Jump to content

E65 730D


dumi

Recommended Posts

Volanul 100% nu e al masinii. Baga seria de caroserie sa vedem daca a avut comenzi pe volan, poate ai noroc si ii pui alt volan si castigi si pilotul automat.

 

Ce mi se pare intersant la masina, este culoarea cafenie a bordului, si trimurile aurii. Imi place combinatia, ar putea iesi o masina foarte draguta daca o aranjezi.

Link to comment
Share on other sites

destul de basic la optiuni:

 

Options

 

Close Vehicle information

Type

 

Value

VIN WBADL91010GW56191

Type code DL91

Type 525D (EUR)

E series E39 ()

Series 5

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine M57

Displacement 2.50

Power 120

Drive HECK

Transmission MECH

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STANDARDLEDER/BEIGE E36 SANDBEIGE E (N6SN)

Prod.date 2001-01-12

 

Close Options

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S216A SERVOTRONIC HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering

S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passenger

S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning

S650A CD-LAUFWERK CD player

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM HiFi speaker system

S710A M LEDERLENKRAD M sports steering wheel, multifunction

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG NATIONAL VERSION GERMANY

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Bordliteratur deutsch

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Delete clear coat

 

Close Standard equipment

Code

 

Description (interface)

 

Description (EPC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Language version German

 

deci volanul pare a fi cel original...iar la sani de baba nu am ajuns asa devreme :), te-ai insurat pentru bani?? :laugh:

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Volanul este ultima mea grija. Oricum imi place ca e mai gros decat cel de E65.

 

Apropo, cum aflu cati km mai pot sa merg cu motorina pe care o mai am in rezervor? Am apasat acolo pe butonul de BC si as putea spune ca am ajuns la ceva ce ar putea inseamna asta insa cam dubios de mult, peseme ca, consuma si mai putin decat E65-ul..

 

LOL, hai ca aia a fost tare. Nu chiar nu m-am insurat pt bani. Am facut medicina, altfel cum?? :hyper:

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Nu, airbagul e acolo, dar ala e airbag single-stage, si pe E39 facelift ar trebui sa fie dual-stage (doua mufe la cablajul volanului).

 

Exista asa volan si cu airbag dual stage :rolleyes: destul de rare dar exista !

 

Oricum...e primul fara comenzi care il vad pe e39 :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Nu scrie nimic in litere, apar doar cifre cand apas pe BC-ul ala, apare consumul mediu, viteza medie, km astia multi gen 280km de mers dupa ce am pus 15l motorina. Acuma daca, chiar asa o fi. Smecher consumul atunci. :sorcerer:

 

E imposibil sa inteleg ceva de pe display-ul ala. Varza cu carne. Au si E39-le astea la fel cum era la E46, mai multe versioni de cd player? Gen Busines, Corporate, alea, alea? :D

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Pai si pixelii aia se remediaza? Sau mai bine zis, ideal ar fi sa imi gasesc un CD player din ala care sa stie si mp3, erau unele la E46 gen printre ultimele aparute care stiau si mp3. Ma gandesc ca as impusca 2 iepuri dintr-odata.
Link to comment
Share on other sites

Pierdere de vreme cu remedierea. Mi se pare ca Brandex ti poate repara, sau mai era un baiat la Arad sau Timisoara care era moderator, nu mai tin minte acum ce user avea.

 

Ce ai tu acolo e format din doua bucati. Este o bucata CD si o bucata acel display, cand dai toata unitatea jos, se separa in doua. Nu gasesti cu Mp3.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine taceai...

Sa vezi tu ce interesant e cu golf 6 1.6 mpi 102 cai sa intri in depasiri. Iti zic eu ca nu vrei sa vezi cum e. Basca ca imi statea volanul fix in p*** la masina aia.

Am fost, am vazut, am avut si asta basta, trecem mai departe. Mai orice masina sh are probleme, sau cel putin trebuie sa ma astept ca are, dar prefer sh, decat sa-mi iau cine stie ce kia sau hyundai nou nout. Nu cred ca sunt singurul cu mentalitatea asta.

 

 

In alta ordine de idei, chiar mi-era dor de manuala :)

Link to comment
Share on other sites

am un prieten care are un G6 de nou si are vreo 200k km cu el si pana acum a scapat cu viata din depasiri :), nu-i vreo bomba dar trage bine masinuta aia in ture, am mers si eu cu ea de cateva ori si mi-a placut, e ok masina! Pe de-o parte are si Kristal dreptate, cum ti-am zis si eu, in felul asta nu ai cum sa te bucuri de vreo masina sh daca tu nu vrei sa bagi niciun ban in ele, la ce bun sa zici ca ai avut-o si pe aia cand tu ai avut de fapt jumate din ea, e cu totul altceva cand este totul ok la ea si ii simti potentialul, altfel mai bine inchiriezi una si vezi cu adevarat ce inseamna masina aia daca intr-adevar vrei sa o treci pe lista...vezi ca a deschis un baiat un topic despre E38-ul lui, vezi acolo o lista cu ce a facut la ea... Edited by mik15
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

cand combini o cioarsa crezi ca iei ceva bun, tot o cazatura iei si ceva marunt diferenta .........daca omu nu face un schimb de ulei la masina aveti pretentii sa schimbe oglinzi volan si altele ...ia-ti logan frate ca ti se potriveste la stilul tau de a intretine o masina ...m-ai sunat si pe mine cand aveai allroadu si ti-am dat jet desi vroiai sa imi dai un allroad in 10 k pe un seria 3 in 6k da te-am mirosit ca mergi la gug si vb prostii ...partea mai nasoala e ca dupa ce te faci de ras si faci numai combinatii nasoale mai deschizi si topic sa rada lumea de tine ,hai noroc poate ai sa ii schimbi macar uleiul la motor ,nu te supara pe gandirea mea supara-te pe felul tau de a face combinatii paguboase ,sa ai parte de sanatate ca in rest ai de toate :goodjob:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

lol, dumi, lasa vraja, vinzi masina ca ai fost gasca si ai cumparat un cazan obosit, care necesita reparatii pe care nu ti le permiti... ok, sau nu consideri ca merita, asta asa, ca sa nu fiu prea abrupt, desi e ok sa nu iti permiti ceva, nu ar trebui sa te simti jignit.

 

Dar nu te mai caca pe tine, si aici, te rog, nu te ofusca pentru expresie, e amicala, scapa de balast si aia e. Si eu mi-am luat teapa la masini, probabil multi au facut-o, insa nu o mai da in Petre Ispirescu. :)

Edited by Pole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca am iesit zgarcit rau dupa topicul asta cu 7-arul.. :rolleyes:

Acum, presupun ca imi dati dreptate cand ziceam ca nu avea rost sa schimb uleiul in cutie la septar? De aia 15-22 mil, as putea sa ii investesc in masina asta, nu e mai bine asa?

Amicul tau sigur are 1.6 mpi?

 

 

Coupe, tu probabil erai cel care se ofusca de impozitul mare la allroad fata de papagalul tau, da, mi-aduc aminte acum.

 

 

Pole, aici nu prea te-am inteles. Cu siguranta ai zis ceva mult prea adanc pt ora asta pt mine... La ce te-ai referit mai exact?

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.