriez garaj sa scap.

in concluzie nu te pune cu mintea prostului ca nu stii ce e acolo!

Link to comment
Share on other sites

asa m-am saturat de tara asta de manelisti frusrati si de taranoi...acum 2 zile un astfel de exemplar si-a sters probabil o usa sau aripa din spate de spoilerul spate al golfului prietenei mele...fiindca a fost asa prost de nu a stiut sa ia o curba s-a mai cakt si in drum...a rupt stergatorul din spate cu tot cu brat si cu ceva ascutit a zgariat luneta ,haionul si stopurile destul de adanc... am mers bineinteles la politie si urmeaza sa merg la casco...intr-un fel imi pare bine ca nu am fost prin preajma ca nu stiu ce iesea... acum m-am calmat... eu zic sa faci la fel ,e mai sanatos...

da e bine ca aveti casco eu nu mi-am facut

 

nu va puneti cu prostii!:)) si mie tot imi dezumfla unul roata, imi scotea ventilul ca cika parchez pe locu lui!care nu era al lui:)) , eu i-am rupt oglinzile, el mi-a zgariat masina, eu i-am spart un geam el a iesit afara si ne-am batut in fata blocului, acuma l-am dat in judecata sa nu ma dea el primu pe mine. sa vedem ce mai urmeaza. eu oricum imi inchiriez garaj sa scap.

 

hai ca m-ai facut sa rad :)) si eu as face la fel sa-l trosnesc putin dar...e cu vreo 20 de ani mai mare ca mn si cu vreo 40 de kg mai gras :D ... o sa astept sa vad care cum e treaba cu politia daca reusesc sa fac ceva daca nu bag mana in buzunar cumpar 4 butuci si in loc de roti i le atasez sub masina

Edited by circiusorin
Link to comment
Share on other sites

va salut nu mai deschid un nou topic ca poate a mai fost deschis si nu vreau warn . Incep prin a va intreba care aveti interfata pentru tester si ma puteti ajuta contra cost sa pot monta o maneta pentru semnalizare cu bc eu acum nu am bord computer pe masina si nici climatronic doar ac si am vazut pe internet ca trebuie senzor de temperatura la masina ca sa te poti folosi de toate functiile bc-ului.

Am gasit si stergatoarele la 80 de ron in dezmembrari si acum mi s-a pus pata pe bc am gasit maneta la 150 de lei si vreau sa le montez pe amandoua cine ma ajuta si pe mine ? fac cinste ! am inteles ca dupa ce montez maneta semnalizatoare trebuie "calibrata" sau "decodata" cum va e mai usor , am sunat pe cineva care mi-a spus 150 de lei ceea ce mi s-a parut huge ! tinand cont ca eu am softurile de la diagnoza dar nu am interfata deci cine ma poate ajuta va rog mult nu ezitati :D ... In concluzie ce vreau eu sa fac azi montez bratele stergatoare , montez bc-ul si il si "decodez" .... Vreun doritor bun la inima care sa ma ajute ? Merci anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.