Jump to content

cat consuma un 320ci ?


e46_316i

Recommended Posts

Am o intrebare care ma framanta de ceva timp. As dori sa-mi iau un 320ci (coupe) din 2000 cu motor M52, dar avand deja un 316i din 2000 as dori sa-mi aloc ceva mai mult timp pt a ma gandi inainte sa-l cumpar. Cu ideea ca o sa am o masina in 2 usi aproape m-am impacat. In schimb mai trebuie sa ma lamuresc in primu rand cam cat consuma un 320ci cu 150 CP. Si in al doilea rand cam ce parere au proprietarii de e46 coupe despre masina lor? Si-ar dori un sedan? Exista cineva care a avut sedan inainte si acuma a trecut la coupe?

 

De fiecare data cand vad un coupe devin si mai hotarat sa imi marit masina. Inseamna f mult parerile voastre va multumesc anticipat

 

(nu ma uitati cu consumu :blink:)

Link to comment
Share on other sites

Am M54B22 si consuma cat ii dai :) , dar revenind la cifre afara dat cat permite traficul nostru din RO al meu consuma 9% si in Buc cam 13-14%. O singura data am mers la consum sa vad cat de jos pot sa-l cobor si atentie, Ploiesti centru - Bucuresti Baneasa 6.6% cu viteza maxima 100-110km/h. In carte e dat 6.2 deci am fost pe aproape. Oricum e insuportabil sa mergi la consum cu un BMW, si mai ales benzina in 6 asa ca aia a fost singura data de mers economic :blink:
Link to comment
Share on other sites

Si in al doilea rand cam ce parere au proprietarii de e46 coupe despre masina lor? Si-ar dori un sedan? Exista cineva care a avut sedan inainte si acuma a trecut la coupe?

 

De fiecare data cand vad un coupe devin si mai hotarat sa imi marit masina. Inseamna f mult parerile voastre va multumesc anticipat

 

(nu ma uitati cu consumu :))

165180[/snapback]

 

Partea cu consumul e cam irelevanta la masina mea, oricum consuma in oras cam 17-18 l.

 

Insa, eu am avut sedan inainte (E46/320d), 0 masina extraordinara pe care nici nu am vrut sa o vand, insa era cam aberant " in ochii vecinilor" mei sa am 2 BMW-uri.

 

Oricum sedanul e sdan, insa pt. tineri ca noi, coupe-ul defineste BMW-ul la varsta asta. Eu nu regret nici un moment trecerea la coupe, ( lasand la o parte motorul si altele), vorbesc numai despre caroserie, mie imi inspira tinerete, dinamism, SPiRITUL BMW=coupe.. :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Si in al doilea rand cam ce parere au proprietarii de e46 coupe despre masina lor? Si-ar dori un sedan? Exista cineva care a avut sedan inainte si acuma a trecut la coupe?

(nu ma uitati cu consumu :))

165180[/snapback]

nu cred sa fie comsumul hotarator pentru trecerea de la coupe la sedan. poate largirea familiei... :)

si mai sunt de parere ca la inceput a fost sedanul ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Scuze ptr offtopic dar nu imi vine sa cred ce citesc,ai vandut o masina deoarece era aberant pentru vecini? :blink:

166295[/snapback]

Da, imi pare rau sa spun asta dar, (fara nici un fel de misto) m-am trezit odata in ziare dintr-un motiv asemanator din cauza unor vecini binevoitori si reclamagiii, asa ca........ suflu si in iaurt..... :)

Link to comment
Share on other sites

Asta cu vandutul masinii din cauza vecinilor e tare de tot! :blink:

 

Si cum adica ai ajuns in ziare???!!!???

166346[/snapback]

Mai conteaza? Lucrez intr-un sistem de stat, insa mai am si cateva afaceri ale mele, iar oamenii isi pun intrebari "atente" privitoare la situatia mea financiara.. De unde , cat, cum , de ce?

 

Traim in Romania doar....

 

Hai sa lasam OFF-topicul asta...PLS!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.