Jump to content

Cel mai frumos 5-ar


Vadim

Recommended Posts

Intre formele care-mi plac cel mai mult acum e E60. Ferrari din pacate nu e printre ele. Mai sunt si alte masini care-mi plac.

 

Si nu, nu spun ca nu mi-ar place un Ferrari, cui nu i-ar place. Dar dintre masinile care nu sunt super-car, E60 imi place cel mai mult. De departe.

 

Si nu, nu mi-as lua un Ferrari acum si daca as putea.

Link to comment
Share on other sites

ce mi-ai zice daca ti-as spune ca un Chrysler se conduce mai comod ca o serie 5?

Sa nu imi spui sa nu aduc in discutie masini din astea.....k nu se face comparatie....(cum se vb acum cateva saptamani pe forum sa nu comparam cu mercedesu..etc)

Orice se poate compara atata timp cat mai exista si altceva!!

Link to comment
Share on other sites

ce mi-ai zice daca ti-as spune ca un Chrysler se conduce mai comod ca o serie 5?

Sa nu imi spui sa nu aduc in discutie masini din astea.....k nu se face comparatie....(cum se vb acum cateva saptamani pe forum sa nu comparam cu mercedesu..etc)

Orice se poate compara atata timp cat mai exista si altceva!!

122993[/snapback]

 

Chrysler?!? Comod?!? Pai 5-arul meu nu se vrea cea mai confortabila masina... Se vrea cea mai confortabila masina care cand vreau pot sa o duc acolo unde un Chrysler nici n-a visat vreodata sa ajunga.

Link to comment
Share on other sites

@micky: iti recomand sa urmaresti prezentarea TopGear despre Cadillac CTS...

 

http://www.youtube.com/watch?v=-YGFM4Qf32U

 

Pe la minutul 2:50 apare textul:

 

The corner. The corner is as strage to americans as a small meal or a president that can spell. American cars, run-off and cry when they see one.

 

Cam asta cred si eu despre Cryslerul tau comod. Are "natural fear of bends"... Nu si 5-arul meu.

 

In plus, cand am sa vad un Chrylser care nu are in interior plastic de Opel ordinar, o sa ma gandesc si eu la cum se sta intr-unul.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Romulus dadusi cu bata-n balta...

 

Si eu am BMW, dar 300C e "MIRIFIC"... sau minunat.

123055[/snapback]

 

 

Sa te uiti mai atent cum sunt imbinate farurile :)

 

Chrysler 300C nu intra in gama BMW serie 5,ei abia au descoperit electronica, si asta cu ajutorul celor de la Mercedes :blink:.

Si nici nu e vorba de electronica,Chrysler nu numai ca nu intra in concurenta cu BMW-ul,cred ca nici nu intentioneaza sa o faca prea curand.Ei au de castigat batalia impotriva GM-ului,dupa care trec la japoneze :)

 

ce mi-ai zice daca ti-as spune ca un Chrysler se conduce mai comod ca o serie 5?

 

122993[/snapback]

 

Mie nu mi s-a parut,dar cine stie.Oricum, trebuie sa fii atent cand conduci,nu prea vezi nimic in lateral,zici ca esti in submarin :) cu geamurile alea mici.

Link to comment
Share on other sites

Chrysler 300C nu intra in gama BMW serie 5,ei abia au descoperit electronica, si asta cu ajutorul celor de la Mercedes :blink:.

123057[/snapback]

Ah, si stai sa nu mai zicem nimic de suspensia spate primitiva :) In urmatorii... asa cam 5-10 ani poate o sa descopere sau licentieze si eu o suspensie multipunct. Pina atunci...

Link to comment
Share on other sites

Romulus dadusi cu bata-n balta...

Ce zici de chrysler 300C.

Si eu am BMW, dar 300C e "MIRIFIC"... sau minunat.

123055[/snapback]

 

Deloc n-am dat cu bata-n balta. Dar sunt curios de unde pana unde exprimarea asta. Doar pentru ca spui tu ca Chrylser 300C e mirific?!? (Cacofonie intentionata)

 

Iar cand o masina americana va fi "MIRIFICA" va trebui sa sparg si eu o sampanie de un gard.

 

In plus eu mi-am expus teoria despre orice masina americana, n-am vazut una care sa merite banii. Am facut un test drive cu un Chrysler 300C si am ras cu lacrimi si de calitatea interiorului si de felul cum sta pe sosea. Un E-Klasse la mai putin de jumatate de pret... Admit, aveam deja E60-ul, dar chiar si asa...

 

Crossfire - arata patetic. Nu stiu cum merge, am auzit ca nu e rau

PT Cruiser - pitty cruiser.

300C - mi-a placut ideea la inceput - masivitate, acum mi se pare pimpy si plainly american.

300M - am admirat masina mult la vremea ei - cabforward, de condus n-am condus-o, dar din ce-am citit, e jale mare

 

Asa ca despre ce bata si despre ce balta vorbim? Imi mentin parerea despre masinile americane.

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai pt ca sunt asa de barci sunt confortabile...nu cred ca a zis cineva ca sunt mai performante , stabile , ergonomice ca un BMW ....doar mai confortabile.Si sa fim sinceri...Bmw nu e printre cele mai confortabile masini care exista.oricum e deplasata comparatia cu Chrysler.Si da...300c e mare si nevizatii pot sa il confunde cu un bentley sau rols ...d-aia place la atatia.oricum mi-as lua si una d-aia...doar pt calatorii linistite.
Link to comment
Share on other sites

Intre formele care-mi plac cel mai mult acum e E60. Ferrari din pacate nu e printre ele. Mai sunt si alte masini care-mi plac.

 

Si nu, nu spun ca nu mi-ar place un Ferrari, cui nu i-ar place. Dar dintre masinile care nu sunt super-car, E60 imi place cel mai mult. De departe.

 

Si nu, nu mi-as lua un Ferrari acum si daca as putea.

122941[/snapback]

 

 

intram in polemici da sincer nu ma pot abtine .......daca ferrari nu e frumos ....sau altfel spus daca E60 e mai frumos decat un ferrari atunci dati-mi voie sa imi sara mucii de ras .......

parere personala ..imi place e60 mai ales fata ..spatele e sucks si cand zic asta probabil ca la noile modele de aia se pastreaza in mare parte fata si spatele e altul nu???? pt ca e asa de reusit si agresiv ..hahahahahah

sa fim seriosi domnii mei si sa numai vb aberatii , sa pastram un spirit politicos si cat mai apropiat realitatii

:blink:

Link to comment
Share on other sites

AR99RMS, eu n-am generalizat. Eu am spus ce-mi place mie. N-am spus ca un Ferrari e mai urat decat un E60, cred c-ai citit altceva. Am spus ca nu sunt fan Ferrari. Dar am spus ca oricui ii plac Ferrari-urile.

 

Daca ai chef de cearta, cauta un alt topic.

123225[/snapback]

 

 

nici eu nu am generalizat ....mi-am spus parerea personala.....si de unde ai tras tu concluzia ca eu am chef de cearta :blink:

poate te-am inteles gresit sau poate exprimarea ta ma facut sa trag o astfel de concluzie

ar trebui sa imi cer scuze????

Link to comment
Share on other sites

intram in polemici da sincer nu ma pot abtine .......daca ferrari nu e frumos ....sau altfel spus daca E60 e mai frumos decat un ferrari atunci dati-mi voie sa imi sara mucii de ras .......

parere personala ..imi place e60 mai ales fata ..spatele e sucks  si cand zic asta probabil ca la noile modele de aia se pastreaza in mare parte fata si spatele e altul nu???? pt ca e asa de reusit si agresiv ..hahahahahah

sa fim seriosi domnii mei si sa numai vb aberatii , sa pastram un spirit politicos si cat mai apropiat realitatii

 

 

aici ai dreptate... si mie imi plce f mult BMW....dar spatele la E60 nu e printre cele mai reusite.. Cel putin seria 3 e infecta la spate!!...dar sa pastram topicu sa vb de 5.

Ca design... Chris Bangle a cam dat-o in bara!! si spun asta ca o parere personala si se poate supara cine vrea si cine nu vrea.

 

Cat despre comparatia cu Chrysler 300 M sau C... :blink: ..... eu am asa ceva... intradeva ca imbinari nu se compara cu BMW (ale mele stau una langa alta in garaj si e cu ochiu liber vizibil)..... ca si condus.... fi-ti siguri ca Bmw castiga doar la viteza max si stabilitate f mare...dar atat!!

Stai sa vezi interiorul noaptea la 300 M-ul meuSpecial.....(de ex.)..... ca te dai jos din bmw si te urci in Chrysler....

Stai sa vezi si cat de usor conduci Chryslerul fata de bmw.....etc!!!

Cine nu stie sa nu vb!!!

 

P.S.: Chrysler 300 M ---mai multa putere/ litru ca motorul de M3. (documentati-va, conduce-ti...apoi comentati :) )

Link to comment
Share on other sites

[...]

P.S.: Chrysler 300 M ---mai multa putere/ litru ca motorul de M3. (documentati-va, conduce-ti...apoi comentati :blink: )

123317[/snapback]

 

Asta e cea mai mare gogoasa. NICIODATA O MASINA AMERICANA N-O SA CASTIGE CONCURSUL ASTA! Hai sa vedem....

 

Comparativ, masina mea, toate motoarele de pe Chrysler si M3. In ordinea numerelor de pe tricou.

 

E46 M3 Coupe: 3246 cmc, 343 CP, 105,67 CP/l

E60 530i: 2979 cmc, 231 CP, 77,54 CP/l

Chrysler 3,0L CRD: 2987 cmc, 218 CP, 72,98 CP/l

Chrysler 3,5l: 3518 cmc, 249 CP, 70,78 CP/l

Chrysler 2,7l: 2736 cmc, 193 CP, 70,54 CP/l

Chrysler 6,1l SRT-8: 6059 cmc, 422 CP, 69,65 CP/l

Chrysler 5,7l HEMI: 5654 cmc, 340 CP, 60,13 CP/l

 

Cu alte cuvinte, ca sa scoata 340 CP aprox. cat are M3, Chrysler are nevoie de 5,6l aspirat, pe cand BMW M3 are nevoie de 3,2l aspirat.

 

Documenteaza-te tu. Pana si masina mea cu M54 are mai multi cai putere pe litru decat orice Chrysler vrei tu. Nu e nevoie de un M3.

 

Ah, ce ti-e cu oamenii astia...

Link to comment
Share on other sites

[...]

fi-ti siguri ca Bmw castiga doar la viteza max si stabilitate f mare...dar atat!!

Stai sa vezi interiorul noaptea la  300 M-ul meuSpecial.....(de ex.)..... ca te dai jos din bmw si te urci in Chrysler....

[...]

P.S.: Chrysler 300 M ---mai multa putere/ litru ca motorul de M3. (documentati-va, conduce-ti...apoi comentati :blink: )

123317[/snapback]

 

Deci la ce castiga Chrysleru? La confort? La putere pe litru?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.