Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Ti-am sugerat sa cumperi un motor la cheie....ti-am zis din experienta, mi-ai raspuns ca nici nu se pune problema...!

La cat de pasionat esti, nu poti pune un motor din bucati...!

Spor la treaba!!

Nu cred ca am zis ca nu se pune problema, sau cel putin nu asta intentionam. As fi vrut sa iau unul la cheie din prima dar nu gasisem..

 

M-am grabit ca fata la maritat...

 

 

Alex:

 

Nu mai iau motor fara sa fie montat sa il pot proba.

 

Oricum, daca nu gasesc in timp util unul la fel o sa trec si eu la 3.0d.

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari...

 

sugerez sa schimbi injectoru ala cu probleme deoarece te poate baga iar in rahat. mai bine sa fie toate 4 injectoarele in parametrii atat la rece cat si la cald... dupa cati bani ai bagat nu merita sa te mai risti pentru un injector... oricum spor cu masina si cand ai drum prin cluj dami un telefon si poate ne intalnim la o cafea sa mai povestim una alta...

 

cat a costat toata faza asta? si aici ma refer la tot ce a insemnat bani?

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur enorm sa aud ca ai reusit sa depasesti momentele urate petrecute in ultima luna...Despre Rcc ce sa mai zic,am avut nevoie de ajutorul lui doar o singura data,cu stergerea unei erori cu testerul,un om de nota 100000+ :drinks:. Va doresc sarbatori fericite si toata sanatatea din lume !!!:sorcerer:
Link to comment
Share on other sites

Multumesc !!

 

Am vrut sa codez azi injectoarele (da stiu ca e Sarbatoare dar am nevoie de masina si nu vreau sa umblu cu ceva in neregula pt 5 minute de butonat) si tot imi dadea eroare in INPA.

 

Prin urmare, dupa multe verificari m-am prins de unde venea eroarea: eu pe masina, inainte sa se strice motorul aveam injectoare cu 7 caractere pentru EURO 4. Injectoarele actuale sunt tot cu 7 caractere, DAR in ECU masinii sunt stocate valori cu 6 caractere (cum e si normal pt EURO 3).

 

Prin urmare, trebuie sa schimb injectoarele cu unele pt EURO 3 cu 6 caractere pe care sa le pot si coda.

 

 

Valorile stocate:

 

http://109.imagebam.com/download/2PWUx9dg8x9saGp98Pjx-Q/37640/376392716/smooth%20controll.png

 

 

 

Corectii injectoare:

 

http://110.imagebam.com/download/BDCV_7lC6EOwPaOo24BPcA/37640/376392721/valori.png

 

 

PS: Ma mir ca merge masina cu injectoare pt euro4 si necodate pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.