Jump to content

Probleme geamuri la e36 coupe


kello

Recommended Posts

Big problem e36 coupe,am cumparat masina cu usa de la sofer inlocuita si nu merge inchiderea si deschiderea geamurilor din cheie-yala,mai e o problema cu microintrerupatoarele pt lumina din plafon si deschiderea aceea de 1 cm a geamului,dar pe aceea am rezolvato schimband incuietoarea de pe stalpul masinii cu unul de la modelele mai noi care are microintrerupator acolo,problema e ca nu stiu de ce nu functioneaza inchiderea geamurilor din yala,stie careva daca a fost o optionala chestia asta???Si ce e de facut,o schema ceva cu cablajul din usa. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Big problem e36 coupe,am cumparat masina cu usa de la sofer inlocuita si nu merge inchiderea si deschiderea geamurilor din cheie-yala,mai e o problema cu microintrerupatoarele pt lumina din plafon si deschiderea aceea de 1 cm a geamului,dar pe aceea am rezolvato schimband incuietoarea de pe stalpul masinii cu unul de la modelele mai noi care are microintrerupator acolo,problema e ca nu stiu de ce nu functioneaza inchiderea geamurilor din yala,stie careva daca a fost o optionala chestia asta???Si ce e de facut,o schema ceva cu cablajul din usa. :blink:

164080[/snapback]

 

 

Toate pisicile au probleme cu geamurile dar din pacate n-am cum sa te ajut ca nici eu nu shtiu... La mine nu merg geamurile decat daca sunt deschise usile :) .... S-a stricat degeaba si dintr-odata... :) ...

.... Si inca un episod tembel.... Mai acum o luna n-au mai vrut sa se inchida geamurile nici de-alea draq... pe la 3 dimineata cine desfacea usa prin Berceni ? Eu ! Dupa ce m-am chinuit 2 ore fara sa reushesc nimic m-am carat. Cand am ajuns acasa.... surpriza.... Functionau.... Vezi ca e de belea cu geamurile ca s-ar putea sa stai intr-o noapte s-o pazeshti in fata blocului..... N-ai fi primul....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Mai e si alexutzu cu problema ta,la 4 usi,la mine cred ca e doar din fire ceva,o mufa nepusa sau cine stie....e frig afara ca ma apucam de ea,sa gasesc un garaj incalzit si ii dau eu de cap.

164613[/snapback]

el presupun ca a avut probleme la geamurile din fata :blink:

Link to comment
Share on other sites

Daca a fost schimbata usa... problema poate sa inceapa de la soft si sa se termine la cabluri propriu-zise. Cred ca ideal este sa desfaci usa mai intai si sa te asiguri ca toate firele sunt infipte unde trebuie si ca duc in lacasurile lor.

 

Bafta

165377[/snapback]

 

 

Eu o desfac,dar ma uit ca la tv ca nu cred ca imi pot da seama unde intra toate firele alea.decat daca sunt la culoare sau sa am o schema ceva. sa vina un pic caldura si ma pun pe ea. tnx man :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.